Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Delftse zonneauto breekt wereldrecord: 924 kilometer in 12 uur

Delftse zonneauto breekt wereldrecord: 924 kilometer in 12 uur

LELYSTAD (ANP) - Een studententeam uit Delft is erin geslaagd het eigen wereldduurrecord voor een auto op zonne-energie te breken. Hun zonne-auto legde zaterdag in 12 uur tijd een afstand van 924 kilometer af. In 2017 had een andere auto van de ploeg in dezelfde tijd 882 kilometer afgelegd.

Het Vattenfall Solar Team uit Delft is een vaste deelnemer aan de World Solar Challenge, waarin zonne-auto's van het noorden naar het zuiden van Australië moeten racen, zonder een druppel brandstof aan boord. Delft wint die race regelmatig. Vorig jaar ging het mis tijdens de slotrit. De wagen NunaX lag ruim op kop en had de finish in zicht, maar vatte plotseling vlam en veranderde in een smeulend hoopje koolstof. De coureur wist op tijd te ontkomen. Van de raceauto overleefde alleen het nummerbord de vuurzee.

Na het drama hebben de studenten een nieuwe wagen ontworpen en gebouwd, de Nuna Phoenix. Die is vernoemd naar de feniks, een vogel die in de mythes uit zijn eigen as herrees. De Phoenix vertrok om 07.00 uur, een half uur later dan gepland, en kwam om 19.00 uur over de finish, na 328 rondjes over de testbaan van de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) in Lelystad.

De omstandigheden waren zwaar door de hitte in het tropische Lelystad. In de auto steeg de temperatuur naar 50 graden en het wegdek in de bochten leek volgens het team wel op trekdrop.

Meer uit Binnenland

Stichting: angst om 'fout te reanimeren' remt burgerhulpverlening

DEN HAAG (ANP) - De angst om iets fout te doen bij het reanimeren blijkt voor mensen de grootste drempel om zich aan te melden voor burgerhulpverlening, blijkt uit onderzoek in opdracht van de Hartstichting. Burgerhulpverleners zijn mensen met een reanimatiecertificaat die na een oproep in een landelijk netwerk direct naar een slachtoffer kunnen voor de eerste hulp.

2 uur geleden
Trein ontruimd bij Woerden na brand, oorzaak onbekend

WOERDEN (ANP) - In de buurt van Woerden is een trein ontruimd nadat er brand was geconstateerd. Volgens NS staan zo'n 120 gestrande reizigers in een weiland naast het traject tussen Utrecht en Rotterdam. De brandweer is ter plaatse en het vuur in de trein is uit. Niemand raakte gewond.

8 uur geleden
Nieuwe landbouwminister wil 'andere film' afspelen met stikstof

DEN HAAG (ANP) - De beoogde landbouwminister Jaimi van Essen (D66) wil een "andere film" afspelen op het stikstofdossier. Na zijn gesprek met de aankomende premier Rob Jetten maakte hij niet concreet hoe zijn beleid anders wordt. Hij maakte vooral duidelijk welke toon hij wil aanslaan. "Mijn werkweek begint in de regio, begint met bezoek aan de sector, begint met compassie voor de sector."

11 uur geleden
Onderzoek naar explosie Utrecht afgerond, resultaten bij het OM

UTRECHT (ANP) - Het onderzoek van de politie naar de explosie in de Utrechtse Visscherssteeg van donderdag 15 januari is afgerond. Dat schrijft het Utrechtse college in een brief aan de gemeenteraad. De resultaten van het onderzoek liggen nu bij het Openbaar Ministerie, dat ze beoordeelt.

12 uur geleden
Clingendael: asielopvang buiten EU regelen 'niet eenvoudig'

DEN HAAG (ANP) - Het is "niet eenvoudig" om landen buiten de Europese Unie vluchtelingen of afgewezen asielzoekers te laten opvangen, stelt denktank Clingendael in een rapport dat is opgesteld voor het ministerie van Asiel en Migratie. Onderzoekers schrijven dat zulke samenwerkingen weliswaar juridisch haalbaar worden als het Europese migratiepact deze zomer van kracht wordt, maar dat er nog veel problemen in de weg zitten.

13 uur geleden
Nederlandse uitvinder van Kapla-bouwblokjes overleden 

NICE (ANP/BELGA) - Tom van der Bruggen, die in de jaren tachtig de beroemde speelgoedblokken van het merk Kapla uitvond, is op 80-jarige leeftijd overleden, meldt zijn echtgenote. Hij overleed afgelopen weekend in zijn woonplaats, de Franse stad Nice.

13 uur geleden
Sjoerdsma wil zakendoen met China, ondanks mogelijke sanctie

DEN HAAG (ANP) - Sjoerd Sjoerdsma, aankomend minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, heeft er vertrouwen in dat hij "gewoon zaken kan doen" met China. Dit ondanks de sancties die de Chinese overheid vijf jaar geleden aankondigde tegen de D66'er. Maandag na zijn gesprek met beoogd premier Rob Jetten noemde Sjoerdsma China een "belangrijke handelspartner van Nederland".

13 uur geleden