Delfland krijgt zoet water uit Brielse Meer tegen verzilting
DELFT (ANP) - Waterschap Delfland krijgt zoet water uit het Brielse Meer om verzilting in sloten en vaarten te voorkomen. Als het lange tijd erg droog is, ontstaat verzilting door brak grondwater of door binnendringend zeewater. Ook in het Noordzeekanaal en bij de Vinkeveense Plassen nemen waterschappen maatregelen om verzilting tegen te gaan of te voorkomen.
Delfland krijgt het zoete water via buurwaterschap Hollandse Delta. Daarvoor is een kilometers lange leiding aangelegd die onder de Nieuwe Waterweg door gaat. Het zoete water is van goede kwaliteit en dus geschikt om via vaarten en gemalen door het hele werkgebied van Delfland te pompen. Doorspoelen van de watergangen houdt het zoute water tegen, aldus het schap. Omdat er water uit het Brielse Meer wordt gehaald, is in Delfland nog geen sproeiverbod nodig, maar het schap vraagt landbouwers en particulieren wel om bewust met slootwater om te gaan.
Boswachters van Natuurmonumenten zien op tal van plekken in natuurgebieden al de gevolgen van de droogte. In de Veluwezoom gaan ze deze week drinkpoelen voor paarden en runderen bijvullen, terwijl dat gewoonlijk pas ver in de zomer weleens gebeurt. Door de droogte schiet de hele natuur in de stress, zeggen de boswachters. Planten komen niet in bloei te staan. Op de Sallandse Heuvelrug zijn maar twee van de vijftig nestkastjes bezet en zwijnen op de Veluwe hebben duidelijk minder biggen dan in andere jaren. In het najaar zal ook de honger onder zwijnen toenemen, want er groeien veel minder eikels en beukennootjes.
Volgens Natuurmonumenten heeft Nederland water genoeg, maar gaat het land er onverstandig mee om. "We laten het water zomaar weglopen in zee en doen dat zelfs extra snel als het lang en hard regent. Ons watersysteem moet echt op de schop", aldus hydroloog Wiebe Borren.
Meer uit Binnenland
HOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.
2 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.
6 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.
8 uur geledenDENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
15 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
1 dag geleden