DELA verwacht geen grote problemen bij uitvaarten
EINDHOVEN (ANP) - Uitvaartonderneming DELA voert vanaf zaterdag het maximum in van honderd bezoekers per begrafenis of crematie. Op welke wijze wordt per plechtigheid bekeken. Op vrijdag wordt ook al geprobeerd om de aantallen bij hooguit honderd te houden, maar dat is niet helemaal meer te regelen, aldus een woordvoerder. De organisatie verwacht niet al te grote problemen door de beperkingen.
DELA voert jaarlijks 33.000 van de 106.000 uitvaarten in ons land uit. De organisatie ziet nu al duidelijk dat mensen zelf hun verantwoordelijkheid nemen. Plechtigheden worden al minder bezocht.
Het bewustzijn blijkt ook uit de vele vragen over hoe je iemand toch hartelijk kunt condoleren zonder hem of haar de hand te schudden of te omarmen, bijvoorbeeld door de hand op het hart leggen. DELA heeft tekeningen van alternatieven op de site geplaatst en hangt die ook op in uitvaartcentra. "Die worden erg op prijs gesteld."
Met nabestaanden wordt vanaf nu overlegd om de bezoekersaantallen niet te groot te laten worden. Als er voor een afscheid heel grote belangstelling is, zal zoveel mogelijk worden gezocht naar mogelijkheden om de belangstellenden te verdelen over meerdere zalen, waar ze dan naar een scherm kunnen kijken. Ook wordt gekeken naar live-streaming, maar dat vergt nogal wat technische aanpassingen.
Verder kunnen mensen zelf iets doen, aldus een woordvoerder, bijvoorbeeld door anderen deelgenoot te maken via hun mobiele telefoon.
Meer uit Binnenland
DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kleurt maandag oranje voor Koningsdag. Op veel plaatsen waren mensen al vroeg in de weer om een plaats te bemachtigen op de vrijmarkt. Ook zijn er in het hele land diverse evenementen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Harry Slinger (76), zanger van nederpopgroep Drukwerk, heeft darmkanker. De band meldt op Facebook en Instagram dat de kanker operatief kan worden verwijderd en dat de ingreep op korte termijn gepland staat.
2 uur geledenDOKKUM (ANP) - Rond de route die de koninklijke familie aflegde in Dokkum is op drie plekken gedemonstreerd, laat een woordvoerder van de gemeente Noardeast-Fryslân weten. Van tevoren was dat aantal protesten ook bij de gemeente aangemeld.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De politie heeft een 31-jarige vrouw uit Enschede aangehouden, omdat zij betrokken zou zijn geweest bij een schietincident in het centrum op maandagochtend. Er werd een persoon naar het ziekenhuis gebracht.
3 uur geledenARNHEM/UTRECHT (ANP) - In Arnhem heeft de politie tijdens koningsnacht 17 mensen aangehouden. Mensen werden bijvoorbeeld gearresteerd voor mishandeling, verstoring van de openbare orde en belediging. "Handhavers van de gemeente hadden hun handen vooral vol aan wildplassers", meldt de gemeente. Er waren minder mensen in de stad dan vorig jaar.
4 uur geleden