Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dekker wil een landelijke toezichthouder op de advocatuur

Dekker wil een landelijke toezichthouder op de advocatuur

DEN HAAG (ANP) - Er komt een centrale toezichthouder die verantwoordelijk wordt voor het toezicht op alle advocaten in Nederland. Het huidige systeem met elf dekens die dit moeten doen, gaat op de schop. Dat schrijft demissionair minister voor Rechtsbescherming Sander Dekker aan de Tweede Kamer. Hoe het toezicht er precies uit komt te zien, wordt nog uitgewerkt.

Aanleiding om het systeem van dekens aan te passen is onder andere de zaak rond advocaat Youssef T. Hij zou als advocaat van zijn neef Ridouan Taghi mogelijk misbruik gemaakt hebben van zijn privileges en zo gefungeerd hebben als Taghi's contactpersoon met de buitenwereld. Volgens Dekker moet er iets gebeuren om "de onafhankelijkheid en uniformiteit van het toezicht te versterken". Hij wil tegengaan dat de georganiseerde misdaad greep krijgt op de advocatuur.

Dekker werkt nog uit hoe het advocatentoezicht er precies uit moet komen te zien. Daarvoor wordt ook overlegd met de dekens die die taak nu nog op zich nemen, zo staat in de brief. Mogelijk wordt het zogenoemde dekenberaad dat nu al bestaat verantwoordelijk. De landelijke toezichthouder kan straks wel meer toezichthouders aannemen. Om de plannen door te voeren, moet de Advocatenwet aangepast worden.

Meer uit Politiek

Eerste overleg Letschert met leiders D66, CDA en VVD begonnen

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag is donderdag aan het eind van de middag het eerste overleg van de nieuwe informateur Rianne Letschert met de leiders van D66, CDA en VVD begonnen. De bijeenkomst is vooral bedoeld om de agenda voor de komende dagen vast te stellen. Letschert heeft tot eind januari om haar opdracht af te ronden.

2 uur geleden
Kabinet besteedt 750.000 euro aan Holocaustles middelbare school

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet trekt 750.000 euro uit voor Holocausteducatie op middelbare scholen. Dat schrijven VVD-staatssecretarissen Judith Tielen (Jeugd), Jurgen Nobel (Participatie en Integratie) en Koen Becking (Funderend Onderwijs) en Nationaal Coƶrdinator Antisemitismebestrijding Eddo Verdoner. Met het geld kunnen scholen bijvoorbeeld leerlingen meenemen naar musea of voorstellingen.

2 uur geleden
Formerende partijen praten zondag en maandag op De Zwaluwenberg

DEN HAAG (ANP) - De kabinetsformatie wordt zondag en maandag voortgezet op het landgoed De Zwaluwenberg bij Hilversum. Het is de bedoeling om daar "meters te maken", laat een ingewijde weten na berichtgeving in De Telegraaf. De Zwaluwenberg is in het verleden al vaker gebruikt voor kabinetsformaties.

2 uur geleden
Kabinet wil meer woningen voor verwarde personen, onduidelijk hoe

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet wil meer passende woningen realiseren voor mensen met verward gedrag, maar zegt niet hoe. Dat blijkt uit een brief van ministers Frank Rijkaart (Binnenlandse Zaken, BBB), Foort van Oosten (Justitie en Veiligheid, VVD) en staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd, VVD) aan de Tweede Kamer. Hoeveel woningen erbij moeten komen, waar deze moeten komen of wanneer ze gebouwd kunnen worden, is onduidelijk.

3 uur geleden
Kabinet sluit nieuwe medische evacuatie uit Gaza niet uit

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet sluit een nieuwe medische evacuatie van kinderen uit Gaza niet uit. Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) geeft de Tweede Kamer daar volgende maand duidelijkheid over. Verder wilde hij geen toezeggingen doen, ondanks aandringen van Kamerleden.

3 uur geleden
JA21 oogst verbazing na opmerking 'emo-populisme' Groningen-debat

DEN HAAG (ANP) - JA21-Kamerlid Ranjith Clemminck kwam onder vuur te liggen in een debat over de aardbevingsproblematiek in Groningen. Het nieuwe Kamerlid zei dat "emo-populisme het debat gegijzeld houdt". Die woorden leidden tot verbazing en boosheid bij andere partijen.

3 uur geleden
Kabinet maakt dit jaar nog extra geld vrij voor hulp aan Soedan

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar maakt het demissionaire kabinet nog eens 5 miljoen euro vrij om de humanitaire nood te lenigen in Soedan. Staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) kwam daarmee de Tweede Kamer tegemoet, die om extra steun had gevraagd.

21 uur geleden