Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Démare wint massasprint in vijfde Giro-etappe in Messina

Démare wint massasprint in vijfde Giro-etappe in Messina

MESSINA (ANP) - Wielrenner Arnaud Démare heeft de vijfde etappe van de Ronde van Italië op zijn naam geschreven. De Fransman van Groupama-FDJ was in de rit van Catania naar Messina na 174 kilometer de snelste in de massasprint. Démare troefde de Colombiaan Fernando Gaviria en de Italiaan Giacomo Nizzolo af.

Het is de eerste overwinning voor Démare in 2022. In de Giro is het zijn zesde etappesucces. In de Ronde van Italië van 2020 won Démare vier keer.

De vijfde etappe kende een lange klim met de top na ongeveer 80 kilometer. Veel sprinters raakten op achterstand in die beklimming. Démare kon terugkeren, maar dat lukte Mark Cavendish, de winnaar van de derde etappe, en Caleb Ewan niet. Een vijftal reed voor het peloton, maar werd al op 67 kilometer van de streep bijgehaald, waarna het voorste peloton zich opmaakte voor een massasprint. Daarin werd Démare goed gelanceerd door zijn ploeggenoot Ramon Sinkeldam.

Leiderstrui

De roze leiderstrui blijft om de schouders van Juan Pedro López. De Spanjaard van Trek-Segafredo heeft 39 seconden voorsprong op de Duitser Lennard Kämna.

Door de ritzege neemt Démare ook de puntentrui over van Mathieu van der Poel. Die zette zijn ploeg Alpecin-Fenix aanvankelijk wel aan het werk in de voorbereiding van de massasprint, maar sprintte uiteindelijk zelf niet mee.

Sinkeldam

Démare bedankte zijn ploeg die hem na de "moeilijke klim" had teruggebracht naar het peloton. "In het wielrennen is het soms moeilijk om dingen op hun plek te krijgen, maar je moet weten hoe je moet doorzetten. Ik ben heel blij."

Sinkeldam deelde ook in het succes. "Hier zijn we echt heel blij mee", reageerde hij bij Eurosport. "Het was heel hard nodig en het moet net op zijn plek vallen met Arnaud. Hij is niet de allersnelste, maar hij kan het. Ik ging aan op 500 meter en had het gevoel dat ik een beetje stilviel, maar Arnaud was niet te stoppen vandaag."

Meer uit Sport

Noorse biatleet (27) stierf met hoogtetrainingsmasker op

LAVAZÈ (ANP/DPA) - De Noorse biatleet Sivert Guttorm Bakken droeg een hoogtetrainingsmasker toen hij dood werd aangetroffen in zijn hotelkamer in het Italiaanse Lavazè. De Noorse biatlonfederatie heeft aangegeven dat ze de komende dagen helderheid wil verschaffen over de zaak.

2 minuten geleden
Skilegende Lindsey Vonn zeker van deelname aan Winterspelen

NEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.

7 uur geleden
Van Gerwen eenvoudig door naar derde ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.

17 uur geleden
Darter Noppert in meeslepend duel onderuit tegen WK-debutant

LONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).

18 uur geleden
Darter Wattimena plaatst zich voor derde ronde WK

LONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).

23 uur geleden
Drievoudig paralympisch kampioen Plat stopt met triatlon

AMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).

1 dag geleden
Basketballer Post draagt met 8 punten bij aan zege Golden State

SAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.

1 dag geleden