Delhaize neemt Belgische buurtwinkels van Louis Delhaize over
KOBBEGEM (ANP) - Delhaize heeft een akkoord bereikt met de Louis Delhaize Group om alle aandelen van Delfood over te nemen. Met de overname breidt het Belgische onderdeel van supermarktconcern Ahold Delhaize het netwerk van bestaande Delhaize-winkels in Belgiƫ verder uit. Delfood verenigt 325 verkooppunten die onder het Louis Delhaize-merk actief zijn of door het bedrijf worden bevoorraad.
Het merk Louis Delhaize wordt ook overgenomen en blijft bestaan. De twee groepen hebben een gemeenschappelijke familieherkomst, maar hebben zich altijd volledig onafhankelijk van elkaar ontwikkeld. De logistieke activiteiten en het hoofdkantoor van Delfood blijven ook bestaan en blijven de activiteiten coƶrdineren zoals dat nu gebeurt. Het managementteam en de werknemers van Delfood blijven eveneens behouden, net als de contracten met de aangesloten winkels.
De overname moet nog worden goedgekeurd door de Belgische Mededingingsautoriteit. Delhaize verwacht de aankoop eind dit jaar af te ronden.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland zijn voor het eerst in ruim vier jaar weer positief gestemd over de economie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hoewel het ondernemersvertrouwen in de detailhandel is gestegen, houden winkeliers wel zorgen over hun personeelsbestand.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.
14 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - China heeft er bij de Verenigde Staten op aangedrongen de nieuwe importtarieven in te trekken. Donald Trump kondigde de heffingen aan nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof vrijdag veel van zijn eerdere handelsmaatregelen had verworpen.
36 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen tot naleving van de onderlinge handelsafspraken die afgelopen zomer zijn gemaakt. Daarmee reageert Brussel op de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe wereldwijde tariefverhogingen na een voor hem ongunstige uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Europees Parlement stelt de stemming over de handelsovereenkomst tussen de EU en de VS, die voor deze week gepland stond, mogelijk uit. Bernd Lange, rapporteur van de handelscommissie van het parlement, heeft zondag aangegeven dat hij in een spoedvergadering maandag gaat voorstellen het ratificatieproces op te schorten. Hij vindt dat nodig door de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag en nieuwe tariefaankondigingen van president Donald Trump.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie VNO-NCW vreest hogere Amerikaanse importheffingen voor Europese producten na de tariefaankondigingen van president Donald Trump van dit weekend. De lobbyclub voor het Nederlandse bedrijfsleven vindt wel veel onduidelijk en durft nog geen harde conclusies te trekken.
16 uur geleden