Deltalinqs: Rotterdamse haven kan niet zonder arbeidsmigranten
ROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam kan niet zonder arbeidsmigranten. Dat zegt Victor van der Chijs, voorzitter van Deltalinqs, de ondernemersvereniging voor bedrijven in het havengebied. Het is volgens hem "ontzettend lastig" voldoende mensen aan te trekken om de duizenden vacatures in de haven te vervullen. "Nederland moet ook in de toekomst arbeidsmigranten blijven verwelkomen."
Uit een onderzoek van marktonderzoeker Intelligence Group komt naar voren dat Nederland snel minder aantrekkelijk wordt voor kennis- en arbeidsmigranten uit Europa. Volgens Van der Chijs werken er veel internationale werknemers in de haven van Rotterdam, zowel op hoge, specifieke functies, als in de productie, zoals in de logistiek. "Op dit moment hebben we 6000 vacatures die moeilijk zijn in te vullen en we verwachten dat dit nog verder oploopt naar 10.000 tot 15.000", aldus de voorzitter. "Met name mensen voor hoog opgeleide specifieke functies, bijvoorbeeld als gevolg van de energietransitie, zijn lastig te vinden."
Een van de problemen is volgens Van der Chijs het gebrek aan huisvesting, zowel voor Nederlandse als internationale werknemers. "Nederland is vol en Rotterdam al helemaal." Ook het politieke klimaat, waarin veel discussie is over migratie, speelt een rol. "Dat hoor je wel, al heb ik nog niemand gesproken die dat daadwerkelijk zegt. Maar de hele discussie an sich heeft wel invloed."
Het gebrek aan personeel is niet zonder arbeidsmigranten op te lossen, meent de voorzitter. "Je ziet nu al projecten die minder snel gaan dan bedrijven zouden willen." Volgens hem zijn er niet voldoende gekwalificeerde mensen beschikbaar in Nederland. "Het ligt er niet aan dat er niet goed wordt betaald, want dat is juist wel zo."
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet langer betrokken bij de financiering van een omstreden lng-project in Mozambique. Staatsbedrijf Atradius DSB stond via een zogenoemde exportkredietverzekering deels garant voor een lening die voor dit project was afgesloten, maar projectleider Total heeft laten weten dat dit niet meer nodig is. Dat meldt demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Europa zijn maandag overwegend lager gesloten. De dalende prijs van cryptomunten als de bitcoin en een mogelijke renteverhoging door de Bank of Japan drukten de stemming. De AEX-index eindigde wel met een plus.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FNV heeft "geen goed woord over" voor het besluit dat het UWV langer mag doen over WIA-beoordelingen. De verwachting is dat de uitvoeringsinstantie hiermee minder boetes hoeft te betalen aan cliënten die te lang op een beoordeling moeten wachten. Volgens de vakbond wordt met dit besluit de rekening van de lange wachttijden neergelegd bij mensen die ziek zijn.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - Mediabedrijf RTL heeft plannen om tussen de 800 en 1000 banen te schrappen in Duitsland. Dat meldde het Duitse zakenblad WirtschaftsWoche, zonder bronnen te noemen. De Duitse tak bestaat uit onder meer de zender Vox, het nieuwskanaal n-tv en de streamingdienst RTL+.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen maandag omlaag. Beleggers namen geen risico voorafgaand aan een toespraak die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell later op de dag houdt. De Federal Reserve houdt op 9 en 10 december de laatste rentevergadering van het jaar en beleggers zijn benieuwd of Powell iets gaat zeggen over een eventuele verdere verlaging van de leenkosten in de Verenigde Staten. Verscheidene Fed-bestuurders hebben de afgelopen tijd laten doorschemeren ruimte te zien voor een nieuwe renteverlaging.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse overheid heeft haar steun van zo'n 1,2 miljard dollar (ongeveer 1 miljard euro) aan het olie- en gasconcern TotalEnergies voor het omstreden project in Mozambique voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) ingetrokken. Deze zomer zei het bedrijf het werk aan het project te willen hervatten, nadat dat in 2021 werd stilgelegd na een aanval door een aan Islamitische Staat gelieerde groep.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft Unibet een boete van 4 miljoen euro opgelegd, omdat de gokaanbieder te weinig deed om gokverslaving tegen te gaan. In alle onderzochte spelersdossiers tussen juli 2022 en 2024 schoot Unibet, onderdeel van Optdeck Service Limited, volgens de toezichthouder tekort.
7 uur geleden