Delta Air Lines blikvanger op groen Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst aan de dag begonnen. Beleggers bouwden voort op de winsten van een sessie eerder. De aandacht van handelaren ging uit naar Delta Air Lines dat zowel qua omzet als winst betere resultaten toonde dan analisten hadden verwacht. Verder werd gewacht op de resultaten van de grote Amerikaanse banken Citigroup, JPMorgan en Wells Fargo, die vrijdag op het programma staan.
Na de sterke stijging van de consumentenprijzen die woensdag bekend werd gemaakt volgden donderdag de producentenprijzen. De prijzen die fabrikanten voor hun producten rekenen namen in december met 0,2 procent toe ten opzichte van november. Op jaarbasis stegen de producentenprijzen met 9,7 procent.
Het aantal aanvragen voor een werkloosheidsuitkering nam afgelopen week toe tot 230.000, van 207.000 een week eerder. Vooraf werd gerekend op 200.000 nieuwe aanvragen.
Delta Air Lines
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,3 procent hoger op 36.398 punten. De brede S&P 500 ging ook 0,3 procent omhoog tot 4738 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,4 procent tot 15.245 punten.
Delta Air Lines won 1,8 procent. De luchtvaartmaatschappij presteerde in het afgelopen kwartaal beter dan verwacht ondanks dat het bedrijf 10 procent van de geplande vluchten moest annuleren vanwege coronabesmettingen onder het personeel en het slechte winterweer. Volgens topman Ed Bastian zal de luchtvaartsector snel herstellen na een vertraging door de omikronvariant en zal Delta in maart weer winstgevend zijn.
Zonnepanelen
KB Home dikte meer dan 14 procent aan. De huizenbouwer boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht en gaf ook een positieve verwachting af voor het nieuwe jaar.
De zonne-energiebedrijven SolarEdge Technologies en Enphase Energy kregen er 5,2 procent en 3,3 procent bij dankzij adviesverhogingen door Guggenheim. De leverancier van zonnepanelen voor woningen SunRun won 3 procent. Volgens Morgan Stanley behoort het bedrijf tot de topaandelen voor 2022.
Boeing
Vliegtuigbouwer Boeing klom 2,2 procent. Volgens persbureau Bloomberg zal de Chinese luchtvaartautoriteit deze maand het vliegverbod voor de Boeing 737 MAX opheffen. Virgin Orbit won 2,3 procent. Het satellietbedrijf lanceert zijn eerste satelliet sinds de beursgang eind vorig jaar.
De euro was 1,1478 dollar waard, tegen 1,1428 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 82,63 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 84,85 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ENSCHEDE (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft een rechtszaak aangespannen tegen de gemeente Enschede vanwege het fatbikeverbod in de binnenstad. Dat bevestigt de eigenaar van het bedrijf Armando Muis na berichtgeving van RTV Oost. La Souris wil dat het verbod wordt opgeheven.
15 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Bij veel tankstations in Duitsland is de literprijs voor benzine vrijdag onder de 2 euro gezakt. Dat komt door een tijdelijke accijnsverlaging van ongeveer 17 cent om de pijn te verzachten van de gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die al eerder aangekondigde maatregel ging vrijdag in en geldt tot eind volgende maand.
1 uur geledenMONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - Air Canada heeft zijn vooruitzichten voor dit jaar opgeschort. De luchtvaartmaatschappij doet dit vanwege de stijgende prijzen van vliegtuigbrandstof, die het gevolg zijn van de oorlog in Iran.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in maart duidelijk meer omgezet dan in dezelfde maand vorig jaar. Van een mogelijke 'shopdip' door geschrokken reacties op de oorlog in het Midden-Oosten was dus absoluut geen sprake, volgt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt zijn importheffingen op Schotse whisky. Hij zegt dat te doen ter ere van de Britse koning Charles en koningin Camilla, die hun staatsbezoek aan de Verenigde Staten hebben afgesloten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.
7 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.
10 uur geleden