Dekker sprint naar tweede plek in Ronde van de Emiraten
AL MARJAN ISLAND (ANP) - David Dekker is in de vierde etappe in de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten als tweede geëindigd. De 23-jarige Nederlandse wielrenner van Jumbo-Visma moest na een ruim 200 kilometer lange rit rond Al Marjan Island de zege in de sprint laten aan de Ier Sam Bennett van Deceuninck - Quick-Step. De Australiër Caleb Ewan (Lotto Soudal) finishte als derde. Tadej Pogacar (UAE-Team Emirates) blijft leider in het klassement.
Donderdag gaat de vijfde etappe over 170 kilometer van de Fujairah Marine Club tot Jebel Jais. De Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten is de eerste wedstrijd van dit jaar die deel uitmaakt van de UCI WorldTour. Vorig jaar won Adam Yates de rittenkoers van een ingekorte versie wegens het coronavirus.
Dekker, de zoon van oud-prof Erik Dekker, werd in 2019 Nederlands kampioen bij de beloften. Jumbo nam hem over van opleidingsploeg SEG Racing Academy.
Voor Bennett betekende het de vijftigste zege in zijn profloopbaan. "Ik moest een paar dagen wachten op deze kans", zei hij na afloop. "Dit was mijn eerste massasprint van het seizoen en dus was ik echt nerveus. Uiteindelijk moest ik maar één ding doen: mijn ploegmaten volgen. Ze deden geweldig werk. Ik ben trots dat ik het kon afmaken. Het is mijn vijftigste zege als prof. Dat staat wel mooi."
Meer uit Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - De Europese kampioenschappen judo zijn in 2027 voor het eerst in 22 jaar weer in Nederland. Van 15 tot en met 18 april strijden de judoka's in Omnisport in Apeldoorn om de Europese titels. Judo Bond Nederland rekent op een sterk deelnemersveld, omdat het toernooi meetelt voor kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2028.
6 uur geledenKOKSIJDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook zijn derde wedstrijd in de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 30-jarige wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck was een dag na zijn zege in Antwerpen ook oppermachtig in Koksijde. Hij won voor de Belgen Laurens Sweeck en Niels Vandeputte.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Max Verstappen (28) zal volgens Oliver Mintzlaff nog lang bij Red Bull blijven. Dat heeft de Duitse manager van het Oostenrijkse Formule 1-team zondag gezegd in een interview met De Telegraaf. "Het belangrijkste voor een sporter is dat hij ziet dat iedereen in het team alles voor hem geeft. En ik denk dat Max onder de indruk is van hoe de resultaten en de sfeer in het team zich dit jaar hebben ontwikkeld", zei de directeur bedrijfsprojecten en nieuwe investeringen van Red Bull.
7 uur geledenKOKSIJDE (ANP) - Lucinda Brand heeft na de wereldbekerwedstrijd van zaterdag in Antwerpen ook de wereldbekercross in Koksijde gewonnen. De leidster in het klassement kwam in de Duinencross na vijf ronden solo over de streep. Shirin van Anrooij werd op 36 seconden tweede. Ceylin del Carmen Alvarado eindigde na een minuut op de derde plaats.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).
1 dag geledenANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.
1 dag geledenANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
1 dag geleden