Démare wint massasprint in vijfde Giro-etappe in Messina
MESSINA (ANP) - Wielrenner Arnaud Démare heeft de vijfde etappe van de Ronde van Italië op zijn naam geschreven. De Fransman van Groupama-FDJ was in de rit van Catania naar Messina na 174 kilometer de snelste in de massasprint. Démare troefde de Colombiaan Fernando Gaviria en de Italiaan Giacomo Nizzolo af.
Het is de eerste overwinning voor Démare in 2022. In de Giro is het zijn zesde etappesucces. In de Ronde van Italië van 2020 won Démare vier keer.
De vijfde etappe kende een lange klim met de top na ongeveer 80 kilometer. Veel sprinters raakten op achterstand in die beklimming. Démare kon terugkeren, maar dat lukte Mark Cavendish, de winnaar van de derde etappe, en Caleb Ewan niet. Een vijftal reed voor het peloton, maar werd al op 67 kilometer van de streep bijgehaald, waarna het voorste peloton zich opmaakte voor een massasprint. Daarin werd Démare goed gelanceerd door zijn ploeggenoot Ramon Sinkeldam.
Leiderstrui
De roze leiderstrui blijft om de schouders van Juan Pedro López. De Spanjaard van Trek-Segafredo heeft 39 seconden voorsprong op de Duitser Lennard Kämna.
Door de ritzege neemt Démare ook de puntentrui over van Mathieu van der Poel. Die zette zijn ploeg Alpecin-Fenix aanvankelijk wel aan het werk in de voorbereiding van de massasprint, maar sprintte uiteindelijk zelf niet mee.
Sinkeldam
Démare bedankte zijn ploeg die hem na de "moeilijke klim" had teruggebracht naar het peloton. "In het wielrennen is het soms moeilijk om dingen op hun plek te krijgen, maar je moet weten hoe je moet doorzetten. Ik ben heel blij."
Sinkeldam deelde ook in het succes. "Hier zijn we echt heel blij mee", reageerde hij bij Eurosport. "Het was heel hard nodig en het moet net op zijn plek vallen met Arnaud. Hij is niet de allersnelste, maar hij kan het. Ik ging aan op 500 meter en had het gevoel dat ik een beetje stilviel, maar Arnaud was niet te stoppen vandaag."
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
6 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
7 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
7 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
11 uur geleden