Dekker wil snelrecht voor vluchtgevaarlijke veroordeelden
DEN HAAG (ANP) - Nog te veel veroordeelde criminelen slaan op de vlucht voordat zij beginnen aan hun gevangenisstraf, vindt minister Dekker (Rechtsbescherming). Daarom gaat hij meer maatregelen nemen om te zorgen dat veroordeelden hun straf uitzitten, zoals het toepassen van snelrecht.
In 2018 waren er bijna 11.000 veroordeelden onvindbaar. Van hen zijn inmiddels 1466 gevonden en vastgezet, onder wie 503 criminelen die langer dan driehonderd dagen de cel in moesten. Ongeveer 9000 voortvluchtigen zitten volgens de minister waarschijnlijk in het buitenland. Naar hen wordt nog gezocht.
Om te zorgen dat minder mensen hun straf ontlopen, wil Dekker voorkomen dat ze vluchten en hen effectiever opsporen. Daarvoor start de minister een proef met het toepassen van snelrecht voor veroordeelden met een hoger vluchtrisico. Ook wordt gekeken of zij langer in voorlopige hechtenis kunnen blijven. Daarnaast wil Dekker meer internationaal samenwerken, zodat gevluchte criminelen ook in het buitenland gepakt kunnen worden.
De minister zegt wel blij te zijn dat al bijna 1500 gestraften zijn gevonden. Hij wil de aanpak daarom uitbreiden naar andere openstaande straffen, zoals geldboetes en schadevergoedingen. "Op die manier kunnen ook andere veroordeelden hun straf niet ontlopen."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Reza Pahlavi kijkt terug op een "positief gesprek" met Tweede Kamerleden. Dat de zoon van de laatste sjah van Iran hiervoor was uitgenodigd, leidde binnen en buiten de Tweede Kamer tot veel commotie. Hij werpt zich op als een prominente vertegenwoordiger van de oppositie, terwijl een deel van de oppositie en de Iraanse diaspora het daar niet mee eens is.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens een gesprek met Tweede Kamerleden waren verschillende vertegenwoordigers van de Iraanse oppositie en diaspora kritisch op Reza Pahlavi. De zoon van de laatste sjah van het land presenteert zich volgens hen ten onrechte als de vertegenwoordiger van de oppositie tegen het huidige regime in Iran. Zij spraken voordat Pahlavi zelf aan het woord kwam tijdens het besloten deel van het gesprek.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tien gemeenten moeten zich op het ministerie van Asiel en Migratie melden, omdat ze niet voldoen aan hun wettelijke taak om voor voldoende opvangplekken te zorgen. Het gaat om Aalten, Achtkarspelen, Bergen (Limburg), Beverwijk, Gemert-Bakel, Overbetuwe, Sluis, Valkenswaard, Voerendaal en Westland.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) begint dinsdag met zeventien Nederlandse bedrijven een drie dagen durende handelsmissie in China. Hij werd als Kamerlid vijf jaar geleden nog door Beijing op een sanctielijst geplaatst vanwege onder meer zijn kritiek op mensenrechtenschendingen in China.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jaap van Delden voelde een "enorme druk" over hoe het met de vaccinatiegraad ging in Nederland ten opzichte van andere landen. Dat zei de oud-RIVM-vaccinatiedirecteur tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het uitvoeren van de coronavaccinaties was geen plan B voorbereid, toen bleek dat de prikken niet door de huisarts gezet konden worden. Dat zei Jaap van Delden, tijdens een deel van de pandemie programmadirecteur vaccinatie voor het RIVM, tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE) moet druk op Rusland houden, zodat het land kiest voor een staakt-het-vuren en onderhandelingen om tot een duurzame vrede te komen. Die oproep deed premier Rob Jetten zaterdag op de openingsdag van de Parlementaire Assemblee van de OVSE in Den Haag.
2 dagen geleden