Delivery Hero jaagt beleggers schrik aan met handelsupdate
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Maaltijdbezorger Delivery Hero heeft beleggers donderdag schrik aangejaagd met zijn kwartaalupdate. De cijfers zelf waren niet eens zo slecht, maar met zijn vooruitzichten stelde het Duitse bedrijf nadrukkelijk teleur. Vooral omdat het waarschijnlijk langer zal duren alvorens Delivery Hero winstgevend zal zijn. Beleggers in Frankfurt zetten het aandeel daarop ruim een kwart lager.
Delivery Hero maakte bekend in de drie maanden tot januari meer bestellingen te hebben verwerkt. Dat zorgde er ook voor dat de omzet hoger uitviel. Deze klom op jaarbasis met 66 procent tot 1,9 miljard euro. De bestellingen waren bij elkaar goed voor een waar van 9,6 miljard euro.
Het probleem van het bedrijf zit hem erin dat het achterloopt bij concurrenten op het gebied van winstgevendheid. Sectorgenoten als DoorDash en Uber wisten al wel op operationeel vlak zwarte cijfers te schrijven.
Overigens is Delivery Hero niet het enige maaltijdbestelbedrijf dat het woensdag moest ontgelden op de beurzen. Branchegenoot Just Eat Takeaway was de sterkste daler in de AEX-index in Amsterdam met een verlies van 6 procent. In Londen verloor Deliveroo bijna 4 procent.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/AFP) - De eigenaar van Pornhub en Youporn beperkt de toegang tot zijn websites in het Verenigd Koninkrijk. Vanaf 2 februari kunnen er geen nieuwe gebruikersaccounts meer worden gemaakt. Britse gebruikers die al een account hebben en hun leeftijd hebben geverifieerd, houden wel toegang, aldus moederbedrijf Aylo.
24 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - TikTok schikt in een rechtszaak over socialemediaverslaving. Dat stellen de advocaten van de 19-jarige vrouw die het socialemediaplatform voor de rechter daagde. Zij klaagde ook YouTube, Meta en Snap aan. Dat laatste bedrijf trof eerder ook een schikking.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beursgraadmeters eindigden dinsdag overwegend hoger, geholpen door de historische handelsovereenkomst van de Europese Unie met India. De onderhandelingen over de deal versnelden nadat de EU en India te maken kregen met handelstarieven van de Amerikaanse president Donald Trump. In het handelsverdrag is onder meer afgesproken dat de importtarieven op Europese auto's omlaaggaan van 110 naar 10 procent. Brussel verwacht dat de EU-export naar India wordt verdubbeld door de deal.
1 uur geledenATLANTA (ANP) - De Amerikaanse pakketbezorger UPS gaat opnieuw reorganiseren en schrapt daarvoor 30.000 extra banen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite CNBC. In oktober liet het bedrijf al weten 34.000 banen te schrappen, vooral onder chauffeurs en pakketverwerkers, om kosten te besparen en de winstgevendheid te vergroten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - General Motors behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De autofabrikant uit Detroit boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook de winstverwachting voor dit jaar viel hoger uit dan voorzien. GM profiteerde onder meer van door president Donald Trump versoepelde klimaatregels.
3 uur geledenBELLEVUE (ANP/BLOOMBERG) - PACCAR, het Amerikaanse moederbedrijf van truckfabrikant DAF, heeft de resultaten in het vierde kwartaal van vorig jaar flink zien teruglopen. Het aantal verkochte vrachtwagens daalde wereldwijd met 25 procent tot 32.900, maakte het concern dinsdag bekend.
3 uur geledenARLINGTON (ANP) - Boeing heeft in het afgelopen kwartaal een flink hogere omzet behaald, vooral dankzij een sterke toename van de leveringen van nieuwe vliegtuigen aan klanten. De omzet van het Amerikaanse bedrijf steeg daardoor met 57 procent tot 23,9 miljard dollar vergeleken met een jaar eerder.
5 uur geleden