Deken: advocaat Taghi moet per direct geschorst als advocaat
AMSTERDAM (ANP) - Vito Shukrula, de donderdag aangehouden advocaat van Ridouan Taghi, moet met onmiddellijke ingang geschorst worden als advocaat. Dat verzoek gaat de Amsterdamse deken "op zeer korte termijn" indienen, heeft de toezichthouder van de advocatuur vrijdag laten weten. "De verwachting is dat een beslissing op dit verzoek binnen veertien dagen zal kunnen worden genomen."
Shukrula wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van zijn cliënt Taghi. De deken meldt dat hij de verdediging van de Marengo-hoofdverdachte inmiddels heeft neergelegd.
Shukrula (36) werd aangehouden na een bezoek aan zijn cliënt in de EBI in Vught. Hij is de derde advocaat van Taghi die is opgepakt. In 2023 werd zijn advocatenneef veroordeeld voor het doorspelen van berichten. Taghi's voormalige advocaat Inez Weski werd in april van dat jaar aangehouden. De strafzaak tegen Weski is in de voorbereidende fase.
Het strafrechtelijk onderzoek naar Shukrula begon afgelopen december met informatie van de AIVD. In een ambtsbericht meldde de dienst dat de advocaat berichten van zijn cliënt naar buiten doorgeeft aan personen uit het criminele netwerk van Taghi. De Marengo-hoofdverdachte wordt in het hoger beroep van Marengo ook nog bijgestaan door Carlo Crince le Roy en later Sultan Kat. Het is onbekend of zij aanblijven.
Meer uit Binnenland
ASPEREN (ANP) - In de Gelderse plaats Asperen is in de nacht van dinsdag op woensdag aan de Verlengde Middelweg een brand ontstaan door een gaslekkage, zo meldt de veiligheidsregio. De hulpdiensten zijn ter plaatse om de brand te bestrijden.
2 uur geledenALMELO (ANP) - Een kleurloze brandbare vloeistof is dinsdag om 19.00 uur aangetroffen in een sloot op een bedrijventerrein in Almelo, zo meldt de brandweer in een bericht. De vloeistof, die werd gevonden op het bedrijvenpark Twente, wordt gebruikt in de chemische industrie.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aan de Brahmslaan in Eindhoven zijn dinsdagavond acht woningen ontruimd nadat er explosief materiaal was gevonden in een kelderbox. Dat meldt de politie. Ook zijn een aantal straten in de buurt afgezet.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer heeft zoals verwacht ingestemd met een wetsvoorstel dat flexwerkers meer zekerheid biedt over onder meer hun inkomen en werktijden. Een ruime meerderheid in de senaat stemde in, waardoor de wet in 2028 kan ingaan. Tijdelijke contracten zijn dan in principe alleen nog toegestaan voor flexibel werk. Het nulurencontract verdwijnt.
13 uur geledenBEIJING (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) wilde in Beijing "een punt zetten achter de afgelopen periode van onenigheid" met China. Dat ging onder meer over Nexperia en ASML. Volgens hem leefde dat gevoel ook bij zijn Chinese ambtgenoot Wang Wentao, zei hij terugkijkend op de ambassade.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In verschillende regio's als Zeeland en Limburg daalt het aantal mbo-studenten en om het onderwijs overal goed te houden grijpt het kabinet in. Mbo's waar door veranderingen in de bevolking steeds minder nieuwe studenten zich aanmelden, gaan meer geld krijgen ten koste van andere mbo's. Dat meldt onderwijsminister Rianne Letschert in een brief aan de Tweede Kamer. De andere verdeling van het geld gaat in 2029 in.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 18-jarige Juninhio P., die wordt verdacht van betrokkenheid bij de voorbereiding tot het plegen van een aanslag in Heemstede op 20 maart, zegt door een ander onder druk te zijn gezet. Hij heeft volgens het Openbaar Ministerie twee medeverdachten aangestuurd om een vuurwerkbom af te laten gaan bij de joodse synagoge.
14 uur geleden