Delegatie Israël aangekomen in Nederland voor overleg over geweld
DEN HAAG (ANP) - De buitenlandminister en de parlementsvoorzitter van Israël zijn op Schiphol aangekomen. Aanleiding voor het bezoek is het geweld tegen Israëlische voetbalsupporters van Maccabi Tel Aviv in Amsterdam. Ze werden ontvangen door justitieminister David van Weel, meldt diens ministerie. Op het vliegveld troffen ze ook PVV-leider Geert Wilders.
Minister Gideon Saar weet wel dat het geweld niet weerspiegelt hoe Nederland naar Israël en Joden kijkt, zei hij op NPO Radio 1. Maar "dit beheerste de straten wel" en dus is er werk aan de winkel voor Nederland. Dat moet alles in het werk stellen om de daders te berechten en "streng straffen om te voorkomen dat het opnieuw gebeurt".
Wilders heeft tegen Saar en Knesset-voorzitter Amir Ohana zijn "boosheid en schaamte over het groeiende antisemitisme in Nederland en de Jodenjacht gisteren in Amsterdam" uitgesproken, laat hij weten. Hij wees daarbij naar de "radicale islam" waartegen "al decennialang niet wordt opgetreden". Dat zou nu moeten veranderen en daarvoor proeft hij "heel veel steun".
'Ongeplande missie'
De verdere plannen van de Israëlische delegatie zijn onduidelijk. Saar spreekt zaterdag in ieder geval nog zijn collega Caspar Veldkamp.
De pas aangetreden minister kondigde het bezoek aan Nederland aan als zijn "eerste en ongeplande missie" waarbij hij de "Israëlische waarheid" wil presenteren. De komst van de twee hoogwaardigheidsbekleders maakt wel duidelijk dat Israël de gebeurtenissen "zeer ernstig" opneemt, stelt de Israëlische ambassade.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De overstap naar één landelijke doorstroomtoets voor alle basisschoolleerlingen in plaats van zes verschillende, kan niet worden gemaakt voor het schooljaar 2029-2030. Dat herhaalde demissionair staatssecretaris Koen Becking (VVD) donderdagavond in een Kamerdebat. Becking zei "bereid" te zijn om te kijken of dit sneller kan, maar gaf aan niet te weten hoe.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het eerste gesprek tussen informateur Rianne Letschert en de leiders van D66, CDA en VVD donderdag had een "goede sfeer". Dat vertelden Rob Jetten (D66) en Letschert na afloop van het onderhoud. De bijeenkomst was vooral bedoeld om kennis te maken met de nieuwe informateur en een agenda voor de komende dagen vast te stellen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oekraïne staat onder zware druk van de Verenigde Staten om tot een deal te komen met Rusland. De Amerikanen spraken daarover al met de Russen. Het is cruciaal dat er geen besluiten achter de rug om van Oekraïne worden genomen, laat demissionair premier Dick Schoof donderdag weten na een video-overleg met de Coalition of the Willing en president Volodymyr Zelensky van Oekraïne.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energieminister Sophie Hermans ziet nu geen mogelijkheden om de gaswinning in Warffum te beëindigen. Dat zegt ze in een debat over Groningen. Deze week sprak de Kamer opnieuw de wens uit om de gaswinning bij het Groningse dorp te stoppen; daar geeft de VVD-minister nu geen vervolg aan. "Dat kán ik niet uitvoeren, omdat ik daarmee buiten de wet ga," zegt Hermans.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Binnen het demissionaire kabinet speelt een hoog opgelopen conflict over mestregels en waterkwaliteit. BBB-minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) heeft tevergeefs geprobeerd zijn partijgenoot Femke Wiersma (Landbouw) te overtuigen om strengere mestregels in te voeren om de waterkwaliteit te verbeteren, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van de NOS.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag is donderdag aan het eind van de middag het eerste overleg van de nieuwe informateur Rianne Letschert met de leiders van D66, CDA en VVD begonnen. De bijeenkomst is vooral bedoeld om de agenda voor de komende dagen vast te stellen. Letschert heeft tot eind januari om haar opdracht af te ronden.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet trekt 750.000 euro uit voor Holocausteducatie op middelbare scholen. Dat schrijven VVD-staatssecretarissen Judith Tielen (Jeugd), Jurgen Nobel (Participatie en Integratie) en Koen Becking (Funderend Onderwijs) en Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding Eddo Verdoner. Met het geld kunnen scholen bijvoorbeeld leerlingen meenemen naar musea of voorstellingen.
14 uur geleden