Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Delivery Hero jaagt beleggers schrik aan met handelsupdate

Delivery Hero jaagt beleggers schrik aan met handelsupdate

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Maaltijdbezorger Delivery Hero heeft beleggers donderdag schrik aangejaagd met zijn kwartaalupdate. De cijfers zelf waren niet eens zo slecht, maar met zijn vooruitzichten stelde het Duitse bedrijf nadrukkelijk teleur. Vooral omdat het waarschijnlijk langer zal duren alvorens Delivery Hero winstgevend zal zijn. Beleggers in Frankfurt zetten het aandeel daarop ruim een kwart lager.

Delivery Hero maakte bekend in de drie maanden tot januari meer bestellingen te hebben verwerkt. Dat zorgde er ook voor dat de omzet hoger uitviel. Deze klom op jaarbasis met 66 procent tot 1,9 miljard euro. De bestellingen waren bij elkaar goed voor een waar van 9,6 miljard euro.

Het probleem van het bedrijf zit hem erin dat het achterloopt bij concurrenten op het gebied van winstgevendheid. Sectorgenoten als DoorDash en Uber wisten al wel op operationeel vlak zwarte cijfers te schrijven.

Overigens is Delivery Hero niet het enige maaltijdbestelbedrijf dat het woensdag moest ontgelden op de beurzen. Branchegenoot Just Eat Takeaway was de sterkste daler in de AEX-index in Amsterdam met een verlies van 6 procent. In Londen verloor Deliveroo bijna 4 procent.

Meer uit Financieel

Ondertekening Mercosur-deal op 17 januari in Paraguay

BRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentiniƫ, Braziliƫ, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.

54 minuten geleden
AEX-index fors in de plus door winsten ASML en Shell

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.

2 uur geleden
Hooggerechtshof VS doet geen uitspraak in zaak om importheffingen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.

2 uur geleden
KLM annuleert zaterdag geen vluchten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.

4 uur geleden
Recordaantal reizigers via Eindhoven Airport in 2025

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.

4 uur geleden
Wall Street stijgt na tegenvallend banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag omhoog na het gemengde slot een dag eerder. Beleggers reageerden op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Uit dat rapport bleek dat er in december in de Verenigde Staten 50.000 banen zijn bijgekomen. Dat was wat minder dan verwacht. De situatie op de arbeidsmarkt speelt een grote rol bij het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank.

4 uur geleden
Coolblue verplicht fietshelm voor Nederlandse bezorgers

ROTTERDAM (ANP) - Coolblue verplicht zijn fietsbezorgers in Nederland met een helm op te fietsen, na de val van topman Pieter Zwart. Dat meldt een woordvoerder. Voor fietsbezorgers in Belgiƫ en Duitsland van de elektronicaketen was het al verplicht.

4 uur geleden