Democraat Schiff: Kamala Harris zou fenomenale president zijn
WASHINGTON (ANP) - De Democraat Adam Schiff, een prominent lid van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, denkt dat vicepresident Kamala Harris "een fenomenale president" zou zijn. Dat zei hij tegen de zender NBC News. "Ze heeft de ervaring, neemt de juiste beslissingen en is een goede leider."
Bovendien zou Harris volgens Schiff een "indrukwekkende overwinning" kunnen halen, mocht ze het in november opnemen tegen oud-president Donald Trump.
Maar voordat er wordt gesproken over mogelijke alternatieve kandidaten, vindt Schiff dat de focus op Biden blijft liggen. "Eerst moet de president de beslissing nemen of hij het wordt, of hij zichzelf als beste kandidaat beschouwt om Trump te verslaan," zegt Schiff.
Kracht
Volgens het congreslid uit Californië stellen Amerikanen zich terecht de vraag of Biden nog de kracht heeft om het te winnen van Trump na zijn slechte prestatie tijdens het presidentieel debat, inmiddels meer dan een week geleden.
"De race tussen Biden en Trump zou niet nipt mogen zijn", vindt Schiff. "Want Biden neemt het op tegen een crimineel, een man die op geen enkele manier geschikt is voor het presidentschap. En toch is het een nipte race. Dat heeft te maken met de leeftijd van Biden."
Schiff, die kandidaat is voor de Amerikaanse Senaat, raadt Biden aan advies te zoeken bij iemand die hij vertrouwt, maar die wat verder van hem afstaat dan zijn familie of zijn naaste adviseurs. "Dan zal hij de goede beslissing nemen, want dat doet Biden altijd."
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas en Islamitische Jihad hebben een overleden gijzelaar overgedragen aan het Rode Kruis, meldt de Israëlische krijgsmacht. De kist met het lichaam is onderweg naar Israëlische militairen in de Gazastrook.
9 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië maakt nog steeds plannen voor het stationeren van een internationale troepenmacht in Oekraïne na een wapenstilstand tussen de twee oorlogvoerende naties. Rusland heeft herhaaldelijk betoogd dat dit onaanvaardbaar is.
53 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Een vierde hoofdverdachte van de juwelenroof uit het Louvre van vorige maand is aangehouden, meldt de Franse krant Le Parisien. Het zou gaan om een man die al bekend was bij de politie. Daarnaast zijn nog drie mensen uit zijn entourage gearresteerd, een man en twee vrouwen, allemaal uit de regio Parijs.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse strijdkrachten zeggen dinsdag helemaal geen aanvallen op Afghaans grondgebied te hebben uitgevoerd. Volgens een woordvoerder "zijn de beweringen van de Afghaanse interim-regering hierover volslagen ongegrond".
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement vindt dat de EU-lidstaten harder tegen Hongarije moeten optreden door Hongarije het stemrecht te ontnemen. Een voorstel daartoe van de Nederlandse Europarlementariër Tineke Strik (GroenLinks-PvdA) is dinsdag met een ruime meerderheid aangenomen. De lidstaten spreken er al jaren over, maar tot onvrede van het Europees Parlement blijft een besluit uit.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland waarschuwt dat het vredesplan voor Oekraïne van de Amerikaanse president Donald Trump kan worden aangepast, maar dat het wel moet blijven "in de geest" van wat Trump en president Vladimir Poetin in augustus tijdens een korte topconferentie in Alaska hebben afgesproken.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met een programma voor de versterking van de defensie-industrie van de EU. Hiervoor is voor de komende drie jaar 1,5 miljard euro uitgetrokken, waarmee militair materieel gezamenlijk moet worden aanbesteed en geproduceerd. De productie moet fors omhoog.
3 uur geleden