Delta Air Lines verliest op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - Delta Air Lines behoorde donderdag tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De luchtvaartmaatschappij boekte in het afgelopen kwartaal minder omzet en winst dan verwacht. Delta kampte onder meer met de nasleep van de grote computerstoring eind juli, waardoor de maatschappij duizenden vluchten moest schrappen. Het bedrijf liep daardoor 380 miljoen dollar aan omzet mis. Delta heeft een rechtszaak aangespannen tegen cyberbeveiligingsbedrijf CrowdStrike en Microsoft om de schade van die computerstoring te verhalen. Het aandeel leverde 2 procent in.
De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig, na de winstbeurt een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent lager op 42.393 punten en de brede S&P 500-index verloor 0,3 procent, tot 5774 punten. Beide graadmeters sloten woensdag nog op nieuwe recordstanden. De techgraadmeter Nasdaq zakte 0,4 procent naar 18.214 punten.
Beleggers reageerden verder op het nieuwe inflatiecijfer van de Verenigde Staten. Dat bedroeg in september 3,3 procent. Dat was meer dan verwacht. In augustus koelde de inflatie in de grootste economie van de wereld nog af tot het laagste niveau sinds februari 2021. Door de afkoelende inflatie besloot de Amerikaanse Federal Reserve vorige maand om de rente voor het eerst in jaren te verlagen om de economie te ondersteunen. In november vergadert de Fed opnieuw over de rente.
Activistisch
Tesla ging bijna 3 procent omlaag. Topman Elon Musk zal later op de dag de langverwachte robotaxi van de elektrische autofabrikant onthullen tijdens een evenement in de Warner Bros Hollywood-studio in Californië. De zelfrijdende taxi is al jaren een project waar Musk hoog van opgeeft.
Domino's Pizza verloor 1,5 procent. De pizzaketen verlaagde de omzetverwachting voor het hele jaar na tegenvallende resultaten in het afgelopen kwartaal. Doordat consumenten minder besteden aan eten buiten de deur opent het bedrijf dit jaar ook minder nieuwe filialen dan eerder voorzien.
Pfizer zakte een kleine 2 procent. Voormalig topman Ian Read en oud-financieel directeur Frank D'Amelio verklaarden niet deel te nemen aan de campagne van de activistische investeerder Starboard Value tegen de farmaceut en spraken hun steun uit voor topman Albert Bourla. Begin deze week werd gemeld dat Starboard de voormalige Pfizer-bestuurders zou hebben benaderd om te helpen bij de inspanningen om de resultaten van het concern te verbeteren.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.
2 minuten geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Zeeman heeft in 2025 meer omzet geboekt dan een jaar eerder, ondanks dat de kledingdiscounter minder spullen verkocht. Dat meldt Zeeman in het jaarlijkse mvo-verslag.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de vakbondsleden onder rijksambtenaren heeft ingestemd met de afspraken die vakbonden en het kabinet maakten over een nieuwe cao. Eind april kwam het al tot een principeakkoord over een loonsverhoging, na weken vol stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn waar de regering lang aan vasthield.
47 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, is "behoorlijk blij" met het akkoord van de EU over de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het parlement, de Europese Commissie en de lidstaten hebben tot diep in de nacht onderhandeld. Volgens Lange zijn ze het eens geworden over een vangnet voor het geval dat de VS zich niet aan de afspraken houdt.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft bepaalde sancties op Russische olieproducten afgezwakt. De import van kerosine en diesel die in andere landen is geraffineerd uit Russische olie is vanaf woensdag weer toegestaan, meldt de Britse regering. Het land versoepelt ook bepaalde sancties tegen het vervoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit enkele Russische installaties.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook Rabobank en ABN AMRO sluiten zich aan bij een groep Europese banken voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. Met deze cryptomunt willen de banken een Europees alternatief bieden voor de door de Verenigde Staten gedomineerde stablecoinmarkt.
2 uur geledenPRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met beursnotering in Amsterdam, heeft mede door een groei in verkoop van defensiesystemen meer omzet geboekt. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalcijfers. Eerder deze maand kwam CSG nog in opspraak nadat onderzoeksplatform Hunterbrook het bedrijf had beschuldigd van "verfraaiing van cijfers" en "ruzies in de top van het bedrijf".
3 uur geleden