Delmee 'gewoon blij' met weer een finale op EK hockey
MÖNCHENGLADBACH (ANP) - Jeroen Delmee was ondanks een wisselvallig optreden van Oranje "gewoon blij met weer een Europese finale". "Als je de Fransen in leven houdt, dan is het een taaie ploeg", zei de bondscoach tegen de NOS na afloop van de halve finale tussen Nederland en Frankrijk (3-1). "Al met al hebben we wel terecht gewonnen."
Delmee, die van 2017 tot 2021 bondscoach van de Fransen was, moest toegeven dat de halve eindstrijd spannender was dan waarop vooraf was gehoopt. "We begonnen stroef. Daarna kwamen we er beter in, maar we verzuimden te scoren", aldus Delmee in Mönchengladbach. "Daarom werd het toch billenknijpen. Gelukkig beslisten we het duel alsnog. Het derde doelpunt kwam op een goed moment. Met 3-1 winnen is netjes."
Strafcornerspecialist Jip Janssen keek met gemengde gevoelens terug. Hij maakte twee strafcorners en miste een strafbal. "Die was wel flink naast", verzuchtte Janssen. "Maar ik wist dat er nog een kans zou komen om het recht te zetten. En die kwam er ook."
Meer uit Sport
MINNEAPOLIS (ANP) - De basketbalwedstrijd in de Amerikaanse competitie NBA tussen Minnesota Timberwolves en Golden State Warriors is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in Minneapolis. Eerder op de dag werd in Minneapolis een man doodgeschoten door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie.
1 minuut geledenHERNING (ANP) - De handballers van Frankrijk hebben het recordaantal doelpunten op een EK geëvenaard. De Fransen wonnen in het Deense Herning tegen Portugal hun tweede wedstrijd in de hoofdronde van het evenement met 46-38.
2 uur geledenINZELL (ANP) - De Noor Sander Eitrem heeft twee weken voor de Olympische Spelen als eerste schaatser de 5000 meter onder de 6 minuten gereden. Bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell dook de 23-jarige Eitrem met 5.58,52 onder het wereldrecord van de Fransman Timothy Loubineaud van 6.00,23.
4 uur geledenINZELL (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft twee weken voor de Olympische Spelen in Milaan de zege op de 3000 meter moeten laten aan de Noorse Ragne Wiklund. De regerend wereldkampioene werd met 3.56,96 tweede. Wiklund won in een nieuw baanrecord van 3.54,74. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.59,92 derde.
5 uur geledenMAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op indrukwekkende wijze ook zijn elfde veldrit van het seizoen gewonnen. De 31-jarige wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech was de snelste in de wereldbekerwedstrijd in Maasmechelen. De leider in het klassement evenaarde met zijn vijftigste zege in de wereldbeker het recordaantal overwinningen van de Belg Sven Nys.
6 uur geledenINZELL (ANP) - Joep Wennemars is bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Inzell als derde geëindigd op de 1000 meter. De regerend wereldkampioen op de kilometer moest met 1.07,23 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Jordan Stolz. Die won in een nieuw baanrecord van 1.06,83 en schreef na de klassementen op de 500 en 1500 meter het derde wereldbekerklassement op zijn naam.
6 uur geledenINZELL (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste 1000 meter voorafgaand aan de Olympische Spelen gewonnen. De 27-jarige Zuid-Hollandse versloeg landgenote Femke Kok in een baanrecord van 1.12,74. Kok werd met 1.13,67 derde, nog achter de Japanse Miho Takagi (1.13,43).
7 uur geleden