Democraat sleept Trump voor de rechter om bestorming parlement
WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse politicus die als aanklager betrokken was bij het mislukte impeachmentproces tegen Donald Trump, sleept de voormalige president nu voor de rechter. Afgevaardigde Eric Swalwell houdt Trump en anderen verantwoordelijk voor de gevolgen van de bestorming van het parlementsgebouw Capitool in Washington op 6 januari, berichten Amerikaanse media.
De Democraat klaagt ook de zoon van Trump, Donald Trump Jr., advocaat Rudy Giuliani en de Republikein Mo Brooks aan. Volgens Swalwell zijn aanhangers van Trump opgehitst met leugens over verkiezingsfraude. Dat leidde volgens hem tot de gewelddadige bestorming van het Capitool toen daar de verkiezingsuitslag werd goedgekeurd.
Democraten probeerden na die rellen al om Trump via het parlement te vervolgen, maar dat liep op niets uit. Er was niet genoeg steun in de Senaat om Trump te veroordelen. Hij heeft er sindsdien op gezinspeeld dat hij in 2024 misschien weer meedoet aan de presidentsverkiezingen.
Hoewel Trump in de Senaat vrijuit ging, zijn de juridische problemen van de oud-president daarmee nog niet achter de rug. Eerder spande ook de Democraat Bennie Thompson al een rechtszaak tegen hem aan vanwege zijn aandeel in de bestorming. Daar komt nu de zaak van Swalwell bij. Hij eist volgens nieuwssite Axios onder meer een niet nader genoemde schadevergoeding.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP) - Cyprus maakt zich op voor nieuwe pogingen om lid te worden van de NAVO nu het wordt bestookt met Iraanse drones. "Als het kon, zouden we morgen al een aanvraag indienen", zegt president Nikos Christodoulides.
2 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - De EU moet de productie van luchtafweer- en antiballistische raketten fors verhogen, zei Eurocommissaris Andrius Kubilius vrijdag in Polen. Door de Iraanse crisis is dat volgens hem nog urgenter geworden. De Amerikanen zijn niet in staat om voldoende van deze raketten te leveren voor zowel de Golfstaten, als het Amerikaanse leger als voor Oekraïne, zei Kubilius.
26 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland zal het niet over zijn kant laten gaan als Finland kernwapens toelaat op zijn grondgebied, waarschuwt het Kremlin. Het reageert op de aankondiging door het NAVO-land dat het af wil van zijn verbod op de stationering van kernwapens.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij een internationale actie tegen een crimineel netwerk dat zich bezighield met drugssmokkel en witwassen op grote schaal in Europa, Azië en Australië zijn dinsdag vijftien personen aangehouden. Dat meldt de Europese politieorganisatie Europol vrijdag. Tijdens de operatie met de naam Candy werd dinsdag 1200 kilo drugs in beslag genomen in Duitsland en meer dan vier miljoen euro aan goederen. Ook werden twintig huiszoekingen gedaan.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft alsnog verslagen vrijgegeven van politieverhoren met een vrouw die zegt dat ze als meisje is verkracht door president Donald Trump. Eerder hield justitie die buiten de gepubliceerde 'Epstein-documenten', waarop het verwijt van een doofpotoperatie klonk.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft vier mannen gearresteerd die worden verdacht van spionage voor Iran. Nog eens zes anderen zijn aangehouden op verdenking van het helpen van een crimineel.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft tijdens de slepende ruzie over de aanvoer van olie via Oekraïne gezegd dat hij belangrijke goederen die naar Oekraïne gaan, tegenhoudt. Hij zei in een gesprek met de publieke omroep dat hij de goederen tegenhoudt zolang het buurland de aanvoer van Russische olie via de Droezjba-oliepijpleiding blokkeert.
3 uur geleden