DELA verwacht geen grote problemen bij uitvaarten
EINDHOVEN (ANP) - Uitvaartonderneming DELA voert vanaf zaterdag het maximum in van honderd bezoekers per begrafenis of crematie. Op welke wijze wordt per plechtigheid bekeken. Op vrijdag wordt ook al geprobeerd om de aantallen bij hooguit honderd te houden, maar dat is niet helemaal meer te regelen, aldus een woordvoerder. De organisatie verwacht niet al te grote problemen door de beperkingen.
DELA voert jaarlijks 33.000 van de 106.000 uitvaarten in ons land uit. De organisatie ziet nu al duidelijk dat mensen zelf hun verantwoordelijkheid nemen. Plechtigheden worden al minder bezocht.
Het bewustzijn blijkt ook uit de vele vragen over hoe je iemand toch hartelijk kunt condoleren zonder hem of haar de hand te schudden of te omarmen, bijvoorbeeld door de hand op het hart leggen. DELA heeft tekeningen van alternatieven op de site geplaatst en hangt die ook op in uitvaartcentra. "Die worden erg op prijs gesteld."
Met nabestaanden wordt vanaf nu overlegd om de bezoekersaantallen niet te groot te laten worden. Als er voor een afscheid heel grote belangstelling is, zal zoveel mogelijk worden gezocht naar mogelijkheden om de belangstellenden te verdelen over meerdere zalen, waar ze dan naar een scherm kunnen kijken. Ook wordt gekeken naar live-streaming, maar dat vergt nogal wat technische aanpassingen.
Verder kunnen mensen zelf iets doen, aldus een woordvoerder, bijvoorbeeld door anderen deelgenoot te maken via hun mobiele telefoon.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Gratis rechtshulp via het Juridisch Loket (JL) voor mensen met een laag inkomen levert de samenleving per geïnvesteerde euro 3 tot 5 euro aan maatschappelijke baten op. Dat blijkt uit een analyse van SEO Economisch Onderzoek in opdracht van het JL die donderdag is gepubliceerd.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Wegens mogelijke gladheid door sneeuwval is ook voor de provincies Flevoland en Noord-Holland code geel afgegeven door het KNMI. De sneeuwbuien trekken van het zuiden van het land richting het noorden. Code geel was al gegeven voor Utrecht, Gelderland, Limburg, Noord-Brabant en Zuid-Holland en geldt vanaf de nacht tot het begin van de donderdagmiddag.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) wil weten waarom de Technische Universiteit Delft de namen van klimaatactivisten heeft doorgegeven aan de politie. De privacytoezichthouder heeft de universiteit en de politie om uitleg gevraagd. Dat bevestigt de waakhond na een bericht van het Hoger Onderwijs Persbureau.
15 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De Provinciale Staten van Friesland steunen het plan om het schaatstoernooi bij de Olympische Spelen in 2030 naar schaatsstadion Thialf te halen. De Friese politiek nam een voorstel aan dat het provinciebestuur oproept de lobby voor Thialf breed te ondersteunen. Ook staan de Staten open voor een financiële bijdrage vanuit de provincie.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft woensdag een 26-jarige man, verdacht van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten, op vrije voeten gesteld. Dinsdag eiste het Openbaar Ministerie nog tien jaar gevangenisstraf tegen de man. De advocaat van de verdachte, Willem van Vliet, bevestigt een bericht van Crimesite over de vrijlating.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS heeft het afgelopen weekend ongeveer 200.000 mensen van en naar carnavalssteden vervoerd, volgens de vervoerder ongeveer evenveel als vorig jaar. Zij veroorzaakten wel meer viezigheid dan vorig jaar.
15 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Meer mensen gaan met griepachtige klachten naar de huisarts, en daardoor houdt de epidemie aan. Die begon vorige week.
17 uur geleden