Delegatie Hamas in Egypte voor overleg over bestand
CAÏRO (ANP/AFP) - Een delegatie van Hamas is in de Egyptische hoofdstad Caïro aangekomen voor overleg met Egyptische bemiddelaars over het bestand met Israël. Het overleg is gericht op het beëindigen van de "huidige crisis", aldus een Hamasfunctionaris. Het bestand ligt momenteel zwaar onder druk.
Hamas maakte deze week bekend de vrijlating van Israëlische gijzelaars aanstaande zaterdag op te schorten, omdat Israël zich niet aan de afspraken zou houden. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu waarschuwde vervolgens dat het staakt-het-vuren wordt beëindigd als de gijzelaars niet vrijkomen.
De delegatie in Egypte wordt geleid door Khalil al Hayya, de leider van de Palestijnse groepering in de Gazastrook. De delegatie zal volgens de functionaris "manieren bespreken om de huidige crisis te beëindigen en ervoor te zorgen dat de bezettingsmacht zich houdt aan de uitvoering van de overeenkomst".
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is niet van plan om Gazanen gedwongen uit te zetten. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar tijdens de ceremoniële opening van de Israëlische ambassade in het Sloveense Ljubljana. Daarmee weerspreekt Saar zijn collega-minister Israel Katz van Defensie.
4 minuten geledenOSLO (ANP) - De overleden koning Harald is op zijn laatste rustplaats aangekomen. De processie met de kist arriveerde tegen 15.00 uur bij fort Akershus. De nieuwe koning Haakon begeleidde de stoet samen met koning Frederik van Denemarken en koning Carl Gustaf van Zweden.
12 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse strijdkrachten hebben aangekondigd de beperkt toegankelijke zone uit te breiden tot in de Golf van Oman. Het land zegt schepen die zonder toestemming toch door deze zone varen "sancties" op te leggen. Als Iran denkt dat een schip zonder Iraanse toestemming wil doorvaren richting de Straat van Hormuz, zal het niet meewerken aan het verstrekken van "verzekering of andere gerelateerde diensten".
14 minuten geledenOSLO (ANP) - De afscheidsdienst voor koning Harald in de Domkerk in Oslo is afgelopen. Even na 14.00 uur werd de kist met daarin het lichaam van de overleden koning de kerk uitgedragen. Vlak daarna volgde een fly-over van de luchtmacht. Vier gevechtsvliegtuigen vlogen in de zogenoemde missing-manformatie over de stad.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Een telefoongesprek tussen de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Amerikaanse president Donald Trump is tot nader order opgeschort. Dat meldt een woordvoerder van de Duitse overheid. De twee bewindslieden zouden contact met elkaar hebben rond de 25e jaardag van de aanslagen op New York en Washington van 11 september 2001. Een reden voor het uitstel werd niet genoemd.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu klaagt de krant Haaretz aan na een artikel over de aanval van Hamas op Israël in oktober 2023. Daarin stond dat hij door de president van de Verenigde Arabische Emiraten was gewaarschuwd voor het geweld.
1 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse premier Jonas Gahr Støre is "diep dankbaar" voor de 35 jaar dat Harald koning van Noorwegen was. De vorst maakte zijn functie "menselijk", aldus Støre tijdens de uitvaartdienst voor Harald in de Domkerk in Oslo.
2 uur geleden