Democraat Bloomberg stapt uit de voorverkiezingen
WASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De vroegere burgemeester van New York en multimiljardair Michael Bloomberg stapt uit de Democratische voorverkiezingen. Hij was er niet in geslaagd democratische kiezers te overtuigen dat hij de beste keuze was om president Donald Trump in november te verslaan, ondanks recorduitgaven van meer dan een half miljard dollar. Bloomberg geeft nu zijn steun aan Joe Biden, liet hij woensdag weten.
"Een haalbaar pad naar de nominatie bestaat niet meer," zei Bloomberg in een verklaring, nadat hij er niet in geslaagd was overwinningen te behalen in zijn verkiezingsdebuut op Super Tuesday. Hij pompte in iets meer dan drie maanden honderden miljoenen dollars in zijn campagne en dure tv-spotjes, maar zijn op geld gebaseerde strategie werkte niet. Na Super Tuesday, met voorverkiezingen in veertien staten, is er voor hem geen kans meer de nominatie veilig te stellen, schreef Bloomberg.
Als hij zelf in de race bleef, zou dat alleen maar het doel van het verslaan van de Amerikaanse president Donald Trump bemoeilijken, benadrukte hij. De 78-jarige presteerde teleurstellend bij de voorverkiezingen in de veertien staten. Hij won alleen in Samoa, een buitengebied van de Verenigde Staten met minimaal politiek belang, en wist in geen enkele Amerikaanse staat te winnen. Biden daarentegen maakte een verrassende comeback op Super Tuesday en won in de meeste van de veertien staten.
Laat ingestapt
Nu Bloomberg zich heeft teruggetrokken blijven naast Biden alleen de linkse senatoren Bernie Sanders en Elizabeth Warren over als serieuze uitdagers. Het congreslid Tulsi Gabbard, die ook nog in de race is, geldt als volledig kansloos.
Voor Bloomberg was de stemming op dinsdag zijn eerste test. Hij was erg laat, eind november, in de race voor de Democratische kandidatuur gestapt en had bij de eerste voorverkiezingen in februari niet meegedaan.
President Donald Trump dreef eerder op de dag nog de spot met Bloomberg. "Verreweg de grootste verliezer vannacht is Mini Mike Bloomberg", twitterde de president. "Zijn 'politieke' consultants hebben hem misleid. Hij ging voor 700 miljoen dollar het schip in en het leverde hem alleen de bijnaam Mini Mike op en de complete vernietiging van zijn reputatie. Goed bezig Mike!"
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/RTR) - De machtige voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Jesús Rodríguez, heeft gezegd dat er veel gevangenen worden vrijgelaten, Venezolaanse en buitenlandse gedetineerden, als een gebaar van goede wil.
45 minuten geledenKHAN YOUNIS (ANP/AFP/RTR) - Israëlische strijdkrachten hebben met verschillende aanvallen op Gaza donderdag zeker zeven Palestijnen gedood. Onder de slachtoffers zijn vier kinderen, zegt het burgerbeschermingsagentschap tegen persbureau AFP.
2 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft zijn veto uitgesproken over een wet waarmee het congres de celstraf van 27 jaar voor Lula's voorganger, Jair Bolsonaro, aanzienlijk wil verlagen. Het parlement heeft het voorstel in meerderheid aangenomen, maar Lula dwarsboomt het voorlopig met zijn veto. Het congres kan het veto ongedaan maken.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron waarschuwt dat de Verenigde Staten zich afwenden van bondgenoten en zich onttrekken aan de internationale regels. "Multilaterale instellingen functioneren steeds minder effectief", verklaarde hij in een toespraak voor Franse ambassadeurs.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De veiligheidsgaranties die de Verenigde Staten Oekraïne zouden willen bieden, zijn volgens Kyiv in principe klaar om te worden bezegeld. Het voorwerk is af en de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky kunnen het nu samen afronden, zegt de laatste.
5 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/AFP) - De Franse eigenaren van de bar in Zwitserland, die in de nieuwjaarsnacht afbrandde, worden vrijdag ondervraagd, melden bronnen dicht bij het onderzoek. Het echtpaar wordt verdacht van nalatigheid. Dinsdag maakte burgemeester Nicolas Féraud bekend dat de bar al sinds 2019 niet meer was geïnspecteerd.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Meerdere Europese landen waarschuwen voor de naderende storm Goretti, die sneeuw, regen en wind met zich meebrengt. Voor een klein deel van Frankrijk, in het noordwesten, geldt alvast code rood.
7 uur geleden