Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Démare wint massasprint in vijfde Giro-etappe in Messina

Démare wint massasprint in vijfde Giro-etappe in Messina

MESSINA (ANP) - Wielrenner Arnaud Démare heeft de vijfde etappe van de Ronde van Italië op zijn naam geschreven. De Fransman van Groupama-FDJ was in de rit van Catania naar Messina na 174 kilometer de snelste in de massasprint. Démare troefde de Colombiaan Fernando Gaviria en de Italiaan Giacomo Nizzolo af.

Het is de eerste overwinning voor Démare in 2022. In de Giro is het zijn zesde etappesucces. In de Ronde van Italië van 2020 won Démare vier keer.

De vijfde etappe kende een lange klim met de top na ongeveer 80 kilometer. Veel sprinters raakten op achterstand in die beklimming. Démare kon terugkeren, maar dat lukte Mark Cavendish, de winnaar van de derde etappe, en Caleb Ewan niet. Een vijftal reed voor het peloton, maar werd al op 67 kilometer van de streep bijgehaald, waarna het voorste peloton zich opmaakte voor een massasprint. Daarin werd Démare goed gelanceerd door zijn ploeggenoot Ramon Sinkeldam.

Leiderstrui

De roze leiderstrui blijft om de schouders van Juan Pedro López. De Spanjaard van Trek-Segafredo heeft 39 seconden voorsprong op de Duitser Lennard Kämna.

Door de ritzege neemt Démare ook de puntentrui over van Mathieu van der Poel. Die zette zijn ploeg Alpecin-Fenix aanvankelijk wel aan het werk in de voorbereiding van de massasprint, maar sprintte uiteindelijk zelf niet mee.

Sinkeldam

Démare bedankte zijn ploeg die hem na de "moeilijke klim" had teruggebracht naar het peloton. "In het wielrennen is het soms moeilijk om dingen op hun plek te krijgen, maar je moet weten hoe je moet doorzetten. Ik ben heel blij."

Sinkeldam deelde ook in het succes. "Hier zijn we echt heel blij mee", reageerde hij bij Eurosport. "Het was heel hard nodig en het moet net op zijn plek vallen met Arnaud. Hij is niet de allersnelste, maar hij kan het. Ik ging aan op 500 meter en had het gevoel dat ik een beetje stilviel, maar Arnaud was niet te stoppen vandaag."

Meer uit Sport

Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

6 uur geleden
Petit en Kampschreur vlaggendragers voor Paralympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

7 uur geleden
Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

23 uur geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

1 dag geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

1 dag geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

1 dag geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

1 dag geleden