Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dekker: schuldsaneringsregeling moet toegankelijker worden

Dekker: schuldsaneringsregeling moet toegankelijker worden

DEN HAAG (ANP) - Mensen die hun schulden niet kunnen terugbetalen moeten in het vervolg al na drie jaar in aanmerking komen voor schuldsanering als ze hebben laten zien dat ze hun schulden afbouwen en geen nieuwe schulden maken. Ook moet de rechter de mogelijkheid krijgen om mensen opnieuw toe te laten tot de schuldsanering als ze buiten hun schuld binnen tien jaar opnieuw in de problemen komen. Dat stelt minister voor Rechtsbescherming Sander Dekker voor.

Dekker heeft vrijdag een voorstel naar de Tweede Kamer gestuurd om de Wettelijke schuldsaneringsregeling natuurlijke personen (WSNP) aan te passen. Die regeling kan mensen die hun schulden niet meer kunnen terugbetalen helpen, maar was volgens de minister niet goed genoeg toegankelijk. De Ombudsman waarschuwde daar vorig jaar ook al voor. De WSNP was volgens hem zo streng dat die te vaak als een "kansloze optie" werd gezien. Dekker wil de wet nu op twee punten aanpassen die de Ombudsman ook had genoemd.

Wie nu de schuldsaneringsregeling in wil, moet vijf jaar schulden afbouwen en geen nieuwe schulden maken. Die periode kan volgens Dekker naar drie jaar. Ook is het nu nog zo dat mensen die eerder al in de WSNP hebben gezeten daar tien jaar lang niet meer voor in aanmerking komen. Ook dat kan wat Dekker betreft versoepeld worden, als de rechter dat gepast vindt. Het gaat dan alleen om mensen die er zelf niets aan konden doen. Het ministerie noemt als voorbeeld door een economische crisis, of als ze door psychische problemen hun eerdere traject niet hebben kunnen afmaken.

Meer uit Binnenland

Jongens aangehouden in gebied extra toezicht om joodse instelling

HEEMSTEDE (ANP) - De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag twee jongens van 14 en 17 jaar aangehouden op de Adriaan Pauwlaan in Heemstede wegens "een verdachte situatie". Ze werden opgemerkt door de politie, die in dat gebied extra toezicht houdt omdat er in de buurt een joodse instelling is.

6 minuten geleden
Aanhouding voor mishandeling Amsterdamse fractievoorzitter JA21

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een man aangehouden voor de mishandeling van de Amsterdamse JA21-fractievoorzitter Kevin Kreuger. Hij wordt verdacht van openlijke geweldpleging, poging tot doodslag en diefstal met geweld in vereniging. Naar drie andere verdachten wordt nog gezocht.

9 minuten geleden
Hoge Veluwe opent jarenlang afgesloten ecoduct voor edelherten

OTTERLO (ANP) - Nationaal Park De Hoge Veluwe heeft een ecoduct dat jaren was afgesloten met een hoog hek recent weer geopend. Dierenorganisaties vroegen de provincie Gelderland herhaaldelijk om het park te dwingen het "ijzeren gordijn" weg te halen, maar de provincie weigerde op te treden. De Hoge Veluwe heeft nu zelf besloten om de natuurbrug over een provinciale weg in de buurt van Otterlo weer te openen. Volgens een woordvoerder heeft dat "helemaal niets" te maken met de handhavingsverzoeken.

21 minuten geleden
Voortvluchtige man in Utrecht heeft een vuurwapen

UTRECHT (ANP) - De man die vrijdag aan zijn begeleiders is ontsnapt in het Diakonessenhuis in Utrecht heeft een vuurwapen. De politie heeft dat bevestigd. Ze herhaalt de oproep om de man niet zelf te benaderen, maar 112 te bellen.

38 minuten geleden
Presentator Ongehoord Nieuws weg na verkiezingszege in Oldebroek

OLDEBROEK (ANP) - Tom de Nooijer stopt als presentator van het programma Ongehoord Nieuws van omroep Ongehoord Nederland (ON!). De lokale partij Christelijk Verbond Oldebroek van De Nooijer werd afgelopen woensdag de grote winnaar bij de gemeenteraadsverkiezingen in Oldebroek. Een op de drie stemmen in de Gelderse gemeente ging naar CVO.

39 minuten geleden
Man ontsnapt uit ziekenhuis Utrecht, politie opent klopjacht

UTRECHT (ANP) - Een man uit het "justitiƫle circuit" heeft de benen genomen toen hij een afspraak had in het Diakonessenhuis in Utrecht-Oost. Volgens het ziekenhuis is de man met zijn twee begeleiders op de vuist gegaan en heeft hij geprobeerd een wapen van een van hen af te pakken.

42 minuten geleden
Oud-burgemeester Krikke wordt verkenner op Terschelling

WEST-TERSCHELLING (ANP) - Pauline Krikke, oud-burgemeester van Den Haag en Arnhem, gaat als verkenner aan de slag op Terschelling. Ze moet kijken of er een coalitie kan worden gevormd op het Friese Waddeneiland na de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag.

1 uur geleden