Democraat Ossoff roept zich uit tot winnaar senaatsverkiezing
ATLANTA (ANP/AFP) - De Democraat Jon Ossoff heeft zichzelf tot winnaar van de senaatsverkiezing in de staat Georgia uitgeroepen. Als hij gelijk heeft, komen de twee senaatszetels van de staat in handen van de Democraten en geeft dat die partij straks een feitelijke meerderheid in het Amerikaanse hogerhuis dankzij de stem van de senaatsvoorzitter, aankomend vicepresident Kamala Harris.
De Democraat Raphael Warnock heeft de andere zetel voor Georgia al binnen volgens Amerikaanse media. Ossoff zei woensdagmorgen dat hij gewonnen heeft van de Republikeinse senator David Perdue. Volgens Amerikaanse media is er ook voor deze zetel een nek-aan-nekrace gaande. Ossoff heeft in de laatste tellingen net iets meer dan 2,2 miljoen stemmen gekregen en Perdue net iets minder.
De Democraat Joe Biden moet later op woensdag officieel tot winnaar van de presidentsverkiezingen worden verklaard in Het Capitool in Washington. Hij treedt dan 20 januari aan met een meerderheid in beide Kamers van het parlement als de claim van Ossoff juist blijkt.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.
4 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.
4 uur geledenAUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.
7 uur geleden