
Delegatie Westerwolde naar Den Haag om te praten over Ter Apel
DEN HAAG (ANP) - Een aantal raadsleden, wethouders en de burgemeester van de gemeente Westerwolde brengen dinsdag een bezoek aan de Tweede Kamercommissie voor Justitie en Veiligheid. Ze willen in Den Haag praten over de problemen rond de asielopvang in Ter Apel, dat onder de gemeente Westerwolde valt. Het gesprek gaat onder meer over de overlast voor inwoners en ondernemers, de druk op de medewerkers betrokken bij de asielopvang en over de impact op de vluchtelingen.
Volgens de gemeente Westerwolde staat het draagvlak voor de opvang van asielzoekers ernstig onder druk door de problemen. "Inwoners worden geconfronteerd met vernielingen, diefstal en intimidatie", aldus een woordvoerder van Westerwolde. "Ondernemers zijn dagelijks de dupe van winkeldiefstallen. Medewerkers van COA, IND, beveiliging en het openbaar vervoer raken oververmoeid en ook de vluchtelingen hebben te lijden onder de slechte omstandigheden waarin zij verblijven." In het aanmeldcentrum in Ter Apel is het de afgelopen tijd vaak te druk, waardoor mensen op stoelen moeten slapen.
De delegatie uit Westerwolde zal de commissie tien maatregelen voorleggen, die volgens hen de problemen van Ter Apel verminderen. De maatregelen zijn onder andere het direct realiseren van een sobere opvang (gesloten of semi-gesloten) voor kansarme asielzoekers, minimaal twee aanmeldcentra in Nederland en het strafbaar maken van fraude in de asielprocedure. Ook wil Westerwolde graag een aanwijsbevoegdheid voor de staatssecretaris om gemeenten te verplichten asielzoekers op te vangen en meer financiële middelen voor de inzet van extra boa’s.
Het gesprek vindt om 18.00 uur plaats in de Troelstrazaal.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Aan de Nacht van de Vluchteling van Stichting Vluchteling doet dit jaar een recordaantal van 8000 mensen mee, meldt de organisatie. In Utrecht, Rotterdam, Nijmegen, Amsterdam, Tilburg en Groningen vertrekken vanaf 17.00 uur de eerste lopers. Zij leggen een wandeltocht af van 10 of 20 kilometer.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse ambassade in de Iraanse hoofdstad Teheran blijft "tot nader order" gesloten voor het publiek, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dat heeft te maken met de veiligheidssituatie in het gebied.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is in de geschiedenis niet eerder ergens in het land zo warm geworden als deze zaterdag. Om 14.50 uur werd het in Twente 31,8 graden, waarmee het oude record met 0,1 graden werd verbroken, meldt Weeronline.
3 uur geledenCAÏRO (ANP) - Een groep van zo'n 35 Nederlanders die in Egypte wil deelnemen aan een protestmars voor Gaza is vrijdag en in de nacht naar zaterdag aangehouden. Dat zegt een woordvoerster van de Nederlandse delegatie van de Global March to Gaza. Zij laat weten dat ze met bussen zijn teruggebracht naar onder meer Caïro.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites en apps van enkele regionale media kampen zaterdagochtend met een storing. Dat melden onder meer RTV Utrecht, L1 Nieuws en RTV Noord. De oorzaak van de storing is nog onbekend.
8 uur geledenHEIBLOEM (ANP) - Door de grote brand die in de nacht van vrijdag op zaterdag uitbrak bij een kippenhouderij in het Limburgse Heibloem zijn 50.000 kippen omgekomen. Dat meldt de veiligheidsregio.
9 uur geledenHELMOND (ANP) - Een 45-jarige man uit Helmond is vrijdag opgepakt omdat hij wordt verdacht van het aanbieden van een "nogal bijzondere dienstverlening", zo meldt de politie. Het vermoeden is dat hij luxe auto's op zijn naam had staan, om de identiteit van de werkelijke eigenaren buiten bereik van de autoriteiten te houden.
10 uur geleden