Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Delta Air Lines verliest op Wall Street na cijfers

Delta Air Lines verliest op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Delta Air Lines behoorde donderdag tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De luchtvaartmaatschappij boekte in het afgelopen kwartaal minder omzet en winst dan verwacht. Delta kampte onder meer met de nasleep van de grote computerstoring eind juli, waardoor de maatschappij duizenden vluchten moest schrappen. Het bedrijf liep daardoor 380 miljoen dollar aan omzet mis. Delta heeft een rechtszaak aangespannen tegen cyberbeveiligingsbedrijf CrowdStrike en Microsoft om de schade van die computerstoring te verhalen. Het aandeel leverde 2 procent in.

De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig, na de winstbeurt een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent lager op 42.393 punten en de brede S&P 500-index verloor 0,3 procent, tot 5774 punten. Beide graadmeters sloten woensdag nog op nieuwe recordstanden. De techgraadmeter Nasdaq zakte 0,4 procent naar 18.214 punten.

Beleggers reageerden verder op het nieuwe inflatiecijfer van de Verenigde Staten. Dat bedroeg in september 3,3 procent. Dat was meer dan verwacht. In augustus koelde de inflatie in de grootste economie van de wereld nog af tot het laagste niveau sinds februari 2021. Door de afkoelende inflatie besloot de Amerikaanse Federal Reserve vorige maand om de rente voor het eerst in jaren te verlagen om de economie te ondersteunen. In november vergadert de Fed opnieuw over de rente.

Activistisch

Tesla ging bijna 3 procent omlaag. Topman Elon Musk zal later op de dag de langverwachte robotaxi van de elektrische autofabrikant onthullen tijdens een evenement in de Warner Bros Hollywood-studio in Californië. De zelfrijdende taxi is al jaren een project waar Musk hoog van opgeeft.

Domino's Pizza verloor 1,5 procent. De pizzaketen verlaagde de omzetverwachting voor het hele jaar na tegenvallende resultaten in het afgelopen kwartaal. Doordat consumenten minder besteden aan eten buiten de deur opent het bedrijf dit jaar ook minder nieuwe filialen dan eerder voorzien.

Pfizer zakte een kleine 2 procent. Voormalig topman Ian Read en oud-financieel directeur Frank D'Amelio verklaarden niet deel te nemen aan de campagne van de activistische investeerder Starboard Value tegen de farmaceut en spraken hun steun uit voor topman Albert Bourla. Begin deze week werd gemeld dat Starboard de voormalige Pfizer-bestuurders zou hebben benaderd om te helpen bij de inspanningen om de resultaten van het concern te verbeteren.

Meer uit Financieel

TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

1 uur geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

2 uur geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

3 uur geleden
Emirates schort vluchten naar en vanuit Dubai toch weer op

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.

4 uur geleden
AFP: sinds maandag slechts negen vrachtschepen door Straat Hormuz

PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.

12 uur geleden
Weer verliezen op Wall Street, olieprijzen hard verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.

14 uur geleden
Nintendo klaagt Amerikaanse overheid aan om importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.

15 uur geleden