Dekker sprint naar tweede plek in Ronde van de Emiraten
AL MARJAN ISLAND (ANP) - David Dekker is in de vierde etappe in de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten als tweede geëindigd. De 23-jarige Nederlandse wielrenner van Jumbo-Visma moest na een ruim 200 kilometer lange rit rond Al Marjan Island de zege in de sprint laten aan de Ier Sam Bennett van Deceuninck - Quick-Step. De Australiër Caleb Ewan (Lotto Soudal) finishte als derde. Tadej Pogacar (UAE-Team Emirates) blijft leider in het klassement.
Donderdag gaat de vijfde etappe over 170 kilometer van de Fujairah Marine Club tot Jebel Jais. De Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten is de eerste wedstrijd van dit jaar die deel uitmaakt van de UCI WorldTour. Vorig jaar won Adam Yates de rittenkoers van een ingekorte versie wegens het coronavirus.
Dekker, de zoon van oud-prof Erik Dekker, werd in 2019 Nederlands kampioen bij de beloften. Jumbo nam hem over van opleidingsploeg SEG Racing Academy.
Voor Bennett betekende het de vijftigste zege in zijn profloopbaan. "Ik moest een paar dagen wachten op deze kans", zei hij na afloop. "Dit was mijn eerste massasprint van het seizoen en dus was ik echt nerveus. Uiteindelijk moest ik maar één ding doen: mijn ploegmaten volgen. Ze deden geweldig werk. Ik ben trots dat ik het kon afmaken. Het is mijn vijftigste zege als prof. Dat staat wel mooi."
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
4 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
5 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
12 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
1 dag geleden