Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Deken vindt geen bewijs voor lekken van advocaat aan Taghi'

'Deken vindt geen bewijs voor lekken van advocaat aan Taghi'

AMSTERDAM (ANP) - Er is geen bewijs dat advocaat Khalid Kasem in 2015 vertrouwelijke informatie uit een lopend strafonderzoek heeft gelekt naar de organisatie van de vermeende topcrimineel Ridouan Taghi. Die conclusie trekt de deken van de Orde van Advocaten Amsterdam, Evert-Jan Henrichs, die naar eigen zeggen "uitgebreid onderzoek" heeft gedaan naar het lek.

Henrichs heeft dan ook "geen tuchtrechtelijk verwijtbaar handelen" door Kasem kunnen vaststellen. "Ik heb ook niet kunnen vaststellen wie de informatie wel heeft verstrekt", aldus de Amsterdamse deken, die voor het onderzoek meermaals met de advocaat en andere betrokkenen sprak. Ook heeft hij diverse stukken opgevraagd en het OM om informatie gevraagd.

Kasem is tevreden met de uitkomst. "Aan een nare periode is nu een eind gekomen. De deken heeft langdurig en intensief onderzoek gedaan, waarbij ook het OM was betrokken. Ik heb zelf om dit onderzoek gevraagd, omdat ik wist dat mij niets te verwijten valt en ik van elke blaam gezuiverd wilde worden", reageert hij. "De uitkomst van het dekenonderzoek is derhalve geen verrassing voor mij, maar wel een fijne bevestiging van wat ik steeds heb gezegd. Ik hoop dit nu achter mij te kunnen laten."

Onderzoek 26Koper

Het AD meldde vorig jaar dat het Openbaar Ministerie en de politie Kasem ervan beschuldigden dat hij destijds informatie had doorgespeeld uit het zogeheten onderzoek 26Koper. Dat strafproces gaat over het leveren van wapens en auto's of andere hand- en spandiensten aan de bende van Taghi.

De 43-jarige Taghi zou al over informatie hebben beschikt toen de verdachten nog in beperking in voorarrest zaten. Dat wil zeggen dat er met de buitenwereld nog geen contact mag zijn, enkel tussen verdachte en advocaat. De verdachten kregen uiteindelijk jarenlange celstraffen opgelegd.

Steunbewijs

Henrichs gaat er wel vanuit dat de informatie die is gelekt afkomstig is van één van de advocaten in de 26Koper-zaak. Maar om vast te kunnen stellen dat Kasem diegene was, moest daarvoor 'steunbewijs' zijn. En dat heeft de deken niet gevonden.

Het onderzoek door de deken was mede op verzoek van Kasem zelf ingesteld. De advocaat laat weten slechts één dag in het onderzoek 26Koper te hebben opgetreden als raadsman van een van de verdachten. Kasem is partner van het advocatenbureau De Vries & Kasem, dat hij samen met misdaadverslaggever Peter R. de Vries heeft opgericht.

Taghi is hoofdverdachte in het grote liquidatieproces Marengo. Hij werd eind 2019 opgepakt in Dubai, nadat hij jarenlang uit handen van politie en justitie had weten te blijven. Zijn naar verluidt rechterhand Saïd R. werd kort daarna in Colombia gearresteerd. Hij moet nog aan Nederland uitgeleverd worden.

Meer uit Binnenland

Grote brand in centrum van Hoogeveen

HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.

3 uur geleden
Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

6 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

9 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

10 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

12 uur geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

13 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

15 uur geleden