Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Delftse studenten doen gooi naar kampioenschap zonnerace

Delftse studenten doen gooi naar kampioenschap zonnerace

BUSSUM (ANP) - Delftse studenten hopen dit najaar de wereldtop te verslaan met hun nieuwe zonnewagen tijdens de Solar Challenge Morocco. De nieuwste auto op zonne-energie, de Nuna11, werd donderdag gepresenteerd in theater Spant! in Bussum. Minister Ingrid van Engelshoven (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) zou ook aanwezig zijn bij de presentatie, maar moest verstek laten gaan vanwege een Tweede Kamerdebat.

Volgens de studenten van het Vattenfall Solar Team zit hun auto vol met innovatieve technische hoogstandjes. Het meest opvallende is dat de zonneauto twee wielen rechts heeft en één wiel links. "Dat is het beste voor de aerodynamica. Traditionele driewielers hebben het derde wiel middenvoor of middenachter. Dan moet de lucht op drie plekken om een wiel heen. Door te kiezen voor twee wielen rechts - voor en achter de coureur - en één wiel links, hebben we maar op twee plekken luchtweerstand", vertelt teamleider Christiaan Wiers.

Ook opvallend is dat het zonnepaneel scheef staat op de auto. "Daarmee creëren we meer downforce op het linker wiel. Dat geeft de auto meer stabiliteit in winderige omstandigheden en maakt hem sneller en veiliger", aldus Wiers. De auto heeft een actieradius van ongeveer 600 kilometer en een topsnelheid van 130 kilometer per uur.

Tocht van 2500 kilometer

De studenten hopen na zeven keer goud in Australië en drie keer in Zuid-Afrika nu ook de nieuwe race in Marokko te winnen in oktober. Deze wedstrijd is een alternatief voor de afgelaste race in Australië, de World Solar Challenge.

De Morocco Solar Challenge begint in de Marokkaanse havenstad Agadir. Daarna gaan de auto's langs het Atlasgebergte en door een deel van de Sahara terug naar de finish in Agadir, een tocht van ruim 2500 kilometer.

In 2019 verliep de race in Australië dramatisch voor de Delftse studenten. Toen vatte hun vorige zonneauto, de NunaX, vlam en werd hij volledig in de as gelegd. Of de race dit jaar doorgaat hangt af van de ontwikkeling van de coronapandemie en de coronamaatregelen. "We zijn klaar voor revanche, dus we hopen dat de situatie het toelaat in oktober", zegt teamleider Wiers.

Meer uit Binnenland

Schutter gevangenis Alphen nog voortvluchtig

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - De persoon die vrijdagochtend iemand heeft beschoten op het parkeerterrein van de gevangenis in Alphen aan den Rijn is nog altijd voortvluchtig. Er is nog niemand aangehouden, laat de politie maandag weten. Een woordvoerder wil niets zeggen over een motief voor het schietincident en op wie er is geschoten. "Er waren meerdere personen op de locatie, we kunnen nog niet duiden wie het beoogde doelwit was", zegt een woordvoerster.

10 minuten geleden
OM: moordslachtoffer Tijn uit Alkmaar in België verbrand

HAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de twee Alkmaarse broers Mike (32) en Sander (39) W. ervan dat ze in september vorig jaar de 25-jarige Tijn in Alkmaar hebben vermoord. Ze hebben zijn lichaam midden in de nacht in een gehuurde boedelbak vervoerd naar België, waar zijn lichaamsdelen volgens het OM in een olievat zijn verbrand.

11 minuten geleden
Nederlandse militairen maandag terug na verkenning Groenland

DEN HAAG (ANP) - De twee Nederlandse militairen die op Groenland deelnamen aan een Europese verkenningsmissie, keren maandag terug naar Nederland. Ze zijn klaar met hun onderzoek op het door de Verenigde Staten opgeëiste eiland, laat Defensie weten.

42 minuten geleden
Rond de tien Utrechters kunnen nog niet naar huis na explosie

UTRECHT (ANP) - Ongeveer tien inwoners van Utrecht kunnen nog niet terugkeren naar hun woning, nadat een explosie afgelopen donderdag voor flinke schade aan hun huizen zorgde. Dat meldt een medewerker van stichting Salvage. Maandag heeft de stichting de verantwoordelijkheid voor het vergoeden van hun onderdak overgedragen aan verzekeraars, zegt hij.

1 uur geleden
Advocaat verdachte zedenzaak Barendrecht bepleit lagere celstraf

ROTTERDAM (ANP) - De advocaat van Mels van B., verdachte in de geruchtmakende Barendrechtse zedenzaak, heeft de rechtbank maandag tijdens haar pleidooi verzocht niet meer dan acht jaar gevangenisstraf op te leggen. Vrijdag eiste het Openbaar Ministerie veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging tegen de 46-jarige Van B., voor onder meer het ernstig seksueel misbruiken van achttien jonge meisjes.

1 uur geleden
Jetten en Bontenbal: EU moet grens trekken tegen Trump

DEN HAAG (ANP) - De Europese Unie moet "een grens trekken" tegen de Amerikaanse president Donald Trump. Dat vinden partijleiders Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA), die samen met de VVD onderhandelen over de vorming van een nieuw kabinet.

2 uur geleden
Schoof betuigt steun aan Spaanse premier na treinongeluk

DEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof heeft steun betuigd aan de Spaanse premier Pedro Sánchez, vanwege het treinongeluk in zijn land. Bij de Spaanse stad Córdoba ontspoorden twee hogesnelheidstreinen. Door het ongeluk zijn minstens 39 mensen omgekomen.

3 uur geleden