Delta Air Lines weert 460 mensen vanwege niet dragen mondkapje
ATLANTA (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines heeft 460 mensen op een zwarte lijst gezet omdat ze weigerden een mondkapje te dragen in een vliegtuig. Topman Ed Bastian heeft dat volgens CNN in een interne boodschap aan het personeel bekendgemaakt.
"Sinds deze week hebben we 460 mensen op onze no-fly-lijst gezet omdat ze weigerden te voldoen aan ons mondmaskerbeleid", schrijft Bastian. In augustus waren dat nog ongeveer 270 mensen. Net als bij andere luchtvaartmaatschappijen is het dragen van een mondkapje bij de KLM-partner verplicht voor passagiers.
In juni besloten de luchtvaartmaatschappijen dat mensen die weigeren er een op te doen, geweerd worden van toekomstige vluchten. Maar de vliegmaatschappij delen geen informatie met elkaar over wie ze op de zwarte lijst hebben gezet.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse toezichthouder Ofcom stelt een onderzoek in naar Meta Platforms, moederbedrijf van Facebook en WhatsApp. De toezichthouder heeft aanwijzingen dat het bedrijf van Mark Zuckerberg niet alle informatie heeft overhandigd bij een eerder onderzoek van Ofcom.
40 minuten geledenDAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De huidige wereldorde verandert, maar dat is geen breuk. Dit zei Christine Lagarde, de president van de Europese Centrale Bank (ECB), vrijdag tijdens een paneldiscussie over de vooruitzichten voor de wereldeconomie op het World Economic Forum (WEF) in Davos.
1 uur geledenEMMEN (ANP) - De aangekondigde staking bij de Nederlandse afdelingen van kunststoffabrikant Envalior is op het laatste moment afgeblazen. Vakbond FNV meldt dat dit komt omdat er een verbeterd voorstel is voor een nieuwe cao.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft onder meer vanwege de snelheid gekozen voor een beursgang in Amsterdam. Aan het Damrak waren de regels het gunstigst voor een snelle notering, vertelt financieel topman Zdenek Jurak vlak na het beursdebuut tegen het ANP. Het tempo was belangrijk om de kans te vergroten dat de vraag naar defensieaandelen nog steeds zo groot mogelijk zou zijn. De populariteit is nu hoog door de grote geopolitieke spanningen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Czechoslovak Group (CSG) is vrijdag hoger geopend op de eerste handelsdag van het Tsjechische defensiebedrijf op de Amsterdamse beurs. Het aandeel CSG opende op 32 euro. In de afgelopen dagen werden de aandelen al aangeboden aan pensioenfondsen en andere grote investeerders zoals vermogensbeheerders tegen een vaste prijs van 25 euro per stuk.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse uitbater van laadstations voor elektrische auto's, Fastned, heeft maximaal 200 miljoen euro aan nieuwe financiering opgehaald. Het geld komt van een bankenconsortium bestaande uit overheidsinvesteringsfonds Invest-NL, ABN AMRO, ING, Rabobank en het Franse Crédit Agricole en is bedoeld om de uitbreiding van het aantal snellaadstations te versnellen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Avantium behoorde vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. De bioplasticmaker verwacht de productie in zijn nieuwe fabriek in Delfzijl later te kunnen opstarten dan gepland. Volgens het bedrijf zijn tijdens de bouw van het leidingwerk kwaliteitsproblemen ontdekt, waardoor een veiligheidsrisico is ontstaan. Door het herstelwerk verwacht Avantium nu de fabriek half 2026 te openen en in de tweede helft van het jaar te beginnen met de verkoop van zijn grondstof voor plantaardig plastic. Het aandeel werd daarop 9 procent lager gezet.
4 uur geleden