Delivery Hero jaagt beleggers schrik aan met handelsupdate
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Maaltijdbezorger Delivery Hero heeft beleggers donderdag schrik aangejaagd met zijn kwartaalupdate. De cijfers zelf waren niet eens zo slecht, maar met zijn vooruitzichten stelde het Duitse bedrijf nadrukkelijk teleur. Vooral omdat het waarschijnlijk langer zal duren alvorens Delivery Hero winstgevend zal zijn. Beleggers in Frankfurt zetten het aandeel daarop ruim een kwart lager.
Delivery Hero maakte bekend in de drie maanden tot januari meer bestellingen te hebben verwerkt. Dat zorgde er ook voor dat de omzet hoger uitviel. Deze klom op jaarbasis met 66 procent tot 1,9 miljard euro. De bestellingen waren bij elkaar goed voor een waar van 9,6 miljard euro.
Het probleem van het bedrijf zit hem erin dat het achterloopt bij concurrenten op het gebied van winstgevendheid. Sectorgenoten als DoorDash en Uber wisten al wel op operationeel vlak zwarte cijfers te schrijven.
Overigens is Delivery Hero niet het enige maaltijdbestelbedrijf dat het woensdag moest ontgelden op de beurzen. Branchegenoot Just Eat Takeaway was de sterkste daler in de AEX-index in Amsterdam met een verlies van 6 procent. In Londen verloor Deliveroo bijna 4 procent.
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer veroordeelt het Amerikaanse dreigement om zijn land en andere Europese landen een heffing op te leggen en noemt het "helemaal verkeerd". President Donald Trump wil met een importheffing van 10 procent bereiken dat ze akkoord gaan met de Amerikaanse inlijving van Groenland.
4 uur geleden