Démare wint massasprint in vijfde Giro-etappe in Messina
MESSINA (ANP) - Wielrenner Arnaud Démare heeft de vijfde etappe van de Ronde van Italië op zijn naam geschreven. De Fransman van Groupama-FDJ was in de rit van Catania naar Messina na 174 kilometer de snelste in de massasprint. Démare troefde de Colombiaan Fernando Gaviria en de Italiaan Giacomo Nizzolo af.
Het is de eerste overwinning voor Démare in 2022. In de Giro is het zijn zesde etappesucces. In de Ronde van Italië van 2020 won Démare vier keer.
De vijfde etappe kende een lange klim met de top na ongeveer 80 kilometer. Veel sprinters raakten op achterstand in die beklimming. Démare kon terugkeren, maar dat lukte Mark Cavendish, de winnaar van de derde etappe, en Caleb Ewan niet. Een vijftal reed voor het peloton, maar werd al op 67 kilometer van de streep bijgehaald, waarna het voorste peloton zich opmaakte voor een massasprint. Daarin werd Démare goed gelanceerd door zijn ploeggenoot Ramon Sinkeldam.
Leiderstrui
De roze leiderstrui blijft om de schouders van Juan Pedro López. De Spanjaard van Trek-Segafredo heeft 39 seconden voorsprong op de Duitser Lennard Kämna.
Door de ritzege neemt Démare ook de puntentrui over van Mathieu van der Poel. Die zette zijn ploeg Alpecin-Fenix aanvankelijk wel aan het werk in de voorbereiding van de massasprint, maar sprintte uiteindelijk zelf niet mee.
Sinkeldam
Démare bedankte zijn ploeg die hem na de "moeilijke klim" had teruggebracht naar het peloton. "In het wielrennen is het soms moeilijk om dingen op hun plek te krijgen, maar je moet weten hoe je moet doorzetten. Ik ben heel blij."
Sinkeldam deelde ook in het succes. "Hier zijn we echt heel blij mee", reageerde hij bij Eurosport. "Het was heel hard nodig en het moet net op zijn plek vallen met Arnaud. Hij is niet de allersnelste, maar hij kan het. Ik ging aan op 500 meter en had het gevoel dat ik een beetje stilviel, maar Arnaud was niet te stoppen vandaag."
Meer uit Sport
VARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
44 minuten geledenASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.
50 minuten geledenLE MANS (ANP) - De Spanjaard Jorge Martín heeft voor het eerst in ruim anderhalf jaar een race gewonnen in de MotoGP. De oud-wereldkampioen van Aprilia haalde op het circuit van Le Mans kort voor het einde WK-leider Marco Bezzecchi in en won zo de Grote Prijs van Frankrijk. Martín heeft nu nog maar een achterstand van 1 punt op de Italiaan, na zaterdag ook al de sprintrace te hebben gewonnen.
1 uur geledenLE MANS (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Frankrijk gecrasht. De 21-jarige Staphorster kwam ten val in de tweede ronde van de race op het circuit van Le Mans, die was ingekort en herstart na eerdere zware crashes. Veijer leek zich niet ernstig te hebben geblesseerd, maar kon ook niet verder.
3 uur geledenPLOVDIV (ANP) - Wielerploeg UAE Team Emirates is ook Adam Yates kwijtgeraakt in de Giro d'Italia. De 33-jarige Brit, die zaterdag in de tweede etappe al met veertien minuten achterstand binnenkwam door de gevolgen van een zware valpartij, heeft symptomen van een hersenschudding. Zaterdag stapten ploeggenoten Jay Vine en Marc Soler al af na hun betrokkenheid bij de massale crash in het peloton.
5 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.
19 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
1 dag geleden