Delft gaat 200 asielzoekers opvangen op universiteitsterrein
DELFT (ANP) - De gemeente Delft gaat om het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel te ontlasten tweehonderd asielzoekers tijdelijk onderbrengen in woonunits. Dat gaat gebeuren op het terrein van de TU Delft, laat de gemeente weten. De noodopvang is in principe voor vijf maanden en moet zo snel mogelijk opengaan.
Vanwege de drukte in Ter Apel werd er onder meer al tijdelijk onderdak geregeld in Emmen, Heerenveen en de gemeente Midden-Groningen. In de nacht van dinsdag op woensdag was er geen plek meer in het aanmeldcentrum, waar 2000 mensen terechtkunnen. Dagelijks komen er ongeveer tweehonderd tot driehonderd mensen aan, maar er gaan niet veel mensen weg, omdat alle asielzoekerscentra in Nederland vol zitten.
Delft geeft aan dat staatssecretaris Erik van der Burgh (Asiel) een "dringend beroep" heeft gedaan op de gemeente voor noodopvang. "Wij begrijpen de noodzaak en willen onze maatschappelijke verantwoordelijkheid nemen", zegt verantwoordelijk wethouder Lennart Harpe. "Delft helpt graag mee aan een oplossing voor de kritieke situatie in Ter Apel."
Meer uit Binnenland
GOUDSWAARD (ANP) - De 29-jarige man die wordt verdacht van een dubbele verkrachting in het Zuid-Hollandse Goudswaard is een thuisloze inwoner van de gemeente Hoeksche Waard. Dat meldt buurgemeente Nissewaard. Wel verbleef de man wisselende periodes in Spijkenisse.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de stations Amsterdam Sloterdijk en Schiphol rijden er naar verwachting tot in de loop van dinsdagavond geen treinen, meldt ProRail. Tijdens een inspectie zijn bij drie verschillende wissels dezelfde technische problemen ontdekt.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Een 21-jarige man uit Zoetermeer is vorige week woensdag opgepakt in verband met een schietincident in het winkelcentrum Kronenburg in Arnhem, meldt de politie dinsdag. Hierbij raakte op zaterdag 21 februari een omstander lichtgewond.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het OM gaat niet in hoger beroep in de Barendrechtse zedenzaak. Vorige week kreeg de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging opgelegd voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - In een onderzoek naar sextortion, waarin meerdere aangiftes werden gedaan, zijn dinsdag twee mensen aangehouden. Het gaat om mannen van 22, beide afkomstig uit Arnhem. Ze worden ervan verdacht meerdere slachtoffers te hebben afgeperst, meldt de politie.
6 uur geledenBREDA (ANP) - In een aftakking van de Beneden-Merwede waar vorige week maandag een schoen met een voet van de sinds december 2023 vermiste 16-jarige Yoran Krol werd gevonden, heeft de politie eerder nog een schoen met daarin een voet van een andere vermiste persoon gevonden. Het gaat om de 75-jarige Marijke die in maart 2024 vermist raakte, meldt de politie dinsdag.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - In Den Bosch is het hoger beroep begonnen in de zaak over het seksueel misbruik van zeven oppaskinderen in de omgeving van Eindhoven. "Het is een walgelijke en laffe daad dat ik zoveel leed heb toegebracht. Ik heb ze pijn gedaan, angsten bezorgd en beschadigd. Er is geen enkel excuus voor wat ik heb gedaan", zei verdachte Nancy D. (57) bij aanvang. "Samen vormden we een giftige cocktail, waarbij slachtoffers zijn gevallen", zei verdachte Peter S. (62) op de eerste zittingsdag.
8 uur geleden