Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Delta Air Lines verliest op Wall Street na cijfers

Delta Air Lines verliest op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Delta Air Lines behoorde donderdag tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De luchtvaartmaatschappij boekte in het afgelopen kwartaal minder omzet en winst dan verwacht. Delta kampte onder meer met de nasleep van de grote computerstoring eind juli, waardoor de maatschappij duizenden vluchten moest schrappen. Het bedrijf liep daardoor 380 miljoen dollar aan omzet mis. Delta heeft een rechtszaak aangespannen tegen cyberbeveiligingsbedrijf CrowdStrike en Microsoft om de schade van die computerstoring te verhalen. Het aandeel leverde 2 procent in.

De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig, na de winstbeurt een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent lager op 42.393 punten en de brede S&P 500-index verloor 0,3 procent, tot 5774 punten. Beide graadmeters sloten woensdag nog op nieuwe recordstanden. De techgraadmeter Nasdaq zakte 0,4 procent naar 18.214 punten.

Beleggers reageerden verder op het nieuwe inflatiecijfer van de Verenigde Staten. Dat bedroeg in september 3,3 procent. Dat was meer dan verwacht. In augustus koelde de inflatie in de grootste economie van de wereld nog af tot het laagste niveau sinds februari 2021. Door de afkoelende inflatie besloot de Amerikaanse Federal Reserve vorige maand om de rente voor het eerst in jaren te verlagen om de economie te ondersteunen. In november vergadert de Fed opnieuw over de rente.

Activistisch

Tesla ging bijna 3 procent omlaag. Topman Elon Musk zal later op de dag de langverwachte robotaxi van de elektrische autofabrikant onthullen tijdens een evenement in de Warner Bros Hollywood-studio in Californië. De zelfrijdende taxi is al jaren een project waar Musk hoog van opgeeft.

Domino's Pizza verloor 1,5 procent. De pizzaketen verlaagde de omzetverwachting voor het hele jaar na tegenvallende resultaten in het afgelopen kwartaal. Doordat consumenten minder besteden aan eten buiten de deur opent het bedrijf dit jaar ook minder nieuwe filialen dan eerder voorzien.

Pfizer zakte een kleine 2 procent. Voormalig topman Ian Read en oud-financieel directeur Frank D'Amelio verklaarden niet deel te nemen aan de campagne van de activistische investeerder Starboard Value tegen de farmaceut en spraken hun steun uit voor topman Albert Bourla. Begin deze week werd gemeld dat Starboard de voormalige Pfizer-bestuurders zou hebben benaderd om te helpen bij de inspanningen om de resultaten van het concern te verbeteren.

Meer uit Financieel

Landen moeten niet overdrijven met energiesteun, vindt Lagarde

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Eurolanden moeten niet overdrijven met het helpen van burgers om de stijging van de energieprijzen het hoofd te bieden. Met die waarschuwing is president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) donderdag gekomen na het nieuwe ECB-rentebesluit. "Elke budgettaire reactie op de energieprijsschok moet tijdelijk, gericht en op maat zijn", stelde de Française.

8 minuten geleden
Kabinet krijgt signalen dat VS zich houden aan afspraken met EU

DEN HAAG (ANP) - Nederland krijgt vanuit de Verenigde Staten en de Europese Commissie "geruststellende signalen" dat de Amerikaanse regering zich zal houden aan de handelsafspraken die zij met de EU heeft gemaakt. Dat zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) donderdag in de Kamer.

9 minuten geleden
Rekenkamer kraakt resultaten EU-innovatiefonds voor verduurzaming

LUXEMBURG (ANP) - Het Innovatiefonds van de Europese Unie levert veel minder resultaat op dan verwacht op het gebied van verduurzaming en innovatie. Het miljardenfonds werd in 2020 opgericht voor financiële steun aan projecten waarbij nieuwe technologieën de uitstoot van broeikasgassen moeten verlagen. Maar het gebruik van dat geld komt amper op gang, meldt de Europese Rekenkamer (ERK) na een analyse.

10 minuten geleden
Lagarde: eurozone is ondanks oorlog goed gepositioneerd

FRANKFURT (ANP/RTR) - De eurozone is ondanks de oorlog in het Midden-Oosten en de gestegen energieprijzen "goed gepositioneerd" om de bijbehorende onzekerheid aan te kunnen. Dat heeft president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) gezegd in een toelichting op het besluit eerder donderdag om de rente in de eurozone onveranderd te laten.

43 minuten geleden
17 procent lng-exportcapaciteit Qatar uitgeschakeld, zegt topman

DOHA (ANP) - De recente Iraanse aanvallen op gasinstallaties in Qatar hebben 17 procent van de exportcapaciteit van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) van Qatar uitgeschakeld. Die inschatting heeft de topman van het Qatarese staatsgasbedrijf donderdag gemaakt tegenover persbureau Reuters.

1 uur geleden
Amerikaanse beurzen dalen opnieuw door oplopende olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten gingen donderdag verder omlaag, na de zware verliezen de voorgaande dag. De verkoopgolf werd aangejaagd door oplopende olieprijzen als gevolg van de escalatie in het Midden-Oosten, terwijl beleggers vrezen voor een langdurige oorlog.

2 uur geleden
Meer bezoeken aan de energievergelijker van de Consumentenbond

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond ziet een toename van het aantal bezoeken aan webpagina's over energiecontracten en -kosten en de pagina waarop consumenten de kosten van verschillende energieleveranciers kunnen vergelijken. Van die laatste waren de bezoekcijfers ruim 70 procent hoger in de eerste helft van maart ten opzichte van de laatste helft van februari. Ook bellen meer mensen de klantenservice van de bond met vragen en zorgen over de stijgende energieprijzen.

2 uur geleden