Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Delegatie Israël aangekomen in Nederland voor overleg over geweld

Delegatie Israël aangekomen in Nederland voor overleg over geweld

DEN HAAG (ANP) - De buitenlandminister en de parlementsvoorzitter van Israël zijn op Schiphol aangekomen. Aanleiding voor het bezoek is het geweld tegen Israëlische voetbalsupporters van Maccabi Tel Aviv in Amsterdam. Ze werden ontvangen door justitieminister David van Weel, meldt diens ministerie. Op het vliegveld troffen ze ook PVV-leider Geert Wilders.

Minister Gideon Saar weet wel dat het geweld niet weerspiegelt hoe Nederland naar Israël en Joden kijkt, zei hij op NPO Radio 1. Maar "dit beheerste de straten wel" en dus is er werk aan de winkel voor Nederland. Dat moet alles in het werk stellen om de daders te berechten en "streng straffen om te voorkomen dat het opnieuw gebeurt".

Wilders heeft tegen Saar en Knesset-voorzitter Amir Ohana zijn "boosheid en schaamte over het groeiende antisemitisme in Nederland en de Jodenjacht gisteren in Amsterdam" uitgesproken, laat hij weten. Hij wees daarbij naar de "radicale islam" waartegen "al decennialang niet wordt opgetreden". Dat zou nu moeten veranderen en daarvoor proeft hij "heel veel steun".

'Ongeplande missie'

De verdere plannen van de Israëlische delegatie zijn onduidelijk. Saar spreekt zaterdag in ieder geval nog zijn collega Caspar Veldkamp.

De pas aangetreden minister kondigde het bezoek aan Nederland aan als zijn "eerste en ongeplande missie" waarbij hij de "Israëlische waarheid" wil presenteren. De komst van de twee hoogwaardigheidsbekleders maakt wel duidelijk dat Israël de gebeurtenissen "zeer ernstig" opneemt, stelt de Israëlische ambassade.

Meer uit Politiek

Nederland stuurt twee helikopters naar Belgische natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - Nederland schiet België met twee helikopters van Defensie te hulp om te helpen met het blussen van de natuurbrand in het natuurgebied van de Hoge Venen. Dat meldt buitenlandminister Tom Berendsen op X. Het gaat om twee Chinook-transporthelikopters, die met een speciale waterzak (bambi bucket) duizenden liters water tegelijk kunnen scheppen en die boven een brand uitstorten.

1 dag geleden
Dekker vervangt De Vos tijdelijk als fractievoorzitter FVD

DEN HAAG (ANP) - Ralf Dekker vervangt Lidewij de Vos als fractievoorzitter van Forum voor Democratie tijdens het zwangerschapsverlof van De Vos. Dat bevestigt hij na een berichtje op X. De Vos meldde eerder dat zij na het zomerreces van de Tweede Kamer met verlof gaat. De Tweede Kamer komt op 1 september terug van het zomerreces.

2 dagen geleden
Boelema: nog niets onomkeerbaars gebeurd met vergunningen

DEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant heeft het voornemen de vergunning van vijf pluimveebedrijven in te trekken, maar "er is nog niets onomkeerbaars gebeurd". Die boodschap gaf gedeputeerde Saskia Boelema (handhaving en vergunningen) vrijdag tijdens de extra vergadering van de Brabantse provinciale politiek over het plan.

2 dagen geleden
Jetten nodigde BBB niet uit voor gesprek, maar staat ervoor open

DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten heeft oppositiepartij BBB nog niet uitgenodigd voor gesprekken over de begroting. "Omdat we voor de zomer tot de conclusie kwamen dat het wat minder zin had. Als dat nu wel het geval is, ga ik graag dat gesprek aan", zei hij bij zijn wekelijkse persconferentie. Zonder steun van de BBB heeft de minderheidscoalitie PRO nodig om in de Eerste Kamer tot een meerderheid te komen. Coalitiepartij VVD heeft moeite met samenwerking met de linkse partij.

2 dagen geleden
Jetten: niet optreden bij snelwegtractoren is geen goed signaal

DEN HAAG (ANP) - Het was "geen goed signaal" van de politie Oost-Brabant, die donderdag aankondigde alleen in te grijpen als tractoren de snelweg blokkeerden en niet als zij daar langzaam zouden rijden, zei premier Rob Jetten vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Vrijdagochtend kwamen twee mensen om het leven bij een botsing in de staart van de file, die ontstond door tractoren op de snelweg. Volgens de premier moeten de politie, het Openbaar Ministerie (OM) en de burgemeester "nabespreken" hoe het vrijdag zo fout kon gaan.

2 dagen geleden
Kabinet tegen boeren na ongeval: demonstreer niet op snelwegen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet roept boeren op niet met tractoren op snelwegen te demonstreren. Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA), die gaat over het demonstratierecht, doet die oproep nadat er vrijdag twee doden waren gevallen op de A59. Zij kwamen om bij een botsing in de staart van een file, die het gevolg was van trekkers op de snelweg.

2 dagen geleden
Wilders pleit op social media voor 'massadeportaties'

DEN HAAG (ANP) - Geert Wilders heeft in een bericht op X gepleit voor "massadeportaties". Tegen welke groep de PVV-leider zich richt, maakt hij niet precies duidelijk, maar hij heeft het over "crimineel tuig". Daarbij deelt hij een bericht van AT5 over een man die iemand in Amsterdam tot seksuele handelingen dwong.

3 dagen geleden