Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Delfland krijgt zoet water uit Brielse Meer tegen verzilting

Delfland krijgt zoet water uit Brielse Meer tegen verzilting

DELFT (ANP) - Waterschap Delfland krijgt zoet water uit het Brielse Meer om verzilting in sloten en vaarten te voorkomen. Als het lange tijd erg droog is, ontstaat verzilting door brak grondwater of door binnendringend zeewater. Ook in het Noordzeekanaal en bij de Vinkeveense Plassen nemen waterschappen maatregelen om verzilting tegen te gaan of te voorkomen.

Delfland krijgt het zoete water via buurwaterschap Hollandse Delta. Daarvoor is een kilometers lange leiding aangelegd die onder de Nieuwe Waterweg door gaat. Het zoete water is van goede kwaliteit en dus geschikt om via vaarten en gemalen door het hele werkgebied van Delfland te pompen. Doorspoelen van de watergangen houdt het zoute water tegen, aldus het schap. Omdat er water uit het Brielse Meer wordt gehaald, is in Delfland nog geen sproeiverbod nodig, maar het schap vraagt landbouwers en particulieren wel om bewust met slootwater om te gaan.

Boswachters van Natuurmonumenten zien op tal van plekken in natuurgebieden al de gevolgen van de droogte. In de Veluwezoom gaan ze deze week drinkpoelen voor paarden en runderen bijvullen, terwijl dat gewoonlijk pas ver in de zomer weleens gebeurt. Door de droogte schiet de hele natuur in de stress, zeggen de boswachters. Planten komen niet in bloei te staan. Op de Sallandse Heuvelrug zijn maar twee van de vijftig nestkastjes bezet en zwijnen op de Veluwe hebben duidelijk minder biggen dan in andere jaren. In het najaar zal ook de honger onder zwijnen toenemen, want er groeien veel minder eikels en beukennootjes.

Volgens Natuurmonumenten heeft Nederland water genoeg, maar gaat het land er onverstandig mee om. "We laten het water zomaar weglopen in zee en doen dat zelfs extra snel als het lang en hard regent. Ons watersysteem moet echt op de schop", aldus hydroloog Wiebe Borren.

Meer uit Binnenland

Japanse keizer naar Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen

DEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.

44 minuten geleden
Nederlanders vervolgd voor gijzelingsplan Belgische minister

BRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.

1 uur geleden
VS waarschuwen Nederlandse WK-fans: plan extra reistijd in

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Nederland raadt voetbalfans die voor het WK naar de Verenigde Staten afreizen aan extra reistijd in te plannen en ervoor te zorgen dat alle papieren op orde zijn. Er wordt extra drukte op vliegvelden verwacht, vooral bij de douane. Om alles in goede banen te laten lopen, zet het land extra personeel in, net als snellere verwerkingssystemen.

1 uur geleden
Maandag overnachtten 65 asielzoekers in sporthal in 2e Exloërmond

2E EXLOËRMOND (ANP) - In de nacht van maandag op dinsdag overnachtten 65 asielzoekers in een sporthal in het Drentse dorp 2e Exloërmond. Die heeft de gemeente Borger-Odoorn vanaf maandag tot en met donderdag aangeboden als nachtopvang voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel kunnen overnachten.

2 uur geleden
Rijkswaterstaat waarschuwt voor gevaarlijke situaties en files

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers om tijdens de avondspits alert te zijn op gevaarlijke situaties en mogelijk lange files door de verwachte slechte weersomstandigheden. Het KNMI heeft voor dinsdag code geel voor vrijwel het hele land uitgeroepen.

2 uur geleden
Politie: nog veel onduidelijk over steekpartij in Heerhugowaard

HEERHUGOWAARD (ANP) - Er is dinsdag nog veel onduidelijk over het steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard maandagavond. Daarbij vielen een dode en twee gewonden. De politie kan nog niet melden wat de identiteit is van de slachtoffers. Er is nog niemand aangehouden.

3 uur geleden
Kabinet wil arbeidsmigrant beter beschermen tegen onderbetaling

DEN HAAG (ANP) - Werknemers die te weinig betaald krijgen, kunnen straks makkelijker hun achterstallig loon terugkrijgen. Vooral arbeidsmigranten worden onderbetaald. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) wil werkgevers sneller verantwoordelijk maken.

3 uur geleden