Delta Air Lines heeft sterk 2019 achter de rug
ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartconcern Delta Air Lines heeft in 2019 naar eigen zeggen een uitstekend jaar gedraaid, met een hogere winst en een recordomzet. De Amerikaanse samenwerkingspartner van Air France-KLM profiteerde onder meer van de sterke vraag naar vliegreizen in de Verenigde Staten.
De nettowinst nam met 21 procent toe naar bijna 4,8 miljard dollar en de omzet steeg met 6 procent tot het recordniveau van 47 miljard dollar vergeleken met 2018. Volgens Delta was 2019 op operationeel niveau het beste jaar ooit voor de onderneming, ook geholpen door lagere brandstofkosten. Daarnaast had Delta er profijt van dat het geen Boeing 737 MAX-toestellen in de vloot heeft. Het concern heeft dan ook geen last van het aan de grond houden van die vliegtuigen, terwijl reizigers werden afgesnoept van rivalen die de MAX wel hebben zoals Southwest Airlines en American Airlines.
Topman Ed Bastian verklaarde dat de vraag naar luchtreizen gezond is en dat opnieuw wordt gerekend op een jaar met sterke resultaten. Voor het eerste kwartaal voorziet de maatschappij verdere omzetgroei. Op Wall Street viel het bericht van Delta Air Lines goed bij beleggers want in de handel voor opening staat het aandeel stevig in de plus.
Meer uit Financieel
MENLO PARK (ANP) - Meta is niet van plan om zijn AI-brillen van de markt te halen ondanks de ophef over deze brillen met camera, ook wel gluurbrillen genoemd. Alex Himel, directeur van Meta's brillentak, heeft maandag in gesprek met Nederlandse journalisten gereageerd op de commotie, die hij op zichzelf niet verrassend vindt.
13 minuten geledenZAANDAM (ANP) - De politie en Albert Heijn (AH) staan met elkaar in contact, nadat het bedrijf zondag te maken kreeg met een cybersecurityincident. Dat zegt een woordvoerder van de politie. "Tot op dit moment is nog geen strafbaar feit vastgesteld", aldus de politiezegsman.
1 uur geledenZAANDAM (ANP/RTR) - De IT-problemen bij het moederbedrijf van Albert Heijn beperken zich niet tot Nederland. Ook bij ketens van Ahold Delhaize in het buitenland doen diensten het niet of liggen websites eruit.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese luchthavenorganisatie ACI Europe en Airlines for Europe (A4E), de grootste brancheorganisatie van luchtvaartmaatschappijen in Europa, waarschuwen maandag opnieuw voor een falend nieuw digitaal grenscontrolesysteem. Hierdoor lopen de wachttijden bij de grenscontrole nog altijd op, wat leidt tot grote verstoringen voor passagiers, luchthavens en luchtvaartmaatschappijen in het Schengengebied.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn waarschuwt voor lege schappen in supermarkten de komende dagen als gevolg van het cybersecurityincident bij het bedrijf. Eerder op de dag werd bekend dat in meerdere distributiecentra het werk stilligt als gevolg van het veiligheidsincident. "Naar verwachting blijven diepvriesproducten, brood en langer houdbare producten beter beschikbaar dan bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit", staat in een verklaring van het bedrijf.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was maandag de grootste verliezer bij de hoofdfondsen op de Amsterdamse beurs. Het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos en Gall & Gall kampt al sinds zondagmiddag met een cybersecurity incident. Om zijn IT-systemen te beschermen zag het concern zich genoodzaakt websites, apps en klantenservices van de winkels tijdelijk uit te schakelen. Ook worden er voorlopig geen online bestelde boodschappen bezorgd.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Een dag nadat websites van Albert Heijn, Etos en Gall & Gall uit de lucht werden gehaald, is er nog altijd veel onduidelijk over de storing bij de bedrijven. Albert Heijn maakte maandagochtend bekend dat de sites sinds zondag kampen met een "IT-incident", waardoor een aantal systemen uit voorzorg zijn uitgeschakeld.
4 uur geleden