Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Delfts vreugdevuur dag eerder al aangestoken

Delfts vreugdevuur dag eerder al aangestoken

DELFT (ANP) - Een vreugdevuur in de Delftse wijk Tanthof moet maandagavond al worden aangestoken, een dag voor de jaarwisseling. De weersverwachting voor de nacht van 31 december naar 1 januari is ongunstig, met harde wind. Daarom is het evenement op last van gemeente en politie een dag vervroegd. De organisatoren melden op Facebook dat de stapel hout om 19.30 uur wordt aangestoken bij jongerencentrum The Border.

De gemeente Delft bevestigt het besluit. In de vergunning staat dat het vreugdevuur niet mag worden aangestoken wanneer de windkracht hoger dan vijf is, zegt een woordvoerster. Voor de jaarwisseling wordt windkracht zes verwacht, de avond ervoor windkracht drie of vier.

De bekendste vreugdevuren rond de jaarwisseling zijn op de stranden bij de Haagse wijken Scheveningen en Duindorp. Die werden vorig jaar een dag vervroegd vanwege harde wind tijdens de jaarwisseling. De gemeente Den Haag besluit maandag of die vuurstapels ook worden vervroegd. Het is ook nog niet bekend of een vreugdevuur in Wassenaar tijdens de jaarwisseling doorgaat.

Meer uit Binnenland

Onderzoekers vinden oorzaak gevaarlijke vogelgriepvarianten

ROTTERDAM (ANP) - Onderzoekers van het Erasmus MC in Rotterdam hebben ontdekt waardoor bepaalde varianten van de vogelgriep gevaarlijker worden dan andere. Dat er tijdens het vermenigvuldigen van een virus fouten kunnen ontstaan, was al bekend, maar hoe dat gebeurt was volgens de onderzoekers tot nu toe "een onopgelost mysterie". Uit het onderzoek blijkt dat een bepaald enzym in dat proces vastgeklemd kan raken, waardoor er gevaarlijke foutjes in het virus kunnen ontstaan.

43 minuten geleden
Gitaarpionier Jan de Hont, bekend van ZZ & De Maskers, overleden

LAREN (ANP) - Gitarist Jan de Hont is donderdag op 83-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie vrijdag laten weten aan het ANP. De Hont woonde al enige tijd in het Rosa Spier Huis in Laren, een woonvoorziening voor oudere kunstenaars.

1 uur geleden
Brabant wil verder met Adema als commissaris van de Koning

DEN BOSCH (ANP) - Provinciale Staten van Noord-Brabant hebben Ina Adema voorgedragen voor herbenoeming als commissaris van de Koning. De 57-jarige Adema (VVD) is sinds 2020 commissaris in Brabant. Ze werd toen benoemd voor zes jaar. Als de minister van Binnenlandse Zaken akkoord gaat met de aanbeveling, begint ze in oktober aan haar tweede termijn tot 2033.

1 uur geleden
Gemeente Westerwolde: dwangsom vijf miljoen euro Ter Apel bereikt

WESTERWOLDE (ANP) - De maximale dwangsom van vijf miljoen euro die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) aan de gemeente Westerwolde moet betalen voor de overvolle opvang bij Ter Apel is vrijdag bereikt. Dat meldt een woordvoerder van de gemeente.

1 uur geleden
Ambassadeur Israël: brandstichting synagoge zeer verontrustend

ROTTERDAM (ANP) - "Zeer verontrustend", noemt Zvi Aviner Vapni, de Israëlische ambassadeur in Nederland, de brandstichting bij de synagoge in Rotterdam. "In een tijd waarin antisemitisme in Nederland toeneemt, is het essentieel om ons krachtig te verzetten tegen haat en de veiligheid van de joodse gemeenschap te waarborgen."

1 uur geleden
OM vordert gegevens bij Tata Steel in strafrechtelijk onderzoek

IJMUIDEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft op het kantoor van Tata Steel in IJmuiden administratieve gegevens opgeëist. Die vordering is onderdeel van het al jaren lopende strafrechtelijke onderzoek naar de staalproducent. Wat voor gegevens precies zijn meegenomen, wil het OM niet zeggen.

2 uur geleden
Maximale dwangsom voor COA om Ter Apel mogelijk vandaag bereikt

WESTERWOLDE (ANP) - De maximale dwangsom van vijf miljoen euro die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) aan de gemeente Westerwolde moet betalen voor het overschrijden van een maximumaantal personen in de opvang bij Ter Apel wordt mogelijk vandaag bereikt. Dat meldt een woordvoerder van die gemeente vrijdag.

2 uur geleden