Deliveroo ziet aantal bestellingen in jaar tijd verdubbelen
LONDEN (ANP/RTR) - Deliveroo blijft profiteren van de grote vraag naar maaltijdbezorging tijdens de coronapandemie. De Britse maaltijdbezorger heeft in het eerste kwartaal van dit jaar ruim twee keer zoveel bestellingen bezorgd als in dezelfde periode vorig jaar. De totale waarde aan bestellingen nam nog sneller toe.
Deliveroo laat weten dat de groei voor het vierde kwartaal op rij is versneld. De groei kwam van zowel nieuwe als bestaande klanten. Het aantal bestellingen steeg op jaarbasis met 114 procent naar 71 miljoen. "De vraag was sterk in zowel het Verenigd Koninkrijk en Ierland als op de internationale markt", zegt topman en medeoprichter Will Shu. Het Britse bedrijf haalt bijna de helft van de inkomsten op de thuismarkt op.
De totale waarde aan bestellingen nam in het eerste kwartaal met 130 procent toe naar 1,65 miljard pond (1,9 miljard euro). Deliveroo noemt geen winstcijfer maar mikt voor heel 2021 op een brutomarge tot 8 procent van de totale waarde aan bestellingen.
Beursgang
Het platform van Deliveroo maakte eind vorige maand een beursgang. Het aandeel ging direct hard onderuit. Verschillende beleggers hadden in aanloop naar de beursintroductie al bezwaar gemaakt tegen de wijze waarop het bedrijf met zijn bezorgers omgaat. Inmiddels is het aandeel ruim 30 procent minder waard dan de uitgiftekoers.
Het bedrijf is sinds 2015 actief in Nederland. In februari leed Deliveroo bij het gerechtshof in Amsterdam nog een nederlaag. Het hof oordeelde dat de maaltijdbezorgers van Deliveroo geen zelfstandige ondernemers zijn maar werknemers die recht hebben op een arbeidsovereenkomst.
Meer uit Financieel
LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery hebben afgesproken hun miljardenovername niet voor juni volgend jaar af te ronden. Of er moet eerder al een uitspraak komen in de rechtszaak die twaalf Amerikaanse staten hebben aangespannen om de overname te voorkomen. De staten vrezen dat de concurrentie wegvalt als Paramount zijn branchegenoot overneemt.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tesla behoorde vrijdag opnieuw tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's kelderde donderdag met 14,5 procent na kwartaalresultaten. Het bedrijf van Elon Musk boekte minder winst door onder meer prijsverlagingen. Tesla verloor vrijdag ruim 2 procent.
4 uur geledenCALIFORNIË (ANP/BLOOMBERG) - Twee voormalige medewerkers van Volkswagen zijn aangeklaagd op verdenking van handel met voorkennis. De twee ingenieurs kochten aandelen in de Amerikaanse autofabrikant Rivian voordat bekend werd dat het een samenwerking met Volkswagen aanging ter waarde van 5 miljard dollar.
5 uur geledenSAN DIEGO (ANP/BLOOMBERG) - Qualcomm is van plan de prijzen met meer dan 10 procent te verhogen. Het chipbedrijf heeft zijn klanten daar vrijdag van op de hoogte gebracht via een brief, die is ingezien door persbureau Bloomberg. Het bedrijf stelt dat het niet langer lukt om de gestegen kosten van leveranciers zelf op te vangen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt met nieuwe importheffingen voor de Europese Unie te komen vanwege de miljoenenboete voor Google. Volgens Trump maakt de EU zich met deze en eerdere boetes schuldig aan het "beroven van Amerikaanse bedrijven en daarmee ook van de Amerikaanse belastingbetaler".
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Enkele grote Amerikaanse technologiebedrijven hebben in een brief aan beleidsmakers in Amerika opgeroepen om de ontwikkeling van open AI-modellen te bevorderen. Ze noemen het "essentieel om het technologisch leiderschap van de VS te waarborgen". Bij een open-weight-model kunnen gebruikers de parameters zelf downloaden en aanpassen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag hoger gesloten. Beleggers verwerkten vrijdag opnieuw veel bedrijfsresultaten en reageerden op nieuwe importheffingen die door de Amerikaanse president Donald Trump zijn aangekondigd. De olieprijs daalde fors nadat het een dag eerder boven de 100 dollar per vat was uitgekomen.
8 uur geleden