Delfts vreugdevuur dag eerder al aangestoken
DELFT (ANP) - Een vreugdevuur in de Delftse wijk Tanthof moet maandagavond al worden aangestoken, een dag voor de jaarwisseling. De weersverwachting voor de nacht van 31 december naar 1 januari is ongunstig, met harde wind. Daarom is het evenement op last van gemeente en politie een dag vervroegd. De organisatoren melden op Facebook dat de stapel hout om 19.30 uur wordt aangestoken bij jongerencentrum The Border.
De gemeente Delft bevestigt het besluit. In de vergunning staat dat het vreugdevuur niet mag worden aangestoken wanneer de windkracht hoger dan vijf is, zegt een woordvoerster. Voor de jaarwisseling wordt windkracht zes verwacht, de avond ervoor windkracht drie of vier.
De bekendste vreugdevuren rond de jaarwisseling zijn op de stranden bij de Haagse wijken Scheveningen en Duindorp. Die werden vorig jaar een dag vervroegd vanwege harde wind tijdens de jaarwisseling. De gemeente Den Haag besluit maandag of die vuurstapels ook worden vervroegd. Het is ook nog niet bekend of een vreugdevuur in Wassenaar tijdens de jaarwisseling doorgaat.
Meer uit Binnenland
WENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.
21 minuten geledenVICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.
2 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
8 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
11 uur geleden