Delen van toeristeneiland Kos geëvacueerd om bosbranden
KOS (ANP) - Meer dan honderd brandweerlieden bestrijden grote bosbranden op het Griekse toeristeneiland Kos. Burgemeester Theodosis Nikitaras heeft bewoners en bezoekers van het eiland die zich in de buurt van de brand bevinden opgedragen te vertrekken. Zij worden volgens hem in overheidsgebouwen opgevangen.
De Griekse publieke omroep ERT meldt dat de autoriteiten in de nacht van maandag op dinsdag mogelijk overgaan tot het evacueren van meer hotels op het eiland, dat ook een populaire vakantiebestemming is onder Nederlanders. De NOS schrijft dat reisorganisatie TUI de reis van tientallen Nederlanders die dinsdag naar Kos zouden vertrekken heeft geannuleerd.
Ook op het noordelijker gelegen eiland Chios woeden grote bosbranden. Een kleine 150 brandweerlieden proberen daar met drie helikopters en zeven blusvliegtuigen het vuur te bestrijden.
Afgelopen weekend braken tientallen branden uit in Griekenland. Het ging onder meer om twee branden bij Athene. Een 45-jarige man overleed toen hij probeerde te vluchten voor het vuur in Stamata, naar verluidt aan de gevolgen van een hartinfarct. Ook gingen huizen en voertuigen in vlammen op. Maandag meldde de brandweer dat de branden rond Athene onder controle waren. De Griekse premier Kyriakos Mitsotakis waarschuwde maandag dat het land door het risico op natuurbranden een "gevaarlijke" zomer tegemoet gaat.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.
1 uur geledenBUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Vicepresident JD Vance zal voortaan verantwoordelijk zijn voor fraudebestrijding in de VS. Op Truth Social schrijft president Donald Trump dat Vance in die rol voortaan bekend zal staan als "fraude-tsaar".
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ma Xingrui, lid van het Chinese politburo en voormalig leider van de Communistische Partij in Xinjiang, wordt onderzocht door het anti-corruptieorgaan van de partij, melden Chinese media. Voor zover bekend is hij nog niet uit zijn functie gezet.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Bij de grootschalige Russische aanval op Oekraïne zijn zeker zes mensen omgekomen, melden de autoriteiten. Sinds donderdag 18.00 uur gaat Oekraïne gebukt onder een grote reeks Russische drone- en raketaanvallen. Die hielden ook gedurende vrijdagochtend aan.
2 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.
4 uur geleden