Delta Air Lines blikvanger op groen Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst aan de dag begonnen. Beleggers bouwden voort op de winsten van een sessie eerder. De aandacht van handelaren ging uit naar Delta Air Lines dat zowel qua omzet als winst betere resultaten toonde dan analisten hadden verwacht. Verder werd gewacht op de resultaten van de grote Amerikaanse banken Citigroup, JPMorgan en Wells Fargo, die vrijdag op het programma staan.
Na de sterke stijging van de consumentenprijzen die woensdag bekend werd gemaakt volgden donderdag de producentenprijzen. De prijzen die fabrikanten voor hun producten rekenen namen in december met 0,2 procent toe ten opzichte van november. Op jaarbasis stegen de producentenprijzen met 9,7 procent.
Het aantal aanvragen voor een werkloosheidsuitkering nam afgelopen week toe tot 230.000, van 207.000 een week eerder. Vooraf werd gerekend op 200.000 nieuwe aanvragen.
Delta Air Lines
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,3 procent hoger op 36.398 punten. De brede S&P 500 ging ook 0,3 procent omhoog tot 4738 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,4 procent tot 15.245 punten.
Delta Air Lines won 1,8 procent. De luchtvaartmaatschappij presteerde in het afgelopen kwartaal beter dan verwacht ondanks dat het bedrijf 10 procent van de geplande vluchten moest annuleren vanwege coronabesmettingen onder het personeel en het slechte winterweer. Volgens topman Ed Bastian zal de luchtvaartsector snel herstellen na een vertraging door de omikronvariant en zal Delta in maart weer winstgevend zijn.
Zonnepanelen
KB Home dikte meer dan 14 procent aan. De huizenbouwer boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht en gaf ook een positieve verwachting af voor het nieuwe jaar.
De zonne-energiebedrijven SolarEdge Technologies en Enphase Energy kregen er 5,2 procent en 3,3 procent bij dankzij adviesverhogingen door Guggenheim. De leverancier van zonnepanelen voor woningen SunRun won 3 procent. Volgens Morgan Stanley behoort het bedrijf tot de topaandelen voor 2022.
Boeing
Vliegtuigbouwer Boeing klom 2,2 procent. Volgens persbureau Bloomberg zal de Chinese luchtvaartautoriteit deze maand het vliegverbod voor de Boeing 737 MAX opheffen. Virgin Orbit won 2,3 procent. Het satellietbedrijf lanceert zijn eerste satelliet sinds de beursgang eind vorig jaar.
De euro was 1,1478 dollar waard, tegen 1,1428 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 82,63 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 84,85 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaat zijn groeiverwachtingen voor de wereldwijde economie verlagen vanwege de Iranoorlog. Topvrouw Kristalina Georgieva van het IMF ziet gevaar in een wereldeconomie die slecht is toegerust om op schokken te reageren, heeft ze dinsdag gezegd in een interview met persbureau Bloomberg.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan verder met het uitwerken van verduurzamingsafspraken met Tata Steel. De gezamenlijke intentieverklaring die afgelopen najaar werd getekend, krijgt van de meeste partijen in de Tweede Kamer op zijn minst het voordeel van de twijfel. Wel dringen veel Kamerfracties erop aan dat in de definitieve deal veel hardere afspraken komen over met name de beoogde gezondheids- en klimaatwinst.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine veranderingen gesloten. Beleggers waren terughoudend in aanloop naar de deadline die de Amerikaanse president Donald Trump Iran heeft gesteld om een deal te sluiten. De deadline verloopt om 02.00 uur Nederlandse tijd.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De productie van ruwe olie door het oliekartel OPEC liet vorige maand de grootste daling in zeker vier decennia zien door de exportverstoringen die de oorlog in het Midden-Oosten heeft veroorzaakt. Persbureau Bloomberg meldt na onderzoek dat de productie in maart met bijna 7,6 miljoen vaten per dag is afgenomen tot 22 miljoen vaten per dag.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De leiders van het Internationaal Energieagentschap (IEA), het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank spreken elkaar maandag over de gevolgen van de Iranoorlog. Dat meldt het hoofd van het IEA, Fatih Birol, dinsdag op X.
3 uur geledenSAO PAULO (ANP/RTR) - Brazilië heeft de Chinese elektrische autofabrikant BYD op een lijst geplaatst van werkgevers die hun werknemers onder slavernijachtige omstandigheden aan het werk hebben gezet. Dat gebeurde na een schandaal in 2024 waarbij Chinese werknemers slachtoffer zouden zijn geweest van mensenhandel en misleidende contracten. De lijst van het Braziliaanse ministerie van Arbeid kan de reputatie van de autofabrikant flink schaden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman deed een overnamebod op het muziekconcern van platenlabels met bekende artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Ondanks de koerswinst van UMG (plus 11,4 procent) sloot de AEX licht lager.
5 uur geleden