Delivery Hero jaagt beleggers schrik aan met handelsupdate
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Maaltijdbezorger Delivery Hero heeft beleggers donderdag schrik aangejaagd met zijn kwartaalupdate. De cijfers zelf waren niet eens zo slecht, maar met zijn vooruitzichten stelde het Duitse bedrijf nadrukkelijk teleur. Vooral omdat het waarschijnlijk langer zal duren alvorens Delivery Hero winstgevend zal zijn. Beleggers in Frankfurt zetten het aandeel daarop ruim een kwart lager.
Delivery Hero maakte bekend in de drie maanden tot januari meer bestellingen te hebben verwerkt. Dat zorgde er ook voor dat de omzet hoger uitviel. Deze klom op jaarbasis met 66 procent tot 1,9 miljard euro. De bestellingen waren bij elkaar goed voor een waar van 9,6 miljard euro.
Het probleem van het bedrijf zit hem erin dat het achterloopt bij concurrenten op het gebied van winstgevendheid. Sectorgenoten als DoorDash en Uber wisten al wel op operationeel vlak zwarte cijfers te schrijven.
Overigens is Delivery Hero niet het enige maaltijdbestelbedrijf dat het woensdag moest ontgelden op de beurzen. Branchegenoot Just Eat Takeaway was de sterkste daler in de AEX-index in Amsterdam met een verlies van 6 procent. In Londen verloor Deliveroo bijna 4 procent.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) gaat haar termijn, die in oktober volgend jaar afloopt, waarschijnlijk niet afmaken. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen bij de centrale bank in Frankfurt. De Française is sinds november 2019 president van de ECB.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De verkoop van gebruikte motoren bereikte vorig jaar een recordniveau, mede dankzij de groeiende populariteit van motorrijden onder jongeren. Dit zorgt de laatste jaren voor een duidelijke verschuiving naar lichtere motoren, omdat jongeren alleen op deze modellen mogen rijden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De vrachtwagenheffing, een kilometerheffing die een groot deel van de bestaande belastingen vervangt, zal dit jaar naar verwachting leiden tot een kostenstijging van meer dan 10 procent en extra financiële druk op Nederlandse transportbedrijven. Ook hogere lonen dragen bij aan de stijgende kosten, meldt ING in een sectorrapport.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Wie zijn huis verduurzaamt, krijgt gemiddeld een hogere verkoopprijs wanneer hij zijn woning verkoopt. Maar daarbij is het wel belangrijk dat de verduurzaming duidelijk zichtbaar is voor huizenkopers. Denk dan aan een beter energielabel of zonnepanelen, stellen deskundigen van het Kadaster woensdag na onderzoek.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag licht hoger gesloten. Beleggers op Wall Street deden het rustiger aan, na de flinke koersverliezen op donderdag en de kleine uitslagen op vrijdag.
10 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk benadert meerdere EU-landen, waaronder Nederland, om zich te verzetten tegen strenge handelsvoorstellen die het VK kunnen uitsluiten van deelname aan openbare aanbestedingen. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
11 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall verkoopt zijn activiteiten in Frankrijk aan de Franse elektriciteits- en gasleverancier Alterna énergie. Vattenfall meldt een overeenkomst te hebben gesloten om de elektriciteits- en gasverkopen over te dragen aan zijn Franse branchegenoot.
14 uur geleden