Degradatiezorgen Vitesse nog groter na verlies in Gelderse derby
ARNHEM (ANP) - De 122e Gelderse derby tussen Vitesse en NEC is uitgelopen op een nieuwe domper voor de club uit Arnhem. De bezoekers uit Nijmegen wonnen met 3-0 dankzij een goal van Mees Hoedemakers en twee treffers van invaller Sontje Hansen.
Met de nederlaag zijn de degradatiezorgen van Vitesse nog groter geworden. De ploeg heeft nog wel 1 punt meer dan hekkensluiter Volendam, maar een wedstrijd meer gespeeld. Nummer 16 Excelsior heeft 5 punten meer. NEC klom door de zege weer over Ajax heen naar de vijfde plaats. De Amsterdammers spelen later zondag tegen Feyenoord.
Het duel werd tegen het einde kort stilgelegd nadat boze supporters van Vitesse vuurwerk op het veld hadden gegooid. NEC leidde toen al met 2-0. Scheidsrechter Allard Lindhout volgde daarbij de richtlijnen van de KNVB. Supporters van NEC waren niet aanwezig in de Gelredome.
Goals
Vitesse begon fel aan het duel en was vaak in de aanval. Doelman Jasper Cillessen van NEC moest meteen al een paar keer ingrijpen om een goal te voorkomen. Hij stopte onder meer een afstandsschot van Melle Meulensteen en een harde knal van Thomas Buitink.
De thuisclub bleef in het vervolg moedig het doel van Cillessen zoeken, maar de geplaagde ploeg slaagde er maar niet in een kans te verzilveren. NEC stelde er weinig tegenover, totdat Hoedemakers in de 65e minuut onverwacht het strafschopgebied binnendenderde en uithaalde voor de 0-1. Door die goal knakte Vitesse. Kort daarna schoot Hansen fraai de 0-2 binnen en hij maakte na de onderbreking ook de 0-3.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
4 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
8 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
10 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
16 uur geleden