Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Delen van toeristeneiland Kos geëvacueerd om bosbranden

Delen van toeristeneiland Kos geëvacueerd om bosbranden

KOS (ANP) - Meer dan honderd brandweerlieden bestrijden grote bosbranden op het Griekse toeristeneiland Kos. Burgemeester Theodosis Nikitaras heeft bewoners en bezoekers van het eiland die zich in de buurt van de brand bevinden opgedragen te vertrekken. Zij worden volgens hem in overheidsgebouwen opgevangen.

De Griekse publieke omroep ERT meldt dat de autoriteiten in de nacht van maandag op dinsdag mogelijk overgaan tot het evacueren van meer hotels op het eiland, dat ook een populaire vakantiebestemming is onder Nederlanders. De NOS schrijft dat reisorganisatie TUI de reis van tientallen Nederlanders die dinsdag naar Kos zouden vertrekken heeft geannuleerd.

Ook op het noordelijker gelegen eiland Chios woeden grote bosbranden. Een kleine 150 brandweerlieden proberen daar met drie helikopters en zeven blusvliegtuigen het vuur te bestrijden.

Afgelopen weekend braken tientallen branden uit in Griekenland. Het ging onder meer om twee branden bij Athene. Een 45-jarige man overleed toen hij probeerde te vluchten voor het vuur in Stamata, naar verluidt aan de gevolgen van een hartinfarct. Ook gingen huizen en voertuigen in vlammen op. Maandag meldde de brandweer dat de branden rond Athene onder controle waren. De Griekse premier Kyriakos Mitsotakis waarschuwde maandag dat het land door het risico op natuurbranden een "gevaarlijke" zomer tegemoet gaat.

Meer uit Buitenland

Paus benoemt voormalige ongedocumenteerde migrant tot bisschop VS

ROME (ANP) - Paus Leo heeft Evelio Menjivar-Ayala benoemd tot bisschop in het Amerikaanse West Virginia. De 55-jarige geestelijke is volgens de krant The Washington Post een voormalige ongedocumenteerde migrant die in een kofferbak naar de VS is gesmokkeld. Hij had katholieken eerder al opgeroepen zich uit te spreken tegen de wijze waarop de Amerikaanse autoriteiten onder president Donald Trump optreden tegen migranten.

25 minuten geleden
Honderden arrestaties gemeld in Turkije bij 1 mei-manifestaties

ISTANBUL (ANP/AFP) - Rond acties op de internationale Dag van de Arbeid is in Istanbul onrust ontstaan. De Turkse politie vuurde traangas af en er worden honderden arrestaties gemeld.

4 uur geleden
Iran stuurt via Pakistan nieuw vredesvoorstel naar VS

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft via bemiddelaar Pakistan een nieuw vredesvoorstel gedaan aan de Verenigde Staten. Teheran kwam eerder ook al met een plan, maar daar gingen de Amerikanen nog niet mee akkoord.

4 uur geleden
Europeanen demonstreren op Dag van de Arbeid

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Op meerdere plekken in Europa is vrijdag gedemonstreerd in het kader van de Dag van de Arbeid. Zo zijn in Frankrijk onder meer in Marseille en Lyon mensen op de been. In Nantes werden daarbij dingen naar de politie gegooid, melden de lokale autoriteiten op X.

5 uur geleden
Hoge golven vertragen vrijlating bultrug Timmy

SKAGEN (ANP) - De vrijlating van bultrug Timmy lijkt vertraging op te hebben gelopen. Het schip dat de walvis vervoert, vaart op dit moment rondjes bij het noordelijkste punt van Denemarken, waar het vaartuig de Noordzee op zou moeten varen. De kapitein zei tegen de Duitse regionale omroep NDR dat die omweg nodig is vanwege de slechte weersomstandigheden.

6 uur geleden
Global Sumud Flotilla bevestigt: bijna alle activisten vrij

KRETA (ANP/RTR) - De Global Sumud Flotilla bevestigt op sociale media dat alle door Israël opgepakte activisten zijn vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, met uitzondering van twee mannen. Die personen zijn deel van de organisatie achter de poging om over zee humanitaire hulp naar Gaza te brengen.

6 uur geleden
Duizenden geëvacueerd in Toscane om bosbranden

PISA (ANP) - In de Italiaanse regio Toscane zijn 3500 mensen geëvacueerd vanwege een grote bosbrand, meldt persbureau ANSA. Het vuur woedt tussen de steden Pisa en Lucca en bedreigt een dorp.

6 uur geleden