Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Démare wint massasprint in vijfde Giro-etappe in Messina

Démare wint massasprint in vijfde Giro-etappe in Messina

MESSINA (ANP) - Wielrenner Arnaud Démare heeft de vijfde etappe van de Ronde van Italië op zijn naam geschreven. De Fransman van Groupama-FDJ was in de rit van Catania naar Messina na 174 kilometer de snelste in de massasprint. Démare troefde de Colombiaan Fernando Gaviria en de Italiaan Giacomo Nizzolo af.

Het is de eerste overwinning voor Démare in 2022. In de Giro is het zijn zesde etappesucces. In de Ronde van Italië van 2020 won Démare vier keer.

De vijfde etappe kende een lange klim met de top na ongeveer 80 kilometer. Veel sprinters raakten op achterstand in die beklimming. Démare kon terugkeren, maar dat lukte Mark Cavendish, de winnaar van de derde etappe, en Caleb Ewan niet. Een vijftal reed voor het peloton, maar werd al op 67 kilometer van de streep bijgehaald, waarna het voorste peloton zich opmaakte voor een massasprint. Daarin werd Démare goed gelanceerd door zijn ploeggenoot Ramon Sinkeldam.

Leiderstrui

De roze leiderstrui blijft om de schouders van Juan Pedro López. De Spanjaard van Trek-Segafredo heeft 39 seconden voorsprong op de Duitser Lennard Kämna.

Door de ritzege neemt Démare ook de puntentrui over van Mathieu van der Poel. Die zette zijn ploeg Alpecin-Fenix aanvankelijk wel aan het werk in de voorbereiding van de massasprint, maar sprintte uiteindelijk zelf niet mee.

Sinkeldam

Démare bedankte zijn ploeg die hem na de "moeilijke klim" had teruggebracht naar het peloton. "In het wielrennen is het soms moeilijk om dingen op hun plek te krijgen, maar je moet weten hoe je moet doorzetten. Ik ben heel blij."

Sinkeldam deelde ook in het succes. "Hier zijn we echt heel blij mee", reageerde hij bij Eurosport. "Het was heel hard nodig en het moet net op zijn plek vallen met Arnaud. Hij is niet de allersnelste, maar hij kan het. Ik ging aan op 500 meter en had het gevoel dat ik een beetje stilviel, maar Arnaud was niet te stoppen vandaag."

Meer uit Sport

Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

3 uur geleden
Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

9 uur geleden
Basketballer LeBron James twijfelt over toekomst in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.

11 uur geleden
NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

23 uur geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

1 dag geleden
Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

1 dag geleden
Shorttrackbroers Van 't Wout gaan samenwerken met Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.

1 dag geleden