Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Delegatie EU-parlement bezoekt Taiwan, ondanks kritiek China

Delegatie EU-parlement bezoekt Taiwan, ondanks kritiek China

TAIPEI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Europarlement heeft ondanks kritiek van China een officiële delegatie gestuurd naar Taiwan. Dat laat zien dat de eilandstaat nu "erg hoog op de agenda staat in Brussel en in alle lidstaten", zei de Franse Europarlementariër Raphaël Glucksmann tegen de Taiwanese premier Su Tseng-chang.

Het bezoek valt slecht bij het grote buurland China, dat probeert het democratisch bestuurde Taiwan diplomatiek te isoleren. De Chinese machtshebbers zien het eiland als een afvallige provincie. Ze hebben nooit uitgesloten dat ze ooit een poging zullen doen om Taiwan met militaire middelen in te lijven. China had voorafgaande aan de reis al felle kritiek geuit op de plannen om een delegatie naar Taiwan te sturen.

Taiwan is wel blij met de komst van de Europese politici. Het Taiwanese ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat het de eerste keer is dat een officiële delegatie van het EU-parlement het eiland bezoekt. Glucksmann, het hoofd van de delegatie, omschreef Taiwan als een "laboratorium" en voorpost in de "strijd tegen buitenlandse inmenging en voor het behoud van democratie".

Cyberaanvallen

Het bezoek van de Europese delegatie, waar geen Nederlanders deel van uitmaken, duurt drie dagen. Er wordt volgens de Taiwanese autoriteiten onder meer gesproken over zaken als desinformatie en cyberaanvallen. Ook staat nog een gesprek op de agenda met Tsai Ing-wen, de president van Taiwan. Dat moet donderdag plaatsvinden.

De Taiwanese minister van Buitenlandse Zaken Joseph Wu was onlangs al in Europa. Hij bezocht tot chagrijn van Beijing meerdere EU-landen, waaronder Tsjechië. China dreigde vervolgens met maatregelen tegen dat Centraal-Europese land.

Wu bracht volgens nieuwssite Politico ook nog een discreet bezoek aan Brussel, waar hij sprak met beleidsmakers. Dat wordt gezien als een grote stap voor het geïsoleerde Taiwan. Het eiland lijkt diplomatiek te profiteren van de verslechterende relatie tussen het communistische China en westerse landen.

Meer uit Buitenland

Amnesty dringt aan op vrijlating meer gevangenen Venezuela

LONDEN (ANP) - Het Venezolaanse regime heeft donderdag enkele politieke gevangenen vrijgelaten, maar er zijn nog altijd rond de duizend mensen die om politieke redenen zijn opgepakt en opgesloten, meldt Amnesty International. De mensenrechtenorganisatie dringt aan op vrijlating van alle politieke gevangenen in het Zuid-Amerikaanse land.

1 uur geleden
Oekraïens energiebedrijf sluit stroom af voor reparaties in Kyiv

KYIV (ANP) - In de regio Kyiv is tijdelijk de stroom afgesloten voor reparaties na tal van Russische bombardementen. De staatsnetbeheerder heeft dit bepaald zonder aan te geven hoe lang de reparaties duren.

2 uur geleden
Iraanse oud-kroonprins: bereid je voor om steden in te nemen

TEHERAN (ANP/AFP) - De in de VS gevestigde Iraanse dissident en voormalig kroonprins Reza Pahlavi heeft Iraniërs opgeroepen tot meer protest. "Ons doel is niet langer om alleen de straten op te gaan; het doel is om ons voor te bereiden op het innemen en behouden van de stadscentra", aldus de criticus van het regime op sociale media. Pahlavi voegde eraan toe dat hij denkt "in de nabije toekomst" te kunnen terugkeren naar Iran.

5 uur geleden
Protesten in Minneapolis bij hotels waar ICE mogelijk verblijft

MINNEAPOLIS (ANP) - In de Amerikaanse stad Minneapolis zijn vrijdagavond (lokale tijd) protesten uitgebroken bij zeker twee hotels, meldt een verslaggever van CNN. De demonstranten vermoeden dat agenten van de immigratiepolitie (ICE) in die hotels verblijven, aldus de zender. Volgens een verslaggever zijn het de "hevigste protesten tot nu toe". In Minneapolis wordt al enkele dagen gedemonstreerd.

8 uur geleden
Zeldzaam exemplaar eerste Supermancomic verkocht voor 15 miljoen

NEW YORK (ANP) - In New York is een zeldzaam exemplaar van een comic uit 1938 van Superman verkocht voor 15 miljoen dollar (zo'n 13 miljoen euro). Volgens Amerikaanse media is het een recordbedrag dat is neergeteld voor een oud stripboek. De strip, met als titel Action Comics No. 1, lag in 1938 in de winkel voor 10 dollarcent.

8 uur geleden
Noord-Korea zegt drone uit Zuid-Korea te hebben neergehaald

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea meldt zaterdag dat er afgelopen zondag een Zuid-Koreaanse "observatiedrone" door hun luchtruim vloog. De drone schond volgens Pyongyang de soevereiniteit van Noord-Korea en is neergehaald, aldus staatszender KCNA. Op foto's die staatspersbureau KCNA deelt, zijn brokstukken van een drone te zien. Zuid-Korea ontkent het nieuws en zegt niet te werken met het type drone dat is afgebeeld.

11 uur geleden
Astronauten NASA nog zeker enkele dagen in ISS

WASHINGTON (ANP) - Het duurt nog zeker tot woensdag voordat vier astronauten met een SpaceX-capsule vanuit het Internationale Ruimtestation (ISS) terugkeren naar de aarde. Het eerst mogelijke vertrekmoment is woensdagavond om 23.00 uur (Nederlandse tijd), laat de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA weten. Of de bemanning van Crew 11 dan ook daadwerkelijk kan vertrekken, hangt van de weersomstandigheden af.

11 uur geleden