Delen van toeristeneiland Kos geëvacueerd om bosbranden
KOS (ANP) - Meer dan honderd brandweerlieden bestrijden grote bosbranden op het Griekse toeristeneiland Kos. Burgemeester Theodosis Nikitaras heeft bewoners en bezoekers van het eiland die zich in de buurt van de brand bevinden opgedragen te vertrekken. Zij worden volgens hem in overheidsgebouwen opgevangen.
De Griekse publieke omroep ERT meldt dat de autoriteiten in de nacht van maandag op dinsdag mogelijk overgaan tot het evacueren van meer hotels op het eiland, dat ook een populaire vakantiebestemming is onder Nederlanders. De NOS schrijft dat reisorganisatie TUI de reis van tientallen Nederlanders die dinsdag naar Kos zouden vertrekken heeft geannuleerd.
Ook op het noordelijker gelegen eiland Chios woeden grote bosbranden. Een kleine 150 brandweerlieden proberen daar met drie helikopters en zeven blusvliegtuigen het vuur te bestrijden.
Afgelopen weekend braken tientallen branden uit in Griekenland. Het ging onder meer om twee branden bij Athene. Een 45-jarige man overleed toen hij probeerde te vluchten voor het vuur in Stamata, naar verluidt aan de gevolgen van een hartinfarct. Ook gingen huizen en voertuigen in vlammen op. Maandag meldde de brandweer dat de branden rond Athene onder controle waren. De Griekse premier Kyriakos Mitsotakis waarschuwde maandag dat het land door het risico op natuurbranden een "gevaarlijke" zomer tegemoet gaat.
Meer uit Buitenland
AL-MALHA (ANP/AFP) - Een droneaanval op een drukke markt in de Soedanese deelstaat Noord-Darfur heeft tien mensen het leven gekost, zeggen hulpverleners. Het is niet duidelijk wie er achter de aanval zit.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De gesprekken met de VS over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne zijn constructief, maar de signalen vanuit Rusland blijven negatief, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Hij verwijst naar de aanhoudende aanvallen langs de frontlinie en op de infrastructuur.
2 uur geledenAMESBURY (ANP) - Duizenden mensen trokken zondagochtend in alle vroegte naar Stonehenge om daar de zonsopgang te aanschouwen die de kortste dag van het jaar inluidt. Volgens de Britse omroep BBC waren er meer dan 8000 mensen aanwezig bij het wereldberoemde monument.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid om met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron te praten "als er wederzijdse politieke wil is". Dat meldt een woordvoerder van het Kremlin volgens het Russische staatspersbureau RIA.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een mislukte raketlancering van SpaceX afgelopen januari bracht meerdere passagiersvliegtuigen in gevaar, meldt The Wall Street Journal. De onbemande raket explodeerde tijdens een testvlucht.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Israël keurt de oprichting van negentien nieuwe nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever goed. Hiermee komt het aantal goedgekeurde nederzettingen van de afgelopen drie jaar uit op 69. Volgens het Internationaal Gerechtshof zijn deze illegaal.
5 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - De politie in Taiwan sluit terrorisme uit na een steekpartij in het centrum van hoofdstad Taipei vrijdag. Drie mensen kwamen daarbij om het leven, elf anderen raakten gewond.
6 uur geleden