
Delta stelt levering nieuwe vliegtuigen uit
ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines heeft een bestelling van 5 miljard dollar aan nieuwe toestellen van Airbus uitgesteld tot 2022. Daarmee wil de partner van Air France-KLM de kosten terugbrengen nu er nog dagelijks miljoenen dollars het bedrijf uitstromen. Delta wil ook de komende vijf jaar 400 vliegtuigen uit de vaart nemen, waarvan al 200 dit jaar.
In het derde kwartaal bedroeg de kapitaaluitstroom dagelijks 24 miljoen dollar. In het vierde kwartaal wil Delta die terugbrengen naar tussen de 10 miljoen en 12 miljoen dollar per dag. Daarmee heeft Delta de kosten al stevig teruggebracht nu de luchtvaartsector hard wordt getroffen door de gevolgen van de coronacrisis. "Dat we op 10 miljoen zitten is al heel goed" zegt topman Ed Bastian die erop wijst dat de zogeheten cash burn in maart dagelijks 100 miljoen dollar bedroeg. Bastian denkt dat Delta in het voorjaar een punt kan bereiken waarop geen verlies meer wordt geleden.
In het derde kwartaal bedroeg het verlies van de luchtvaartmaatschappij 5,4 miljard dollar, waar er vorig jaar in dezelfde periode nog een winst de boeken in ging. De omzet lag ruim driekwart lager dan een jaar eerder op een kleine 3,1 miljard dollar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen in Nederland stijgen dit jaar volgens ABN AMRO sterker dan verwacht. De bank heeft haar verwachting bijgesteld naar een stijging van 8 procent, ten opzichte van de eerdere 7 procent. "De prijsgroei wordt vooral gedreven door inkomensgroei en aanbodtekort", aldus de economen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. De elektrische autofabrikant Tesla eindigde 5,3 procent lager na de opgelaaide ruzie tussen topman Elon Musk en de Amerikaanse president Donald Trump. Trump heeft gedreigd om te bezuinigen op overheidsgeld voor Musks bedrijven.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt niet na te denken over een mogelijke verlenging van de pauze die hij heeft ingesteld op hogere importheffingen voor tientallen handelspartners. Dat zei hij tegen journalisten aan boord van het presidentiƫle vliegtuig Air Force One.
6 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe caravans en campers in Nederland is in de eerste helft van dit jaar gestegen. Dat melden brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Van alle caravans en kampeerauto's in ons land staan de meeste geregistreerd in de provincie Noord-Brabant.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Franse luchtvaartautoriteit DGAC heeft luchtvaartmaatschappijen gevraagd hun vluchten van en naar Parijse luchthavens op donderdag met een kwart te verminderen. Dat is het gevolg van een aangekondigde staking door luchtverkeersleiders. De oproep geldt onder meer voor de drukke Parijse luchthaven Charles de Gaulle.
8 uur geledenLIJNDEN (ANP) - Slechts een kleine groep uitzendkrachten bij enkele distributiecentra van Albert Heijn heeft het werk neergelegd, stelt de werkgeversorganisatie voor de uitzendbranche ABU. Volgens de organisatie geldt voor de "overgrote meerderheid van de uitzendkrachten" dat die gewoon werkt of wil werken. Dinsdag heeft vakbond FNV aangekondigd dat de staking van uitzendkrachten is uitgebreid van twee naar vier locaties.
9 uur geledenLEIDEN (ANP) - Nederlanders kiezen op een festival steeds vaker voor alcoholvrij bier. De consumptie van 0.0-bieren op festivals is dit jaar met 35 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder, meldt Heineken op basis van eigen cijfers over de verkopen. De brouwer verkoopt zijn biermerken, waaronder Heineken, Heineken 0.0, Brand en Desperados, naar eigen zeggen op 70 procent van alle festivals en evenementen in Nederland.
10 uur geleden