Democraat Beshear opnieuw gouverneur Republikeinse staat Kentucky
FRANKFORT (ANP) - Andy Beshear, de Democratische gouverneur van de Amerikaanse staat Kentucky, wordt herkozen. Dat voorspellen diverse Amerikaanse media, nu meer dan de helft van de stemmen geteld is.
In zijn campagne wees Beshear op zijn leiderschap tijdens de coronapandemie en de verwoestende overstromingen en tornado's in zijn staat. Zijn uitdager, de Republikeinse procureur-generaal Daniel Cameron, probeerde hem te associëren met president Joe Biden, die niet populair is in Kentucky. In 2020 won Donald Trump de staat met een marge van 26 procentpunten.
Sociaal-culturele kwesties als het recht op abortus waren deze verkiezingen hete hangijzers. Beshear, een voorstander van brede toegang tot abortus, en Cameron, die zich ertegen verzet, beschuldigden elkaar ervan extreme standpunten in te nemen.
Ook in Mississippi wordt de zittende gouverneur herkozen, melden diverse Amerikaanse media. De Republikein Tate Reeves ligt met 60 procent van de stemmen geteld 14 procentpunten voor op de Democraat Brandon Presley, een oud-burgemeester en de achterneef van Elvis Presley. Mississippi is een conservatieve staat en Reeves' overwinning was verwacht.
Meer uit Buitenland
PENONOMÉ (ANP) - Bij een kruiswegprocessie in een Panamese plaats circa 100 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Panama zijn zeker 150 mensen ernstig door bijensteken getroffen. De grote zwermen bijen vielen de processie aan terwijl de religieuze plechtigheid in Penonomé gaande was. De gelovigen beklommen een berg met een kapel aan de zuidrand van de plaats.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een tweede gevechtsvliegtuig van de VS is vrijdag neergestort in de buurt van Iran, ditmaal in de Perzische Golf. De piloot zou zijn gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan The New York Times. Het zou om een A-10 Thunderbolt II vliegtuig gaan, ook wel Warthog genoemd. Eerder op vrijdag werd gemeld dat een Amerikaanse F-15 was neergehaald boven Iran.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.
7 uur geledenBUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.
7 uur geleden