Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Delfts biotechbedrijf krijgt miljoenen om te groeien

Delfts biotechbedrijf krijgt miljoenen om te groeien

DELFT (ANP) - Het nieuwe bedrijfje Cradle uit Delft, dat kunstmatige intelligentie (AI) ontwikkelt om sneller enzymen te kunnen bouwen, heeft miljoenen opgehaald bij investeerders om verder te kunnen groeien. De investeringsronde leverde 24 miljoen dollar op, omgerekend bijna 22 miljoen euro.

De kunstmatige intelligentie moet begrijpen hoe enzymen, die in cellen zitten, in elkaar zitten en werken. Vervolgens zou de technologie kunnen helpen om snel en nauwkeurig te voorspellen hoe een enzym kan worden aangepast om een bepaald doel te bereiken. Zo zou het mogelijk moeten zijn om sneller vaccins en antilichamen te ontwikkelen. Volgens Cradle zijn er daardoor minder experimenten nodig bij de ontwikkeling van een middel. Het bedrijf telt ongeveer twintig medewerkers in Delft en Zürich en werkt aan een laboratorium in Amsterdam.

Meer uit Financieel

Kunstmestproducent Yara heeft last van actie XR in Vlaardingen

VLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.

1 uur geleden
Branche: caravan maakt 'comeback', vooral bij jonge gezinnen

BUNNIK (ANP) - De caravan is in Nederland aan een comeback bezig, stellen brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI) na nieuwe cijfers over de verkopen. In maart en april werden bijna een vijfde meer caravans geregistreerd dan in dezelfde maanden vorig jaar. Met name bij jonge gezinnen is de caravan in trek, stelt de branche.

1 uur geleden
Scheepvaartblad: Iran zet plan voor tol in Straat van Hormuz door

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een autoriteit opgericht om tol te innen bij schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Dat meldt het scheepvaartvakblad Lloyd's List. Het plan van Teheran voor een tolheffing kon eerder op veel kritiek rekenen, omdat het in strijd is met internationaal recht, waarin een vrije doorvaart is afgesproken.

1 uur geleden
Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar beurs in New York

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar de beurs. Het ook in Nederland actieve bedrijf heeft hier al langer plannen voor, maar wil nu daadwerkelijk de stap zetten. Het door Uber gesteunde Lime heeft zich ingeschreven voor een notering aan techbeurs Nasdaq in New York.

1 uur geleden
Rheinmetall ziet veel vraag naar luchtverdediging in Golfregio

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall ziet een groeiende vraag naar zijn luchtverdedigingssystemen in het Midden-Oosten door de Iranoorlog. Het bedrijf verwacht het aantal systemen dat daar in gebruik is tegen eind 2027 bijna te verdubbelen, zei topman Armin Papperger in een interview met persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
EU: hoge prijs kerosine geen reden voor niet compenseren reiziger

BRUSSEL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen zijn niet uitgezonderd van het compenseren van reizigers vanwege de hoge kerosineprijzen, aldus de Europese Commissie. Het dagelijkse bestuur van de EU presenteerde vrijdag richtlijnen voor onder meer de luchtvaartsector vanwege de hoge brandstofprijzen.

2 uur geleden
Advies aan Hoge Raad: niet iedereen hoeft compensatie box 3

DEN HAAG (ANP) - Mensen die niet op tijd bezwaar hebben gemaakt tegen de onwettige box 3-heffing, hoeven geen compensatie te krijgen. Dat adviseert de advocaat-generaal aan de Hoge Raad, die daarover op een nog onbekend moment uitspraak doet. Vaak neemt de hoogste rechter het advies over.

4 uur geleden