Democraat Biden overweegt Republikeinse running mate
WASHINGTON (ANP) - Voormalig vicepresident Joe Biden zegt dat hij overweegt een Republikeinse running mate te nemen, als hij de Democratische voorverkiezingen wint. Dat zei hij tijdens een campagnebijeenkomst in Exeter maandag.
"Ik zou zeker een Republikein overwegen, maar ik kan zo niemand bedenken", aldus de 77-jarige Biden, die een slag om de arm hield. De vicepresident onder Barack Obama probeert in zijn campagne gematigde Democraten, Republikeinen en onafhankelijken aan te spreken. Hij liet eerder al weten dat het noodzakelijk is om samen te werken met de Republikeinen.
"Er zijn een hoop nette Republikeinen. Het probleem is alleen dat ze president Donald Trump niet aanspreken op zijn gedrag", zei Biden.
Nadat senator Kamala Harris liet weten niet meer mee te dingen naar de Democratische plek in de verkiezingen, zei Biden al dat hij haar graag als running mate wil. De oud-vicepresident gaat in de meeste peilingen aan kop.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.
46 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering probeert nog onder president Joe Biden vastgestelde limieten voor fijnstof terug te draaien. Milieubeschermingsdienst EPA, nu onder leiding van een door president Donald Trump benoemde directeur, heeft een rechtbank verzocht de norm ongedaan te maken. Het zou te duur zijn voor fabrikanten om eraan te voldoen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen die Amerikaanse nationale parken bezoeken, moeten vanaf volgend jaar een forse toeslag van 100 dollar betalen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat de beroemde parken beheert, geldt de toeslag voor de elf populairste bestemmingen, zoals de Grand Canyon en Yellowstone.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump stuurt speciaal gezant Steve Witkoff naar de Russische president Poetin voor overleg over het door het Witte Huis opgestelde vredesplan tussen Moskou en Oekraïne. Het is niet de eerste keer dat Witkoff met Poetin gaat praten in een poging een einde te maken aan de strijd.
5 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeelde oud-president Jair Bolsonaro kan beginnen aan zijn straf. Hij moet 27 jaar en drie maanden uitzitten voor het beramen van een staatsgreep.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een sterke transatlantische samenwerking is nodig om tot vrede in Oekraïne te komen, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. Dat zei ze dinsdag na een videoconferentie met de zogenoemde coalitie van bereidwilligen, waar ook de Amerikaanse minister Marco Rubio (Buitenlandse Zaken) aan meedeed.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn "heel dicht" bij een deal met Oekraïne en Rusland over het beëindigen van hun oorlog, zei president Donald Trump tijdens een evenement in het Witte Huis. "We gaan er komen."
7 uur geleden