Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Delta Air Lines: herstel met twee maanden vertraagd door omikron

Delta Air Lines: herstel met twee maanden vertraagd door omikron

ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Door de snelle verspreiding van de omikronvariant van het coronavirus is het herstel van de luchtvaartsector zo'n twee maanden vertraagd. Dat zegt Delta Air Lines in een handelsupdate. Volgens de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zal de impact van omikron in het eerste kwartaal van dit jaar bijdragen aan het verlies dat naar verwachting zal worden geboekt.

Het herstel in de sector die voor omikron in de maand december werd voorzien, zal nu in februari plaatsvinden. Delta verwacht dat het herstel daarna snel kan gaan en voor het hele jaar winstgevend te kunnen opereren. Volgens topman Ed Bastian staan mensen klaar om te gaan reizen, zo zei hij in een toelichting. Volgens hem moet het al lukken om in maart winstgevend te zijn.

Delta is de eerste grote Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die financiƫle resultaten rapporteert voor het slotkwartaal van 2021. In die maanden kampten maatschappijen met de uitval van duizenden vluchten. Dat kwam vooral door het hoge aantal besmettingen onder personeel als gevolg van de omikronvariant. Maar ook winterstormen legden de dienstverlening plat.

Werknemers

Ongeveer 8000 Delta-werknemers hebben in de afgelopen vier weken het virus opgelopen, zei Bastian. Op het hoogtepunt eind december en begin januari, dwongen het virus en de winterstormen de luchtvaartmaatschappij om maar liefst 10 procent van de geplande vluchten te annuleren. Dat scheelde ongeveer 75 miljoen dollar aan inkomsten in het vierde kwartaal.

De winst voor belastingen in het slotkwartaal kwam uit op 170 miljoen dollar van de eerdere verwachting van het bedrijf van 200 miljoen tot 250 miljoen dollar. Het was evengoed het tweede kwartaal van Delta op rij dat het winstgevend was na aftrek van de financiƫle steun van de Amerikaanse regering. De omzet kwam uit op 8,4 miljard dollar.

Delta verwacht dat de omzet in het huidige kwartaal op circa driekwart van het niveau van voor de crisis zal uitkomen. Wel kampt het concern met gestegen kosten door hogere brandstofkosten en andere posten. De capaciteit komt aan het begin van 2022 uit op 85 procent van het pre-crisisniveau.

Delta kondigde ook een speciale winstdelingsuitkering van 1250 dollar per werknemer aan. De luchtvaartmaatschappij zal in totaal ongeveer 100 miljoen dollar uitdelen.

Meer uit Financieel

Kleine daling verkoopprijzen Nederlandse industrie

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in oktober licht gedaald, na een stijging in september. Gemiddeld waren de afzetprijzen 0,1 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In september stegen de prijzen met 0,6 procent.

26 minuten geleden
Aantal ontvangers bijstandsuitkering opnieuw gestegen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen met een algemene bijstandsuitkering is in het derde kwartaal opnieuw gestegen. Vooral de groep jongeren in de bijstand groeide, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

1 uur geleden
Nexperia roept Chinese tak openlijk op toelevering te herstellen

NIJMEGEN (ANP) - Nexperia heeft donderdag een open brief gepubliceerd waarin de chipmaker de Chinese tak oproept de toeleveringsketen te herstellen. Het Nijmeegse bedrijf zegt contact te hebben geprobeerd te leggen via telefoon, e-mails en voorstellen voor vergaderingen om de problemen op te lossen, maar dat "betekenisvolle" reacties uitbleven.

8 uur geleden
Verenigd Koninkrijk stelt sancties tegen Lukoil uit tot februari

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk heeft sancties tegen de buitenlandse onderdelen van de Russische olieproducent Lukoil uitgesteld. De sancties werden vorige maand aangekondigd en moesten kort voor middernacht ingaan, maar zijn nu uitgesteld tot 26 februari volgend jaar.

9 uur geleden
VNO-NCW bezorgd over mkb'ers om lange rijen voor vol stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland maken zich zorgen over mkb'ers die een aansluiting op het elektriciteitsnet willen om bijvoorbeeld te verduurzamen. VNO-NCW en MKB-Nederland vrezen dat duizenden bedrijven vanaf volgend jaar op veel langere wachtlijsten voor het volle stroomnet komen.

10 uur geleden
ABP verhoogt pensioenen in januari met 2,8 procent

HEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.

12 uur geleden
Weinig beweging op Europese beurzen na flinke winsten op woensdag

AMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.

13 uur geleden