Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Democraat Beshear opnieuw gouverneur Republikeinse staat Kentucky

Democraat Beshear opnieuw gouverneur Republikeinse staat Kentucky

FRANKFORT (ANP) - Andy Beshear, de Democratische gouverneur van de Amerikaanse staat Kentucky, wordt herkozen. Dat voorspellen diverse Amerikaanse media, nu meer dan de helft van de stemmen geteld is.

In zijn campagne wees Beshear op zijn leiderschap tijdens de coronapandemie en de verwoestende overstromingen en tornado's in zijn staat. Zijn uitdager, de Republikeinse procureur-generaal Daniel Cameron, probeerde hem te associëren met president Joe Biden, die niet populair is in Kentucky. In 2020 won Donald Trump de staat met een marge van 26 procentpunten.

Sociaal-culturele kwesties als het recht op abortus waren deze verkiezingen hete hangijzers. Beshear, een voorstander van brede toegang tot abortus, en Cameron, die zich ertegen verzet, beschuldigden elkaar ervan extreme standpunten in te nemen.

Ook in Mississippi wordt de zittende gouverneur herkozen, melden diverse Amerikaanse media. De Republikein Tate Reeves ligt met 60 procent van de stemmen geteld 14 procentpunten voor op de Democraat Brandon Presley, een oud-burgemeester en de achterneef van Elvis Presley. Mississippi is een conservatieve staat en Reeves' overwinning was verwacht.

Meer uit Buitenland

Doden bij protesten in Syrië na bomaanslag op moskee

LATAKIA (ANP/AFP) - In Syrië zijn zeker drie doden gevallen bij protesten van de alawitische minderheid in het land. Duizenden alawieten gingen de straat op om te protesteren tegen een bomaanslag op een alawitische moskee afgelopen vrijdag. Op meerdere plekken liep het uit op confrontaties met tegendemonstranten en veiligheidstroepen van de regering.

12 minuten geleden
President Somalië ziet Israëlische erkenning als bedreiging

MOGADISHU (ANP/AFP) - De Somalische president Hassan Sheikh Mohamud ziet de Israëlische erkenning van Somaliland als een "bedreiging van de veiligheid en stabiliteit in de wereld en de regio". Het gebied scheidde zich in 1991 af van Somalië en wordt door geen enkel ander land erkend als onafhankelijk.

3 uur geleden
Zelensky: vrede met Rusland hangt af van onze bondgenoten

KYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky doet Kyiv er alles aan om de oorlog met Rusland te beëindigen, maar hangt het bereiken van vrede uiteindelijk af van zijn bondgenoten.

4 uur geleden
Doden en stroomuitval door storm in Noord-Europa

STOCKHOLM (ANP/AFP) - In Zweden zijn drie doden gevallen door een storm die dit weekend meerdere landen in Noord-Europa trof. De storm veroorzaakte zware windstoten, omvallende bomen, verkeershinder en stroomuitval.

5 uur geleden
Honderdduizenden huishoudens in Kyiv hebben weer stroom

KYIV (ANP/RTR) - Bijna 750.000 huishoudens in het Oekraïense Kyiv hebben weer stroom, nadat hun elektriciteit was uitgevallen door Russische aanvallen. Ook in de regio rondom de hoofdstad zijn reparaties uitgevoerd aan het beschadigde elektriciteitsnetwerk, maar niet iedereen heeft weer stroom.

6 uur geleden
Franse actrice Brigitte Bardot (91) overleden

PARIJS (ANP/AFP) - Actrice Brigitte Bardot is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de Fondation Brigitte Bardot zondag bekendgemaakt. De Française stelde onlangs haar fans nog gerust, nadat ze voor de tweede keer in korte tijd in het ziekenhuis was opgenomen.

7 uur geleden
VN: Myanmar heeft vrije en geloofwaardige verkiezingen nodig

NAYPYIDAW (ANP/AFP) - De Verenigde Naties zeggen dat Myanmar verkiezingen nodig heeft die onder meer "vrij" en "geloofwaardig" zijn. In het land worden nu voor het eerst parlementsverkiezingen gehouden sinds de militaire coup in 2021. Critici spreken van schijnverkiezingen.

9 uur geleden