Degradatiezorgen Vitesse nog groter na verlies in Gelderse derby
ARNHEM (ANP) - De 122e Gelderse derby tussen Vitesse en NEC is uitgelopen op een nieuwe domper voor de club uit Arnhem. De bezoekers uit Nijmegen wonnen met 3-0 dankzij een goal van Mees Hoedemakers en twee treffers van invaller Sontje Hansen.
Met de nederlaag zijn de degradatiezorgen van Vitesse nog groter geworden. De ploeg heeft nog wel 1 punt meer dan hekkensluiter Volendam, maar een wedstrijd meer gespeeld. Nummer 16 Excelsior heeft 5 punten meer. NEC klom door de zege weer over Ajax heen naar de vijfde plaats. De Amsterdammers spelen later zondag tegen Feyenoord.
Het duel werd tegen het einde kort stilgelegd nadat boze supporters van Vitesse vuurwerk op het veld hadden gegooid. NEC leidde toen al met 2-0. Scheidsrechter Allard Lindhout volgde daarbij de richtlijnen van de KNVB. Supporters van NEC waren niet aanwezig in de Gelredome.
Goals
Vitesse begon fel aan het duel en was vaak in de aanval. Doelman Jasper Cillessen van NEC moest meteen al een paar keer ingrijpen om een goal te voorkomen. Hij stopte onder meer een afstandsschot van Melle Meulensteen en een harde knal van Thomas Buitink.
De thuisclub bleef in het vervolg moedig het doel van Cillessen zoeken, maar de geplaagde ploeg slaagde er maar niet in een kans te verzilveren. NEC stelde er weinig tegenover, totdat Hoedemakers in de 65e minuut onverwacht het strafschopgebied binnendenderde en uithaalde voor de 0-1. Door die goal knakte Vitesse. Kort daarna schoot Hansen fraai de 0-2 binnen en hij maakte na de onderbreking ook de 0-3.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - PSV begint de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam in de Eredivisie met drie wijzigingen in vergelijking met vorige week tegen FC Utrecht. Ryan Flamingo vervangt in het centrum van de verdediging de zwaar geblesseerd geraakte Jerdy Schouten. Op het middenveld doet de 18-jarige Belg Noah Fernandez mee in plaats van Joey Veerman, die lichte klachten heeft. Dennis Man is voorin zijn plaats kwijtgeraakt aan Ricardo Pepi. Ismael Saibari start vermoedelijk als buitenspeler.
24 minuten geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft in de jacht op koploper Bayern München in eigen huis een kostbare nederlaag geleden tegen Bayer Leverkusen. De landskampioen van 2024 won in Dortmund met 1-0 door een treffer van Robert Andrich.
26 minuten geledenMONACO (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De 22-jarige titelverdediger was in twee sets te sterk voor de Monegask Valentin Vacherot: 6-4 6-4. In de finale treft de nummer 1 van de wereld de mondiale nummer 2, Jannik Sinner.
35 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dean Gorré stopt als technisch directeur van de voetbalbond van Curaçao. De 55-jarige oud-speler van onder meer Feyenoord en Ajax richt zich vanaf nu alleen op zijn baan als assistent-bondscoach van Fred Rutten.
45 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Anthony Correia van Telstar heeft nog geen akkoord bereikt met FC Utrecht om daar komend seizoen als opvolger van Ron Jans aan de slag te gaan. Dat zei hij zaterdagmiddag tegen ESPN, voorafgaand aan het competitieduel tussen beide clubs.
46 minuten geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de late overwinning (0-1) bij Sporting Portugal in de kwartfinale van de Champions League geen goed vervolg kunnen geven. In de Premier League ging de koploper in eigen huis met 2-1 onderuit tegen Bournemouth.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Braziliaanse bondscoach Carlo Ancelotti houdt de mogelijkheid open voor Neymar om een plaats in de selectie voor het WK voetbal te veroveren. De Braziliaanse topscorer heeft twee maanden om te laten zien dat hij de benodigde kwaliteiten heeft, aldus de coach in een interview met de Franse krant L'Équipe.
3 uur geleden