Delta zint op compensatie CrowdStrike en Microsoft voor storing
ATLANTA (ANP/RTR) - Delta Air Lines heeft een rechtszaak aangespannen tegen cyberbeveiligingsbedrijf CrowdStrike en Microsoft om de grote computerstoring van vorige maand. Daardoor zag de luchtvaartmaatschappij zich genoodzaakt duizenden vluchten te schrappen. Delta schatte de schade eerder al op een half miljard dollar, vele malen hoger dan bijvoorbeeld de schadepost van rond de 10 miljoen euro die Air France-KLM verwachtte.
"Er is geen basis, geen om te suggereren dat Delta op enigerlei wijze verantwoordelijk was voor de defecte software die systemen over de hele wereld liet crashen, inclusief die van Delta", heeft een advocaat van de Amerikaanse maatschappij geschreven aan CrowdStrike. Hij verwierp bij het indienen van de claims ook CrowdStrikes bewering dat de aansprakelijkheid van het bedrijf is gemaximeerd op "enkele miljoenen".
De wereldwijde computerstoring werd veroorzaakt door een fout in een automatische update van CrowdStrike voor Windows-systemen. Wereldwijd kregen tal van bedrijven daardoor tijdelijk te maken met uitvallende systemen. Bij Delta duurde het wel erg lang voordat de maatschappij haar systemen weer in orde had. Volgens advocaten van CrowdStrike had het cyberbeveiligingsbedrijf nog hulp aangeboden, maar die hulp zou door Delta zijn geweigerd.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
9 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.
11 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.
12 uur geleden