Democraat Beshear opnieuw gouverneur Republikeinse staat Kentucky
FRANKFORT (ANP) - Andy Beshear, de Democratische gouverneur van de Amerikaanse staat Kentucky, wordt herkozen. Dat voorspellen diverse Amerikaanse media, nu meer dan de helft van de stemmen geteld is.
In zijn campagne wees Beshear op zijn leiderschap tijdens de coronapandemie en de verwoestende overstromingen en tornado's in zijn staat. Zijn uitdager, de Republikeinse procureur-generaal Daniel Cameron, probeerde hem te associëren met president Joe Biden, die niet populair is in Kentucky. In 2020 won Donald Trump de staat met een marge van 26 procentpunten.
Sociaal-culturele kwesties als het recht op abortus waren deze verkiezingen hete hangijzers. Beshear, een voorstander van brede toegang tot abortus, en Cameron, die zich ertegen verzet, beschuldigden elkaar ervan extreme standpunten in te nemen.
Ook in Mississippi wordt de zittende gouverneur herkozen, melden diverse Amerikaanse media. De Republikein Tate Reeves ligt met 60 procent van de stemmen geteld 14 procentpunten voor op de Democraat Brandon Presley, een oud-burgemeester en de achterneef van Elvis Presley. Mississippi is een conservatieve staat en Reeves' overwinning was verwacht.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de voormalige president van Cuba, Raúl Castro, aangeklaagd, laat een functionaris van de regering-Trump weten aan persbureau Reuters. Dat doen ze voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie uit Miami in 1996. De stap wordt gezien als een manier om nog meer druk te zetten op de Cubaanse regering.
3 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.
5 uur geledenROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.
6 uur geleden