Delta schrapt alle vluchten naar Europese vasteland
ATLANTA (ANP) - Delta Air Lines schort voor een periode van dertig dagen alle vluchten naar Europese bestemmingen op, met uitzondering van Londen. Daarnaast verlaagt de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij haar aanbod van vliegreizen met 40 procent. Dat is de grootste capaciteitsreductie ooit in de geschiedenis van het concern, schrijft topman Ed Bastian in een memo aan het personeel.
Luchtvaartmaatschappijen hebben wereldwijd te maken met een scherp gedaalde vraag naar vliegreizen wegens het nieuwe coronavirus. Daar komen tal van inreisverboden bovenop, waaronder die van de Verenigde Staten voor veel Europeanen.
Air France-KLM-partner Delta stelt dat zelfs ingrepen in 2001, het jaar van de aanslagen op de Twin Towers, niet zo drastisch waren als die van nu. Om de financiële moeilijkheden te doorstaan schuift het bedrijf ook bestellingen van nieuwe vliegtuigen op de lange baan. Daarnaast biedt het bedrijf personeel tijdelijk onbetaald verlof aan en geldt er een vacaturestop.
Bastian laat weten met het Witte Huis en het Amerikaanse Congres in gesprek te zijn over staatssteun voor luchtvaartmaatschappijen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk dreigt in de problemen te komen als het begrotingstekort 5 procent van het bruto binnenlands product (bbp) overstijgt in 2026. Dat zegt de president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is woensdag licht lager geopend. Daarmee bewoog de hoofdindex iets weg van de historische mijlpaal van 1000 punten, na het bereiken van een nieuwe recordslotstand dinsdag.
28 minuten geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Eurostar heeft vorig jaar meer dan 20 miljoen reizigers vervoerd via zijn hogesnelheidstreinen, een nieuw record. Vooral tussen Amsterdam en Londen groeide het aantal reizigers.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - China ontmoedigt lokale bedrijven nu zelf om hoogwaardige AI-chips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Autoriteiten hebben deze week tegen douanepersoneel gezegd dat de H200-chips het land niet in mogen. De overheid raadt bedrijven af de chips te kopen, tenzij dit noodzakelijk is, melden bronnen aan persbureau Reuters. "De bewoording is zo streng dat het in feite neerkomt op een verbod", zegt een van hen.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese handelsoverschot blijft groeien en is aan het eind van 2025 op een recordhoogte van 1,2 biljoen dollar uitgekomen. Dat terwijl de export naar de VS verder daalt. China richt zich nadrukkelijk op de rest van de wereld.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland exporteerde in november opnieuw een stuk meer goederen dan een jaar eerder. De groei van 4,7 procent is wel iets lager dan de 5,7 procent van oktober, maar wel weer hoger dan in de zes maanden daarvoor. Vooral transportmiddelen en machines gingen vaker naar het buitenland, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders gebruiken AI-tools bij het plannen van hun vakantie, zo blijkt uit de zogenoemde vakantiemonitor van de ANWB. Kunstmatige hulpmiddelen zoals ChatGPT en Gemini worden niet alleen ingezet om inspiratie op te doen, maar ook om reisschema's samen te stellen, een passende bestemming te vinden en activiteiten te plannen. Zowel vooraf als tijdens de reis. Van alle Nederlanders gebruikt ruim 34 procent zo'n tool daarvoor.
5 uur geleden