Delegatie Israël aangekomen in Nederland voor overleg over geweld
DEN HAAG (ANP) - De buitenlandminister en de parlementsvoorzitter van Israël zijn op Schiphol aangekomen. Aanleiding voor het bezoek is het geweld tegen Israëlische voetbalsupporters van Maccabi Tel Aviv in Amsterdam. Ze werden ontvangen door justitieminister David van Weel, meldt diens ministerie. Op het vliegveld troffen ze ook PVV-leider Geert Wilders.
Minister Gideon Saar weet wel dat het geweld niet weerspiegelt hoe Nederland naar Israël en Joden kijkt, zei hij op NPO Radio 1. Maar "dit beheerste de straten wel" en dus is er werk aan de winkel voor Nederland. Dat moet alles in het werk stellen om de daders te berechten en "streng straffen om te voorkomen dat het opnieuw gebeurt".
Wilders heeft tegen Saar en Knesset-voorzitter Amir Ohana zijn "boosheid en schaamte over het groeiende antisemitisme in Nederland en de Jodenjacht gisteren in Amsterdam" uitgesproken, laat hij weten. Hij wees daarbij naar de "radicale islam" waartegen "al decennialang niet wordt opgetreden". Dat zou nu moeten veranderen en daarvoor proeft hij "heel veel steun".
'Ongeplande missie'
De verdere plannen van de Israëlische delegatie zijn onduidelijk. Saar spreekt zaterdag in ieder geval nog zijn collega Caspar Veldkamp.
De pas aangetreden minister kondigde het bezoek aan Nederland aan als zijn "eerste en ongeplande missie" waarbij hij de "Israëlische waarheid" wil presenteren. De komst van de twee hoogwaardigheidsbekleders maakt wel duidelijk dat Israël de gebeurtenissen "zeer ernstig" opneemt, stelt de Israëlische ambassade.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Oud-studenten gaan op de lange termijn toch meer dan 2,5 procent rente betalen over hun studielening. D66, VVD en CDA hadden een maximum opgeschreven in het coalitieakkoord, maar onderwijsminister Rianne Letschert constateert in een Kamerbrief dat de gereserveerde 40 miljoen euro per jaar niet genoeg is om de rente voldoende te drukken.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zorgminister Sophie Hermans heeft als reactie op de verhoging van de zorgpremie door verzekeraar DSW herhaald dat er maatregelen nodig zijn om "de zorg betaalbaar en toegankelijk te houden". De "aanhoudende groeiende vraag naar zorg en de stijgende lonen en prijzen" zijn volgens haar belangrijke oorzaken van de gestegen zorgkosten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het feit dat veel websites offline zijn gehaald vanwege twee kwetsbaarheden in programmeertaal PHP "heeft impact in onze digitale samenleving", aldus justitieminister David van Weel. Het is de eerste reactie van het kabinet, op het moment dat er al een oplossing beschikbaar is gesteld door PHP.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van meerdere politieke partijen zijn woensdag offline. In de nacht van dinsdag op woensdag werd gewaarschuwd voor kwetsbaarheden in de veelgebruikte programmeertaal PHP.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende zorgwoordvoerders in de Tweede Kamer willen verandering zien in het zorgstelsel. Die herhaalde oproep doen ze nadat zorgverzekeraar DSW woensdag bekendmaakte de premie voor de basisverzekering volgend jaar met 14,75 euro per maand te verhogen. Het ministerie van Volksgezondheid ging op Prinsjesdag nog uit van een stijging van 12,50 euro per maand.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten zal rond de geboorte van zijn kind enkele dagen met verlof gaan. Dat blijkt uit een Q&A op de site van D66. Maandag kondigden Jetten en zijn partner Nicolás Keenan aan komend voorjaar een kind te verwachten.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten en zijn partner Nicolás Keenan verwachten in 2027 een kind. De twee kondigden dat maandag aan op Instagram. Bij een foto waarop ze een echofoto vasthouden, schrijven ze dat ze hun eiceldonor, hun draagmoeder Lisa en hun gezinnen "super dankbaar" zijn.
4 dagen geleden