Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Delta zint op compensatie CrowdStrike en Microsoft voor storing

Delta zint op compensatie CrowdStrike en Microsoft voor storing

ATLANTA (ANP/RTR) - Delta Air Lines heeft een rechtszaak aangespannen tegen cyberbeveiligingsbedrijf CrowdStrike en Microsoft om de grote computerstoring van vorige maand. Daardoor zag de luchtvaartmaatschappij zich genoodzaakt duizenden vluchten te schrappen. Delta schatte de schade eerder al op een half miljard dollar, vele malen hoger dan bijvoorbeeld de schadepost van rond de 10 miljoen euro die Air France-KLM verwachtte.

"Er is geen basis, geen om te suggereren dat Delta op enigerlei wijze verantwoordelijk was voor de defecte software die systemen over de hele wereld liet crashen, inclusief die van Delta", heeft een advocaat van de Amerikaanse maatschappij geschreven aan CrowdStrike. Hij verwierp bij het indienen van de claims ook CrowdStrikes bewering dat de aansprakelijkheid van het bedrijf is gemaximeerd op "enkele miljoenen".

De wereldwijde computerstoring werd veroorzaakt door een fout in een automatische update van CrowdStrike voor Windows-systemen. Wereldwijd kregen tal van bedrijven daardoor tijdelijk te maken met uitvallende systemen. Bij Delta duurde het wel erg lang voordat de maatschappij haar systemen weer in orde had. Volgens advocaten van CrowdStrike had het cyberbeveiligingsbedrijf nog hulp aangeboden, maar die hulp zou door Delta zijn geweigerd.

Meer uit Financieel

Wall Street eindigt lager, JPMorgan verliest na resultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Onder meer JPMorgan Chase ging omlaag, ondanks dat de grootste bank van de Verenigde Staten het beste vierde kwartaal ooit kende en beter presteerde dan verwacht. Het aandeel zakte 4,2 procent.

4 uur geleden
Rusland neemt controle over fabrieken isolatiefabrikant Rockwool

KOPENHAGEN (ANP) - Rusland heeft de controle overgenomen van de lokale dochteronderneming van Rockwool, meldt de Deense isolatiefabrikant. Het gaat om vier fabrieken in Rusland. Het bedrijf noemt de stap in een verklaring "onmiskenbaar illegaal".

5 uur geleden
Trump zegt binnen enkele weken Fed-nominatie aan te kondigen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt binnen "enkele weken" zijn kandidaat voor de opvolging van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell bekend te maken. Dat is ondanks de ontstane ophef over een onderzoek van het Amerikaanse ministerie van Justitie naar de huidige Fed-baas.

6 uur geleden
Boeing ontvangt voor het eerst sinds 2018 meer orders dan Airbus

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.

8 uur geleden
AEX-index zet opmars naar historische 1000-puntengrens voort

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geƫindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geƫindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.

8 uur geleden
Weinig beweging op Wall Street na meevallende inflatie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.

11 uur geleden
Wereldbank: dit decennium minste economische groei sinds jaren 60

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.

11 uur geleden