Dekker wil een landelijke toezichthouder op de advocatuur
DEN HAAG (ANP) - Er komt een centrale toezichthouder die verantwoordelijk wordt voor het toezicht op alle advocaten in Nederland. Het huidige systeem met elf dekens die dit moeten doen, gaat op de schop. Dat schrijft demissionair minister voor Rechtsbescherming Sander Dekker aan de Tweede Kamer. Hoe het toezicht er precies uit komt te zien, wordt nog uitgewerkt.
Aanleiding om het systeem van dekens aan te passen is onder andere de zaak rond advocaat Youssef T. Hij zou als advocaat van zijn neef Ridouan Taghi mogelijk misbruik gemaakt hebben van zijn privileges en zo gefungeerd hebben als Taghi's contactpersoon met de buitenwereld. Volgens Dekker moet er iets gebeuren om "de onafhankelijkheid en uniformiteit van het toezicht te versterken". Hij wil tegengaan dat de georganiseerde misdaad greep krijgt op de advocatuur.
Dekker werkt nog uit hoe het advocatentoezicht er precies uit moet komen te zien. Daarvoor wordt ook overlegd met de dekens die die taak nu nog op zich nemen, zo staat in de brief. Mogelijk wordt het zogenoemde dekenberaad dat nu al bestaat verantwoordelijk. De landelijke toezichthouder kan straks wel meer toezichthouders aannemen. Om de plannen door te voeren, moet de Advocatenwet aangepast worden.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De wens van de Tweede Kamer om verliezen uit sparen en beleggen te verrekenen met inkomsten uit eerdere jaren, kost in de eerste vijf jaar 3,4 miljard euro. Dat schrijft staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66) in een Kamerbrief. Een motie die hierom vroeg, werd vorige week aangenomen met steun van coalitiepartij VVD.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kabinetsleden herhalen dat opnieuw gas winnen uit het Groningenveld niet gaat gebeuren. Ministers Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken), Stientje van Veldhoven (Klimaat) en Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) zijn daar vrijdagochtend eensgezind over. "We gaan Groningen sluiten zoals gepland," zegt Van Veldhoven.
18 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het aantal Nederlanders dat lid is van een politieke partij is met 448.100 leden voor het eerst hoger dan in 1982. Dat meldt het Documentatiecentrum Nederlandse Politieke Partijen (DNPP) van de Rijksuniversiteit Groningen op basis van een jaarlijkse rondvraag. In 2025 kwamen er 57.000 nieuwe leden bij, een groei van bijna 15 procent.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft de "emotie die gepaard zou gaan met het doorbreken van een afspraak uit het pensioenakkoord" onderschat. Dat heeft minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) gezegd in Pauw & De Wit. "Dat hebben we niet helemaal goed ingeschat. En daar ben ik wel van geschrokken."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar gaat er geen aanvullende steun meer naar Oekraïne, zoals eerder door de Kamer was gevraagd. Dat maakte minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) duidelijk tijdens de behandeling van haar begroting donderdag in de Tweede Kamer. "Nederland kan in z'n eentje niet alle gewenste steun leveren."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Zestig politiek actieve BBB'ers willen dat hun partijbestuur probeert Mona Keijzer terug in de Tweede Kamerfractie te krijgen. In een brief vragen ze om "onafhankelijke mediation" om de vierkoppige fractie weer bij elkaar te krijgen. Het AD berichtte over de brief, die ook in handen is van het ANP.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland gaat met een aantal andere EU-landen samenwerken om zogenoemde terugkeerhubs voor afgewezen asielzoekers buiten de EU te realiseren. Dat zei minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) in Brussel. Het gaat om een kopgroep van Nederland, Oostenrijk, Griekenland, Duitsland en Denemarken, zei de minister na een vergadering met zijn Europese ambtgenoten.
1 dag geleden