Democraat Ossoff roept zich uit tot winnaar senaatsverkiezing
ATLANTA (ANP/AFP) - De Democraat Jon Ossoff heeft zichzelf tot winnaar van de senaatsverkiezing in de staat Georgia uitgeroepen. Als hij gelijk heeft, komen de twee senaatszetels van de staat in handen van de Democraten en geeft dat die partij straks een feitelijke meerderheid in het Amerikaanse hogerhuis dankzij de stem van de senaatsvoorzitter, aankomend vicepresident Kamala Harris.
De Democraat Raphael Warnock heeft de andere zetel voor Georgia al binnen volgens Amerikaanse media. Ossoff zei woensdagmorgen dat hij gewonnen heeft van de Republikeinse senator David Perdue. Volgens Amerikaanse media is er ook voor deze zetel een nek-aan-nekrace gaande. Ossoff heeft in de laatste tellingen net iets meer dan 2,2 miljoen stemmen gekregen en Perdue net iets minder.
De Democraat Joe Biden moet later op woensdag officieel tot winnaar van de presidentsverkiezingen worden verklaard in Het Capitool in Washington. Hij treedt dan 20 januari aan met een meerderheid in beide Kamers van het parlement als de claim van Ossoff juist blijkt.
Meer uit Buitenland
CHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.
1 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.
6 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat Iran geen sterke positie heeft in de aangekondigde onderhandelingen over een einde aan de oorlog die de VS met Israël eind februari tegen Iran begonnen.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf heeft opnieuw beklemtoond dat Iran wil dat er eerst een wapenstilstand in Libanon komt voordat er tussen zijn land en de VS onderhandeld kan worden. Hij eiste vrijdag ook dat bevroren Iraanse tegoeden worden vrijgegeven voor de onderhandelingen beginnen.
9 uur geledenNABATIEH (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op de plaats Nabatieh en de omgeving zijn volgens Libanese media vrijdag rond de twintig doden gevallen, onder wie acht burgers. Bij een aanval op een overheidsgebouw kwamen dertien politiemensen om, meldt president Joseph Aoun. Nabatieh ligt circa 50 kilometer ten zuiden van Beiroet.
10 uur geleden