Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Delegatie Israël aangekomen in Nederland voor overleg over geweld

Delegatie Israël aangekomen in Nederland voor overleg over geweld

DEN HAAG (ANP) - De buitenlandminister en de parlementsvoorzitter van Israël zijn op Schiphol aangekomen. Aanleiding voor het bezoek is het geweld tegen Israëlische voetbalsupporters van Maccabi Tel Aviv in Amsterdam. Ze werden ontvangen door justitieminister David van Weel, meldt diens ministerie. Op het vliegveld troffen ze ook PVV-leider Geert Wilders.

Minister Gideon Saar weet wel dat het geweld niet weerspiegelt hoe Nederland naar Israël en Joden kijkt, zei hij op NPO Radio 1. Maar "dit beheerste de straten wel" en dus is er werk aan de winkel voor Nederland. Dat moet alles in het werk stellen om de daders te berechten en "streng straffen om te voorkomen dat het opnieuw gebeurt".

Wilders heeft tegen Saar en Knesset-voorzitter Amir Ohana zijn "boosheid en schaamte over het groeiende antisemitisme in Nederland en de Jodenjacht gisteren in Amsterdam" uitgesproken, laat hij weten. Hij wees daarbij naar de "radicale islam" waartegen "al decennialang niet wordt opgetreden". Dat zou nu moeten veranderen en daarvoor proeft hij "heel veel steun".

'Ongeplande missie'

De verdere plannen van de Israëlische delegatie zijn onduidelijk. Saar spreekt zaterdag in ieder geval nog zijn collega Caspar Veldkamp.

De pas aangetreden minister kondigde het bezoek aan Nederland aan als zijn "eerste en ongeplande missie" waarbij hij de "Israëlische waarheid" wil presenteren. De komst van de twee hoogwaardigheidsbekleders maakt wel duidelijk dat Israël de gebeurtenissen "zeer ernstig" opneemt, stelt de Israëlische ambassade.

Meer uit Politiek

Wilders maakt zich geen illusies bij gemeenteraadsverkiezingen

TILBURG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders hoopt dat de PVV bij de gemeenteraadsverkiezingen "wel wat winst gaat halen, hier en daar". Maar hij benadrukt dat zijn partij maar in een kleine veertig gemeenten meedoet. "Ik hoop dat we het goed doen, maar als je naar het totaal kijkt, we hadden geloof ik 1 procent van de stemmen, dat wordt misschien 1,5 of 2", aldus Wilders na afloop van het NOS-slotdebat in LocHal Tilburg.

16 minuten geleden
CDA Doetinchem vraagt landelijke politici om op taal te letten

TILBURG (ANP) - Landelijke politici moeten op hun taal letten. Dat stelde lijsttrekker van CDA Doetinchem Jeroen Berends tijdens het NOS-slotdebat in LocHal in Tilburg tijdens een gesprek over bedreigingen van raadsleden. Volgens hem is het werk als raadslid intimiderender geworden en werkt het taalgebruik van politiek Den Haag door in de samenleving. Vorige maand meldde de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme dat discriminerende taal online steeds normaler wordt omdat politici in de Tweede Kamer die ook gebruiken.

1 uur geleden
StemWijzer sinds lancering bijna 2,3 miljoen keer ingevuld

DEN HAAG (ANP) - De StemWijzer voor de gemeenteraadsverkiezingen is sinds de lancering een maand geleden bijna 2,3 miljoen keer ingevuld, laat een woordvoerder van initiatiefnemer ProDemos weten. In 258 gemeenten kunnen kiezers gebruikmaken van de stemhulp, die bestaat uit dertig stellingen over lokale thema's. ProDemos verwacht dat woensdag, verkiezingsdag, nog een drukke dag wordt voor de StemWijzer.

2 uur geleden
Jetten: antisemitisme niet alleen onder moslims, wijst naar FVD

DEN HAAG (ANP) - Jodenhaat komt niet uitsluitend voor onder moslims, maar zit "in alle lagen van onze samenleving". Dat heeft minister-president en D66-leider Rob Jetten gezegd in het televisieprogramma Eva. Hij wees met name naar Forum voor Democratie, dat er daags voor de gemeenteraadsverkiezingen goed voor staat in peilingen.

2 uur geleden
Kabinet: contract Amerikaans btw-systeem opzeggen kost geld

DEN HAAG (ANP) - Het zou juridische en financiële gevolgen hebben om het contract op te zeggen met Fast Enterprises, dat nieuwe IT-systemen levert voor de Nederlandse omzetbelasting. Dit Amerikaanse bedrijf is in maart vorig jaar definitief uitgekozen, schrijft staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66) in een brief aan de Tweede Kamer. Wel laat hij onderzoeken of de Belastingdienst de systemen zelf kan beheren.

4 uur geleden
Jetten heeft telefonisch kennisgemaakt met president van Suriname

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) heeft telefonisch kennisgemaakt met president Jennifer Geerlings-Simons van Suriname. Op X schrijft de minister-president dat ze hebben gesproken over samenwerking en het bezoek van de koning in december.

5 uur geleden
Kamer: verbied Moslimbroederschap en 'gelieerde organisaties'

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer heeft voor een motie van de PVV gestemd waarin wordt verzocht om de Moslimbroederschap en "gelieerde organisaties" te verbieden. De PVV heeft meerdere keren geprobeerd om steun te vinden voor een dergelijke motie, maar wist telkens net geen meerderheid te overtuigen. Onder meer de VVD steunde de motie nu.

7 uur geleden