
Delegaties Rusland en Oekraïne arriveren bij topoverleg
ISTANBUL (ANP/RTR/AFP) - Delegaties uit Oekraïne en Rusland zijn gearriveerd bij het hotel in Istanbul waar ze gaan onderhandelen. De Turkse minister van Buitenlandse Zaken Hakan Fidan treedt op als bemiddelaar.
Het wordt de tweede keer in enkele weken tijd dat Russische en Oekraïense functionarissen rechtstreeks met elkaar praten over vrede. Er was dergelijk overleg aan het begin van de oorlog in 2022, maar dat kwam vervolgens jaren stil te liggen.
De vorige overlegronde vond plaats in mei en leidde tot een grootschalige gevangenenruil. "We zijn bereid de nodige stappen te zetten voor vrede", zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in aanloop naar het nieuwe overleg vanuit Vilnius.
De strijdende partijen gingen weer met elkaar praten na het aantreden van de Amerikaanse president Donald Trump. Die stuurt aan op een einde van de oorlog. Rusland stelde hervatting van het rechtstreekse overleg met Oekraïne voor, maar stemde niet in met een door Oekraïne gewenst bestand.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - In Berlijn hebben duizenden mensen gedemonstreerd tegen de oorlog in Gaza. Onder de leus "Stop de genocide in Gaza" trokken volgens de politie ongeveer 12.000 mensen naar de Brandenburger Tor. De organisatoren schatten het aantal deelnemers op ongeveer 20.000.
54 minuten geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - Polen heeft zaterdag gevechtsvliegtuigen laten opstijgen vanwege een dreigende Russische drone-aanval op aangrenzende regio's van Oekraïne. Ook de luchtverdedigingssystemen op de grond werden in de hoogste staat van paraatheid gebracht. Inmiddels is het gevaar geweken en zijn de operaties weer gestaakt, aldus de strijdkrachten op X.
3 uur geledenLONDON (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft negen arrestaties verricht bij de massaal bezochte demonstratie van activist Tommy Robinson. Het Londense korps verwacht dat er meer arrestaties zullen volgen.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Bij een explosie in een café in de Spaanse hoofdstad Madrid zijn zaterdag 25 mensen gewond geraakt. Twee van hen waren er ernstig aan toe en werden naar het ziekenhuis gebracht, melden de Spaanse hulpdiensten.
4 uur geledenMADRID (ANP) - De rechtse nationalistische Spaanse partij VOX is in een congrescentrum in het zuidwesten van Madrid begonnen aan een jaarcongres dat dit jaar in het teken staat van 'Het begin van de Reconquista'. De term verwijst naar de herovering van het Iberisch schiereiland in de achtste eeuw op de islamitische overheersers. De meeste publieke evenementen en de komst van buitenlandse gasten worden zondag verwacht. De Argentijnse president Javier Milei heeft op de valreep laten weten niet naar Madrid te komen en zou een boodschap per video sturen.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De demonstratie van de radicaalrechtse Tommy Robinson in Londen heeft meer dan honderdduizend mensen op de been gebracht, waarbij het ook tot aanvaringen met de politie kwam. Er is ook een tegenbetoging, waar vooralsnog enkele duizenden demonstranten op af zijn gekomen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft NAVO-landen een brief geschreven waarin hij zegt dat ze eerst moeten stoppen met olie uit Rusland te importeren en zelf met strenge sancties moeten komen, voordat de VS overgaan tot meer sancties tegen Rusland.
8 uur geleden