Delft start als derde in race voor zonneauto's door Australië
DARWIN (ANP) - Het studententeam van Delft heeft zaterdag in Australië de derde plaats behaald in de kwalificatieronde voor de World Solar Challenge, een prestigieuze race voor auto's die rijden op zonne-energie. Alleen de teams uit Duitsland en België waren sneller. De Delftse auto mag nu zondagochtend als derde vertrekken in de eerste etappe van de race dwars door Australië.
De kwalificatieronde werd gereden op het Hidden Valley Circuit in Darwin, in het noorden van Australië. Voor de Delftse studenten was het bochtige circuit een uitdaging, omdat hun auto is ontworpen voor het lange rechte vervolg van de ruim 3000 kilometer lange race naar Adelaide, aan de Australische zuidkust. Coureur Dries Borstlap, die de auto over het circuit stuurde, ziet de race met vertrouwen tegemoet. "Wat een topbak hebben we gebouwd!", zei hij na de finish.
De World Solar Challenge geldt als het wereldkampioenschap zonneracen en wordt elke twee jaar in Australië gehouden. Dit jaar doen dertig teams mee, waaronder ook uit Enschede en Groningen. Groningen start zondag als vierde, Enschede als tiende. De snelste auto komt waarschijnlijk over ongeveer een week aan in Adelaide. Delft won de race voor het laatst in 2017.
Meer uit Binnenland
ROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is weer vrijgegeven, nadat maandagavond in een treinstel een verdacht pakket was gevonden. De politie laat weten dat het pakket in beslag is genomen en verder wordt onderzocht.
2 uur geledenDRONTEN (ANP) - Een 36-jarige man uit Dronten die sinds twee jaar vermist wordt, is vermoedelijk slachtoffer geworden van een misdrijf. Dat laat de politie weten, omdat duidelijk is geworden dat Marc Jaskulski op de dag van zijn verdwijning via homodatingapp Grindr een afspraak had met iemand in het Roggebotsebos.
2 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is ontruimd vanwege een verdacht pakket. De politie doet onderzoek. De NS meldt op zijn website dat er geen treinen rijden langs het station.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Ik kan niet meer op de staat vertrouwen", zei Inez Weski (71) maandag aan het slot van haar proces. "De advocaat opereert kennelijk al langer buiten de bescherming van de wet."
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van zeventien jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak in de rechtbank in Amsterdam.
8 uur geledenSIMPELVELD (ANP) - Waterschap Limburg heeft een techniek gevonden om een groot deel van de medicijnresten uit afvalwater te halen. Volgens het waterschap kan hierdoor ruim 80 procent van de medicijnstoffen worden verwijderd, waar dat bij een reguliere aanpak zo'n 30 procent zou zijn. De organisatie spreekt zelf van "een wereldwijde primeur".
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een werkstraf van 60 uur geëist tegen Raisa Blommestijn, waarvan 30 uur voorwaardelijk. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) staat terecht voor groepsbelediging en smaad vanwege berichten op X in 2023.
10 uur geleden