Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dekker wil snelrecht voor vluchtgevaarlijke veroordeelden

Dekker wil snelrecht voor vluchtgevaarlijke veroordeelden

DEN HAAG (ANP) - Nog te veel veroordeelde criminelen slaan op de vlucht voordat zij beginnen aan hun gevangenisstraf, vindt minister Dekker (Rechtsbescherming). Daarom gaat hij meer maatregelen nemen om te zorgen dat veroordeelden hun straf uitzitten, zoals het toepassen van snelrecht.

In 2018 waren er bijna 11.000 veroordeelden onvindbaar. Van hen zijn inmiddels 1466 gevonden en vastgezet, onder wie 503 criminelen die langer dan driehonderd dagen de cel in moesten. Ongeveer 9000 voortvluchtigen zitten volgens de minister waarschijnlijk in het buitenland. Naar hen wordt nog gezocht.

Om te zorgen dat minder mensen hun straf ontlopen, wil Dekker voorkomen dat ze vluchten en hen effectiever opsporen. Daarvoor start de minister een proef met het toepassen van snelrecht voor veroordeelden met een hoger vluchtrisico. Ook wordt gekeken of zij langer in voorlopige hechtenis kunnen blijven. Daarnaast wil Dekker meer internationaal samenwerken, zodat gevluchte criminelen ook in het buitenland gepakt kunnen worden.

De minister zegt wel blij te zijn dat al bijna 1500 gestraften zijn gevonden. Hij wil de aanpak daarom uitbreiden naar andere openstaande straffen, zoals geldboetes en schadevergoedingen. "Op die manier kunnen ook andere veroordeelden hun straf niet ontlopen."

Meer uit Politiek

Nieuwe staatssecretaris: hervorming box 3 komt bovenop de stapel

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen ligt "bovenop de stapel" als D66'er Eelco Eerenberg maandag begint als staatssecretaris van Financiƫn. De vervanger van Nathalie van Berkel - die zich deze week terugtrok na ophef over onjuistheden in haar cv - sprak dit vermoeden uit na zijn kennismaking met aanstaand premier Rob Jetten.

10 uur geleden
Jetten benieuwd naar input Kamer na doorrekening kabinetsplannen

DEN HAAG (ANP) - Aankomend premier Rob Jetten (D66) hoort graag "input" van partijen in de Tweede Kamer nu de planbureaus de kabinetsplannen hebben doorgerekend. "Dan kunnen we richting de zomer, als we de definitieve begroting van volgend jaar maken, daar goed naar kijken."

10 uur geleden
Coalitie investeert toch niet in ontwikkelingssamenwerking

DEN HAAG (ANP) - De coalitie van D66, VVD en CDA investeert onderaan de streep toch niet in ontwikkelingssamenwerking. Hoewel er jaarlijks 257 miljoen euro voor wordt uitgetrokken, gaat ongeveer hetzelfde bedrag de komende jaren vanuit dat potje naar asielopvang. Het Centraal Planbureau en het Planbureau voor de Leefomgeving noemen het een "ombuiging" in de doorrekening.

12 uur geleden
Van der Plas stopt als partijleider BBB, Vermeer volgt haar op

DEN HAAG (ANP) - Caroline van der Plas stopt als partijleider en fractievoorzitter van de BBB. Dat meldt de partij. Tweede Kamerlid Henk Vermeer volgt haar op. Van der Plas blijft wel actief als Kamerlid.

13 uur geleden
SP'er Dijk noemt plannen minderheidskabinet 'wereld op z'n kop'

DEN HAAG (ANP) - Volgens SP-leider Jimmy Dijk is "precies het tegenovergestelde nodig" van de plannen van de nieuwe coalitie. "Geen doorbraak, alleen afbraak. Het is de wereld op z'n kop", schrijft hij op X met twee tabellen uit de doorrekening van het coalitieakkoord door het Centraal Planbureau en het Planbureau voor de Leefomgeving.

13 uur geleden
Van Weel hoopt op meer harmonie dan in vorig kabinet

DEN HAAG (ANP) - David van Weel, de aanstaande minister van Justitie en Veiligheid, hoopt op "meer harmonie" in het nieuwe kabinet dan in de vorige coalitie, waarvoor hij ook minister was. Volgens de VVD'er zijn de inhoudelijke verschillen nu minder groot dan tussen zijn partij en de vroegere coalitiepartners PVV, NSC en BBB.

13 uur geleden
CPB: geen afbouw maar juist verruiming hypotheekrenteaftrek

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Planbureau (CPB) ziet in de plannen van coalitiepartijen D66, VVD en CDA een "beperkte verruiming" van de hypotheekrenteaftrek. Het ging in de campagne veel over deze regeling die huizenbezitters bevoordeelt, en die D66 en CDA wilden afbouwen. Op papier verandert de coalitie niets aan de hypotheekrenteaftrek, maar door andere maatregelen gaat er toch meer geld naartoe.

14 uur geleden