Democraat Bloomberg stapt uit de voorverkiezingen
WASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De vroegere burgemeester van New York en multimiljardair Michael Bloomberg stapt uit de Democratische voorverkiezingen. Hij was er niet in geslaagd democratische kiezers te overtuigen dat hij de beste keuze was om president Donald Trump in november te verslaan, ondanks recorduitgaven van meer dan een half miljard dollar. Bloomberg geeft nu zijn steun aan Joe Biden, liet hij woensdag weten.
"Een haalbaar pad naar de nominatie bestaat niet meer," zei Bloomberg in een verklaring, nadat hij er niet in geslaagd was overwinningen te behalen in zijn verkiezingsdebuut op Super Tuesday. Hij pompte in iets meer dan drie maanden honderden miljoenen dollars in zijn campagne en dure tv-spotjes, maar zijn op geld gebaseerde strategie werkte niet. Na Super Tuesday, met voorverkiezingen in veertien staten, is er voor hem geen kans meer de nominatie veilig te stellen, schreef Bloomberg.
Als hij zelf in de race bleef, zou dat alleen maar het doel van het verslaan van de Amerikaanse president Donald Trump bemoeilijken, benadrukte hij. De 78-jarige presteerde teleurstellend bij de voorverkiezingen in de veertien staten. Hij won alleen in Samoa, een buitengebied van de Verenigde Staten met minimaal politiek belang, en wist in geen enkele Amerikaanse staat te winnen. Biden daarentegen maakte een verrassende comeback op Super Tuesday en won in de meeste van de veertien staten.
Laat ingestapt
Nu Bloomberg zich heeft teruggetrokken blijven naast Biden alleen de linkse senatoren Bernie Sanders en Elizabeth Warren over als serieuze uitdagers. Het congreslid Tulsi Gabbard, die ook nog in de race is, geldt als volledig kansloos.
Voor Bloomberg was de stemming op dinsdag zijn eerste test. Hij was erg laat, eind november, in de race voor de Democratische kandidatuur gestapt en had bij de eerste voorverkiezingen in februari niet meegedaan.
President Donald Trump dreef eerder op de dag nog de spot met Bloomberg. "Verreweg de grootste verliezer vannacht is Mini Mike Bloomberg", twitterde de president. "Zijn 'politieke' consultants hebben hem misleid. Hij ging voor 700 miljoen dollar het schip in en het leverde hem alleen de bijnaam Mini Mike op en de complete vernietiging van zijn reputatie. Goed bezig Mike!"
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas kan zich niet voorstellen dat EU-landen een apart Europees leger oprichten. "Als we parallelle structuren creëren, zal dat het beeld alleen maar vertroebelen", zei ze bij aankomst in Brussel voor een vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.
22 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken besluiten donderdag over meer sancties tegen Iran. EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht ook dat de ministers het eens zullen worden over het plaatsen van de Iraanse Revolutionaire Garde op de terrorismelijst.
55 minuten geledenPARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk blijft nucleair materiaal uit Rusland importeren, ondanks de oorlog die Moskou tegen Oekraïne voert. Dat stelt de Franse tak van milieuorganisatie Greenpeace in een verklaring. Daarmee zouden de Fransen "de Russische economie en indirect ook de oorlogsmachine" voeden.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft donderdag tegen de Britse premier Keir Starmer gezegd dat China klaar is voor een langdurig strategisch partnerschap met Groot-Brittannië. Dat blijkt uit een gezamenlijke verklaring na hun ontmoeting in Beijing.
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft regeringsbeleid dat gericht was op ongeveer 5600 wettelijk erkende vluchtelingen in Minnesota tijdelijk geblokkeerd. De vluchtelingen wachten op een permanente verblijfsvergunning (greencard).
4 uur geledenNIAMEY (ANP/RTR/AFP) - In de vroege ochtend van donderdag waren twee uur lang aanhoudende schotenwisselingen en luide explosies te horen nabij de internationale luchthaven van Niamey in Niger, aldus getuigen van persbureaus Reuters en AFP. Op X verspreide video's tonen dat de nachtelijke skyline werd verlicht door geweervuur.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Mexico gaat door met het leveren van ruwe olie aan Cuba. President Claudia Sheinbaum beschouwt de olie-export naar Cuba als "humanitaire hulp", zei ze woensdag tegen verslaggevers. "Die hulp gaat door, net als aan andere landen", zei ze.
8 uur geleden