Delftse studenten doen gooi naar kampioenschap zonnerace
BUSSUM (ANP) - Delftse studenten hopen dit najaar de wereldtop te verslaan met hun nieuwe zonnewagen tijdens de Solar Challenge Morocco. De nieuwste auto op zonne-energie, de Nuna11, werd donderdag gepresenteerd in theater Spant! in Bussum. Minister Ingrid van Engelshoven (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) zou ook aanwezig zijn bij de presentatie, maar moest verstek laten gaan vanwege een Tweede Kamerdebat.
Volgens de studenten van het Vattenfall Solar Team zit hun auto vol met innovatieve technische hoogstandjes. Het meest opvallende is dat de zonneauto twee wielen rechts heeft en één wiel links. "Dat is het beste voor de aerodynamica. Traditionele driewielers hebben het derde wiel middenvoor of middenachter. Dan moet de lucht op drie plekken om een wiel heen. Door te kiezen voor twee wielen rechts - voor en achter de coureur - en één wiel links, hebben we maar op twee plekken luchtweerstand", vertelt teamleider Christiaan Wiers.
Ook opvallend is dat het zonnepaneel scheef staat op de auto. "Daarmee creëren we meer downforce op het linker wiel. Dat geeft de auto meer stabiliteit in winderige omstandigheden en maakt hem sneller en veiliger", aldus Wiers. De auto heeft een actieradius van ongeveer 600 kilometer en een topsnelheid van 130 kilometer per uur.
Tocht van 2500 kilometer
De studenten hopen na zeven keer goud in Australië en drie keer in Zuid-Afrika nu ook de nieuwe race in Marokko te winnen in oktober. Deze wedstrijd is een alternatief voor de afgelaste race in Australië, de World Solar Challenge.
De Morocco Solar Challenge begint in de Marokkaanse havenstad Agadir. Daarna gaan de auto's langs het Atlasgebergte en door een deel van de Sahara terug naar de finish in Agadir, een tocht van ruim 2500 kilometer.
In 2019 verliep de race in Australië dramatisch voor de Delftse studenten. Toen vatte hun vorige zonneauto, de NunaX, vlam en werd hij volledig in de as gelegd. Of de race dit jaar doorgaat hangt af van de ontwikkeling van de coronapandemie en de coronamaatregelen. "We zijn klaar voor revanche, dus we hopen dat de situatie het toelaat in oktober", zegt teamleider Wiers.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.
1 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) spant een kort geding aan om de optredens van rapper Ye in Arnhem tegen te houden. Het CJO eist een inreisverbod voor de artiest, ook bekend als Kanye West.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 58-jarige Seyed A., verdacht van het doodschieten van zijn onderbuurvrouw in Rijswijk (Zuid-Holland), heeft maandag in de rechtbank verklaard dat hij niet "gekozen heeft" voor wat er is gebeurd. "Zij heeft dit zelf gedaan", zei A. over het 38-jarige slachtoffer.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Advocaat Geert-Jan Knoops wordt voorwaardelijk geschorst voor vier weken. Dit heeft de Raad van Discipline Amsterdam, het tuchtcollege voor de advocatuur, besloten. Aan de advocaat is niet eerder een tuchtmaatregel opgelegd.
6 uur geleden