Democraat Ossoff roept zich uit tot winnaar senaatsverkiezing
ATLANTA (ANP/AFP) - De Democraat Jon Ossoff heeft zichzelf tot winnaar van de senaatsverkiezing in de staat Georgia uitgeroepen. Als hij gelijk heeft, komen de twee senaatszetels van de staat in handen van de Democraten en geeft dat die partij straks een feitelijke meerderheid in het Amerikaanse hogerhuis dankzij de stem van de senaatsvoorzitter, aankomend vicepresident Kamala Harris.
De Democraat Raphael Warnock heeft de andere zetel voor Georgia al binnen volgens Amerikaanse media. Ossoff zei woensdagmorgen dat hij gewonnen heeft van de Republikeinse senator David Perdue. Volgens Amerikaanse media is er ook voor deze zetel een nek-aan-nekrace gaande. Ossoff heeft in de laatste tellingen net iets meer dan 2,2 miljoen stemmen gekregen en Perdue net iets minder.
De Democraat Joe Biden moet later op woensdag officieel tot winnaar van de presidentsverkiezingen worden verklaard in Het Capitool in Washington. Hij treedt dan 20 januari aan met een meerderheid in beide Kamers van het parlement als de claim van Ossoff juist blijkt.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/DPA) - Premier Pedro Sánchez heeft gezegd dat Spanje zich niet aansluit bij de door de Amerikaanse president Donald Trump opgerichte Vredesraad, een initiatief dat volgens critici de Verenigde Naties ondermijnt. "We stellen de uitnodiging op prijs, maar we wijzen deze af", zei Sánchez tegen verslaggevers na een EU-top in Brussel.
25 minuten geledenAIR FORCE ONE (ANP/RTR) - President Donald Trump zei donderdag dat de Verenigde Staten een "armada" onderweg hebben naar Iran, die hij hoopt "niet te hoeven gebruiken". Hij herhaalde zijn waarschuwingen aan Teheran om geen demonstranten te doden of het nucleaire programma te hervatten.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er moet snel meer worden geïnvesteerd in de Arctische veiligheid en het Arctische gebied, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na afloop van de extra top van EU-regeringsleiders. "We hebben collectief te weinig geïnvesteerd. Het is dus hoog tijd om de verantwoordelijkheid te nemen."
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zal haar belangen en haar lidstaten blijven verdedigen tegen elke vorm van dwang, zei voorzitter van de EU-leiders António Costa na afloop van de extra top donderdag. "Zij heeft de macht en de middelen om dit te doen en zal dit doen wanneer nodig", benadrukte hij.
5 uur geledenAIR FORCE ONE (ANP/AFP) - Foto's van blauwe plekken op de hand van Donald Trump leidden onlangs tot hernieuwde speculaties over de gezondheid van de 79-jarige Amerikaanse president. Trump wuifde die aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One weg: hij zou simpelweg zijn hand aan een tafel hebben gestoten.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De elektriciteitsvoorziening in Oekraïne kende donderdag de grootste problemen sinds de grootschalige stroomuitval in november 2022 door Russische aanvallen. De situatie blijft "uiterst moeilijk", aldus minister van Energie Denys Sjmyhal.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas hebben de betrekkingen met de VS deze week een behoorlijke klap gekregen vanwege de situatie rondom Groenland. "En die onderlinge meningsverschillen komen vooral Rusland en China ten goede", zei ze voorafgaand aan overleg met de EU-leiders.
10 uur geleden