Delfts vreugdevuur dag eerder al aangestoken
DELFT (ANP) - Een vreugdevuur in de Delftse wijk Tanthof moet maandagavond al worden aangestoken, een dag voor de jaarwisseling. De weersverwachting voor de nacht van 31 december naar 1 januari is ongunstig, met harde wind. Daarom is het evenement op last van gemeente en politie een dag vervroegd. De organisatoren melden op Facebook dat de stapel hout om 19.30 uur wordt aangestoken bij jongerencentrum The Border.
De gemeente Delft bevestigt het besluit. In de vergunning staat dat het vreugdevuur niet mag worden aangestoken wanneer de windkracht hoger dan vijf is, zegt een woordvoerster. Voor de jaarwisseling wordt windkracht zes verwacht, de avond ervoor windkracht drie of vier.
De bekendste vreugdevuren rond de jaarwisseling zijn op de stranden bij de Haagse wijken Scheveningen en Duindorp. Die werden vorig jaar een dag vervroegd vanwege harde wind tijdens de jaarwisseling. De gemeente Den Haag besluit maandag of die vuurstapels ook worden vervroegd. Het is ook nog niet bekend of een vreugdevuur in Wassenaar tijdens de jaarwisseling doorgaat.
Meer uit Binnenland
DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
2 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
4 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
5 uur geleden