Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Democraat Bloomberg stapt uit de voorverkiezingen

Democraat Bloomberg stapt uit de voorverkiezingen

WASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De vroegere burgemeester van New York en multimiljardair Michael Bloomberg stapt uit de Democratische voorverkiezingen. Hij was er niet in geslaagd democratische kiezers te overtuigen dat hij de beste keuze was om president Donald Trump in november te verslaan, ondanks recorduitgaven van meer dan een half miljard dollar. Bloomberg geeft nu zijn steun aan Joe Biden, liet hij woensdag weten.

"Een haalbaar pad naar de nominatie bestaat niet meer," zei Bloomberg in een verklaring, nadat hij er niet in geslaagd was overwinningen te behalen in zijn verkiezingsdebuut op Super Tuesday. Hij pompte in iets meer dan drie maanden honderden miljoenen dollars in zijn campagne en dure tv-spotjes, maar zijn op geld gebaseerde strategie werkte niet. Na Super Tuesday, met voorverkiezingen in veertien staten, is er voor hem geen kans meer de nominatie veilig te stellen, schreef Bloomberg.

Als hij zelf in de race bleef, zou dat alleen maar het doel van het verslaan van de Amerikaanse president Donald Trump bemoeilijken, benadrukte hij. De 78-jarige presteerde teleurstellend bij de voorverkiezingen in de veertien staten. Hij won alleen in Samoa, een buitengebied van de Verenigde Staten met minimaal politiek belang, en wist in geen enkele Amerikaanse staat te winnen. Biden daarentegen maakte een verrassende comeback op Super Tuesday en won in de meeste van de veertien staten.

Laat ingestapt

Nu Bloomberg zich heeft teruggetrokken blijven naast Biden alleen de linkse senatoren Bernie Sanders en Elizabeth Warren over als serieuze uitdagers. Het congreslid Tulsi Gabbard, die ook nog in de race is, geldt als volledig kansloos.

Voor Bloomberg was de stemming op dinsdag zijn eerste test. Hij was erg laat, eind november, in de race voor de Democratische kandidatuur gestapt en had bij de eerste voorverkiezingen in februari niet meegedaan.

President Donald Trump dreef eerder op de dag nog de spot met Bloomberg. "Verreweg de grootste verliezer vannacht is Mini Mike Bloomberg", twitterde de president. "Zijn 'politieke' consultants hebben hem misleid. Hij ging voor 700 miljoen dollar het schip in en het leverde hem alleen de bijnaam Mini Mike op en de complete vernietiging van zijn reputatie. Goed bezig Mike!"

Meer uit Buitenland

Trump zegt dat Poetin de oorlog wil stoppen

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft een urenlange ontmoeting van zijn gezant Steve Witkoff en schoonzoon Jared Kushner met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin "een redelijk goede ontmoeting" genoemd en zei dat "Poetin de oorlog wil beëindigen". Maar Trump zei geen idee te hebben wat er nu gaat gebeuren. Hij zei niet te weten wat hieruit voortkomt: "We gaan het zien".

28 minuten geleden
Palestijnen melden doden Gaza na aanval Israël

GAZA (ANP/DPA) - Nadat volgens het Israëlische leger meerdere soldaten gewond waren geraakt tijdens een gevecht in de Gazastrook, heeft het Israëlische leger luchtaanvallen uitgevoerd op doelen in het kustgebied. Vijf Palestijnen, onder wie twee minderjarigen, zijn omgekomen, meldt de door de Palestijnse beweging Hamas gecontroleerde burgerbescherming.

34 minuten geleden
Rechtstreeks politiek overleg Israël - Libanon

NAQURA (ANP/AFP) - Afgevaardigden van Israël en Libanon hebben in het VN-hoofdkwartier in Naqura, aan de grens van Libanon met Israël, met elkaar gesproken. Volgens Israël was de sfeer "positief". De Libanese premier Nawaf Salam heeft beklemtoond dat het onderhoud onderdeel was van gesprekken over een afgelopen jaar overeengekomen staakt-het-vuren. "We zijn nog niet aan vredesgesprekken toe", zei Salam. Hij erkent dat economische banden met Israël voor Libanon goed kunnen zijn, maar daar zijn we volgens hem nog ver van.

3 uur geleden
Australië en N-Zeeland springen bij met wapens VS voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.

7 uur geleden
VS beginnen grote operatie tegen migranten in New Orleans

NEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.

8 uur geleden
Oekraïne valt opnieuw belangrijke Droezjba-oliepijplijn aan

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.

9 uur geleden
Brussel: EU-lening is enige alternatief lening bevroren tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.

9 uur geleden