Dekker sprint naar tweede plek in Ronde van de Emiraten
AL MARJAN ISLAND (ANP) - David Dekker is in de vierde etappe in de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten als tweede geëindigd. De 23-jarige Nederlandse wielrenner van Jumbo-Visma moest na een ruim 200 kilometer lange rit rond Al Marjan Island de zege in de sprint laten aan de Ier Sam Bennett van Deceuninck - Quick-Step. De Australiër Caleb Ewan (Lotto Soudal) finishte als derde. Tadej Pogacar (UAE-Team Emirates) blijft leider in het klassement.
Donderdag gaat de vijfde etappe over 170 kilometer van de Fujairah Marine Club tot Jebel Jais. De Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten is de eerste wedstrijd van dit jaar die deel uitmaakt van de UCI WorldTour. Vorig jaar won Adam Yates de rittenkoers van een ingekorte versie wegens het coronavirus.
Dekker, de zoon van oud-prof Erik Dekker, werd in 2019 Nederlands kampioen bij de beloften. Jumbo nam hem over van opleidingsploeg SEG Racing Academy.
Voor Bennett betekende het de vijftigste zege in zijn profloopbaan. "Ik moest een paar dagen wachten op deze kans", zei hij na afloop. "Dit was mijn eerste massasprint van het seizoen en dus was ik echt nerveus. Uiteindelijk moest ik maar één ding doen: mijn ploegmaten volgen. Ze deden geweldig werk. Ik ben trots dat ik het kon afmaken. Het is mijn vijftigste zege als prof. Dat staat wel mooi."
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
2 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
7 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
16 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
17 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
20 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
21 uur geleden