Delta Air Lines: herstel met twee maanden vertraagd door omikron
ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Door de snelle verspreiding van de omikronvariant van het coronavirus is het herstel van de luchtvaartsector zo'n twee maanden vertraagd. Dat zegt Delta Air Lines in een handelsupdate. Volgens de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zal de impact van omikron in het eerste kwartaal van dit jaar bijdragen aan het verlies dat naar verwachting zal worden geboekt.
Het herstel in de sector die voor omikron in de maand december werd voorzien, zal nu in februari plaatsvinden. Delta verwacht dat het herstel daarna snel kan gaan en voor het hele jaar winstgevend te kunnen opereren. Volgens topman Ed Bastian staan mensen klaar om te gaan reizen, zo zei hij in een toelichting. Volgens hem moet het al lukken om in maart winstgevend te zijn.
Delta is de eerste grote Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die financiële resultaten rapporteert voor het slotkwartaal van 2021. In die maanden kampten maatschappijen met de uitval van duizenden vluchten. Dat kwam vooral door het hoge aantal besmettingen onder personeel als gevolg van de omikronvariant. Maar ook winterstormen legden de dienstverlening plat.
Werknemers
Ongeveer 8000 Delta-werknemers hebben in de afgelopen vier weken het virus opgelopen, zei Bastian. Op het hoogtepunt eind december en begin januari, dwongen het virus en de winterstormen de luchtvaartmaatschappij om maar liefst 10 procent van de geplande vluchten te annuleren. Dat scheelde ongeveer 75 miljoen dollar aan inkomsten in het vierde kwartaal.
De winst voor belastingen in het slotkwartaal kwam uit op 170 miljoen dollar van de eerdere verwachting van het bedrijf van 200 miljoen tot 250 miljoen dollar. Het was evengoed het tweede kwartaal van Delta op rij dat het winstgevend was na aftrek van de financiële steun van de Amerikaanse regering. De omzet kwam uit op 8,4 miljard dollar.
Delta verwacht dat de omzet in het huidige kwartaal op circa driekwart van het niveau van voor de crisis zal uitkomen. Wel kampt het concern met gestegen kosten door hogere brandstofkosten en andere posten. De capaciteit komt aan het begin van 2022 uit op 85 procent van het pre-crisisniveau.
Delta kondigde ook een speciale winstdelingsuitkering van 1250 dollar per werknemer aan. De luchtvaartmaatschappij zal in totaal ongeveer 100 miljoen dollar uitdelen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is maandag gestegen naar een nieuw recordniveau. De prijs van het veelgebruikte metaal wordt aangejaagd door de vrees dat de wereldmarkt afstevent op een aanbodtekort. De haast om koper naar de Verenigde Staten te brengen in afwachting van mogelijke Amerikaanse importtarieven lijkt de tekorten elders te verergeren, doordat mijnbouwers moeite hebben om aan de vraag te voldoen. Koper is zeer gewild door de belangrijke rol ervan in de elektrificatie en de energietransitie.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Hotel-, restaurant- en caféhouders zijn het laatste kwartaal van dit jaar minder somber geworden. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) is de stemming in de branche nog steeds overwegend negatief, maar gaandeweg het jaar lijkt het vertrouwen wel te verbeteren. Met onder meer de feestdagen in aantocht zijn horecaondernemers in de nieuwste peiling van het statistiekbureau vooral minder negatief over het economisch klimaat in de komende drie maanden.
46 minuten geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse industrie heeft in november opnieuw een lichte verbetering laten zien ten opzichte van een maand eerder. Zowel de productie als het aantal nieuwe orders groeide. De verwachtingen voor het komende jaar lagen ook op het hoogste niveau sinds juli, al liggen die nog wel onder het langetermijngemiddelde. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van haar maandelijkse peiling.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in oktober meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 3,1 procent, na een stijging van 3,8 procent in september. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 1,6 procent hoger dan een jaar geleden. Online werd bijna 5 procent meer omgezet dan een jaar eerder.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - De honderd grootste wapenbedrijven ter wereld hebben vorig jaar samen een recordomzet van 679 miljard dollar (zo'n 585 miljard euro) behaald. Dat is 5,9 procent meer dan een jaar eerder, meldt SIPRI. Het onderzoeksinstituut schrijft de groei vooral toe aan de oorlogen in Oekraïne en Gaza, die de vraag naar wapens sterk hebben opgedreven.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De honderd grootste wapenbedrijven ter wereld hebben vorig jaar samen een recordomzet van 679 miljard dollar (zo'n 585 miljard euro) behaald. Dat is 5,9 procent meer dan een jaar eerder, meldt SIPRI. Het onderzoeksinstituut schrijft de groei vooral toe aan de oorlogen in Oekraïne en Gaza, die de vraag naar wapens sterk hebben opgedreven.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aanbieder van communicatiesoftware Bird trekt het voorstel om branchegenoot CM.com over te nemen in. Dat meldt Bird zondag. Het Amsterdamse softwarebedrijf deed 5 november een overnamebod met een totale waarde van 165,8 miljoen euro in contanten.
13 uur geleden