Delta Air Lines blikvanger op groen Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst aan de dag begonnen. Beleggers bouwden voort op de winsten van een sessie eerder. De aandacht van handelaren ging uit naar Delta Air Lines dat zowel qua omzet als winst betere resultaten toonde dan analisten hadden verwacht. Verder werd gewacht op de resultaten van de grote Amerikaanse banken Citigroup, JPMorgan en Wells Fargo, die vrijdag op het programma staan.
Na de sterke stijging van de consumentenprijzen die woensdag bekend werd gemaakt volgden donderdag de producentenprijzen. De prijzen die fabrikanten voor hun producten rekenen namen in december met 0,2 procent toe ten opzichte van november. Op jaarbasis stegen de producentenprijzen met 9,7 procent.
Het aantal aanvragen voor een werkloosheidsuitkering nam afgelopen week toe tot 230.000, van 207.000 een week eerder. Vooraf werd gerekend op 200.000 nieuwe aanvragen.
Delta Air Lines
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,3 procent hoger op 36.398 punten. De brede S&P 500 ging ook 0,3 procent omhoog tot 4738 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,4 procent tot 15.245 punten.
Delta Air Lines won 1,8 procent. De luchtvaartmaatschappij presteerde in het afgelopen kwartaal beter dan verwacht ondanks dat het bedrijf 10 procent van de geplande vluchten moest annuleren vanwege coronabesmettingen onder het personeel en het slechte winterweer. Volgens topman Ed Bastian zal de luchtvaartsector snel herstellen na een vertraging door de omikronvariant en zal Delta in maart weer winstgevend zijn.
Zonnepanelen
KB Home dikte meer dan 14 procent aan. De huizenbouwer boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht en gaf ook een positieve verwachting af voor het nieuwe jaar.
De zonne-energiebedrijven SolarEdge Technologies en Enphase Energy kregen er 5,2 procent en 3,3 procent bij dankzij adviesverhogingen door Guggenheim. De leverancier van zonnepanelen voor woningen SunRun won 3 procent. Volgens Morgan Stanley behoort het bedrijf tot de topaandelen voor 2022.
Boeing
Vliegtuigbouwer Boeing klom 2,2 procent. Volgens persbureau Bloomberg zal de Chinese luchtvaartautoriteit deze maand het vliegverbod voor de Boeing 737 MAX opheffen. Virgin Orbit won 2,3 procent. Het satellietbedrijf lanceert zijn eerste satelliet sinds de beursgang eind vorig jaar.
De euro was 1,1478 dollar waard, tegen 1,1428 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 82,63 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 84,85 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO trakteert de werknemers op een "onaangename verrassing" met de mededeling dat de komende jaren duizenden banen worden geschrapt. Dat zegt onderhandelaar Arthur Bot van vakbond CNV. "Een massa-ontslag, vooral gedreven door winstgroei."
28 minuten geledenLONDEN (ANP) - EasyJet heeft in het afgelopen boekjaar de omzet en winst verhoogd. Daarbij profiteerde de budgetluchtvaartmaatschappij van zijn snelgroeiende divisie die complete vakanties aanbiedt. Die presteerde zo goed dat easyJet zijn winstdoel voor dit onderdeel in 2030 heeft verhoogd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Topvrouw Marguerite Bérard van ABN AMRO denkt dat kunstmatige intelligentie (AI) werk van medewerkers kan overnemen. Volgens haar treft de grote reorganisatie die de bank dinsdag aankondigde daarom vooral ondersteunend personeel, over de gehele breedte van de bank. Bij de klantenservice, de operationele afdeling en het team dat controleert op mogelijk witwassen, wordt de werkgelegenheid met zo'n 35 procent ingekrompen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO stond dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. De bank schrapt de komende jaren duizenden banen om kosten te verminderen en winstgevender te worden. Ook wordt dochteronderneming Alfam, die persoonlijke leningen verstrekt, verkocht aan Rabobank. Het aandeel werd 4 procent hoger gezet en was daarmee de sterkste stijger in de AEX-index.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het grote banenverlies bij ABN AMRO zorgt voor een "schokgolf" bij de bank. Dat zegt bestuurder Harma Pethke van vakbond De Unie in een reactie op de bekendmaking dat de komende jaren ruim 5000 banen komen te vervallen. Het banenverlies is onderdeel van een nieuwe strategie van topvrouw Marguerite Bérard van ABN AMRO.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het aantal autoverkopen in de Europese Unie is in oktober voor de vierde maand op rij gestegen, meldt de Europese brancheorganisatie ACEA. Door een verkoopstijging van 5,8 procent afgelopen maand ligt het aantal verkochte auto's in de eerste tien maanden van dit jaar op bijna 9 miljoen stuks. Dat is ruim 1 procent meer dan in dezelfde periode een jaar geleden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO schrapt de komende jaren duizenden banen om kosten te verminderen en winstgevender te worden. De bank wil het personeelsbestand tot 2028 met netto 5200 voltijdsplekken verminderen, vergeleken met het aantal mensen dat er eind vorig jaar werkte. Dat heeft het concern dinsdag aangekondigd bij de presentatie van de nieuwe strategie van de dit jaar aangetreden topvrouw Marguerite Bérard.
3 uur geleden