Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Degradatiezorgen Vitesse nog groter na verlies in Gelderse derby

Degradatiezorgen Vitesse nog groter na verlies in Gelderse derby

ARNHEM (ANP) - De 122e Gelderse derby tussen Vitesse en NEC is uitgelopen op een nieuwe domper voor de club uit Arnhem. De bezoekers uit Nijmegen wonnen met 3-0 dankzij een goal van Mees Hoedemakers en twee treffers van invaller Sontje Hansen.

Met de nederlaag zijn de degradatiezorgen van Vitesse nog groter geworden. De ploeg heeft nog wel 1 punt meer dan hekkensluiter Volendam, maar een wedstrijd meer gespeeld. Nummer 16 Excelsior heeft 5 punten meer. NEC klom door de zege weer over Ajax heen naar de vijfde plaats. De Amsterdammers spelen later zondag tegen Feyenoord.

Het duel werd tegen het einde kort stilgelegd nadat boze supporters van Vitesse vuurwerk op het veld hadden gegooid. NEC leidde toen al met 2-0. Scheidsrechter Allard Lindhout volgde daarbij de richtlijnen van de KNVB. Supporters van NEC waren niet aanwezig in de Gelredome.

Goals

Vitesse begon fel aan het duel en was vaak in de aanval. Doelman Jasper Cillessen van NEC moest meteen al een paar keer ingrijpen om een goal te voorkomen. Hij stopte onder meer een afstandsschot van Melle Meulensteen en een harde knal van Thomas Buitink.

De thuisclub bleef in het vervolg moedig het doel van Cillessen zoeken, maar de geplaagde ploeg slaagde er maar niet in een kans te verzilveren. NEC stelde er weinig tegenover, totdat Hoedemakers in de 65e minuut onverwacht het strafschopgebied binnendenderde en uithaalde voor de 0-1. Door die goal knakte Vitesse. Kort daarna schoot Hansen fraai de 0-2 binnen en hij maakte na de onderbreking ook de 0-3.

Meer uit Voetbal

PSV met Flamingo in de basis en Schiks op doel tegen FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Ryan Flamingo keert terug in de basis van PSV in de uitwedstrijd tegen FC Volendam. De verdediger vormt samen met Armando Obispo het hart van de defensie. Niek Schiks staat weer op doel. Hij is door de blessures van Matej Kovar en Nick Olij voorlopig de eerste keus van coach Peter Bosz onder de lat.

2 uur geleden
Spits Meerdink na lang blessureleed terug in selectie AZ

ALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink is na maanden afwezigheid terug in de selectie van AZ. De spits is inzetbaar in de uitwedstrijd tegen Excelsior komende zaterdag, meldde trainer Leeroy Echteld op de clubsite. Ook middenvelder Sven Mijnans is hersteld van zijn blessure en kan tegen Excelsior zijn rentree maken.

4 uur geleden
Feyenoord moet nog even wachten op debuut nieuwkomer Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie moet nog even geduld hebben voordat hij een beroep kan doen op nieuwkomer Raheem Sterling. De 31-jarige Engelsman werd donderdag transfervrij aangetrokken, maar wacht nog op een werkvergunning en moet nog wedstrijdfit worden. Dat zei Van Persie vrijdag tijdens een persconferentie.

5 uur geleden
Topscorer Ueda nog onzeker voor duel Feyenoord met Go Ahead

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onzeker of Feyenoord-trainer Robin van Persie zondag de beschikking heeft over Ayase Ueda voor het thuisduel met Go Ahead Eagles. De topscorer van de Eredivisie was niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd tegen FC Utrecht (0-1) van vorig weekend.

6 uur geleden
Minimaal 4000 Oranjefans bij groepsduels van Nederland op WK

ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal hebben grote belangstelling voor de wedstrijden van Oranje op het WK. De KNVB heeft alle beschikbare tickets voor de drie groepsduels op de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico snel uitverkocht. Dat betekent dat er minimaal 4000 fans van Oranje op de tribunes zitten als de spelers van bondscoach Ronald Koeman in actie komen in Dallas, Houston en Kansas City.

7 uur geleden
Boete en voorwaardelijke straf voor AZ om vuurwerk tegen Utrecht

ALKMAAR (ANP) - AZ is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 10.000 euro vanwege het afgestoken vuurwerk tijdens het thuisduel met FC Utrecht op 26 oktober. Dat meldt de club uit Alkmaar.

9 uur geleden
Liverpool-coach Slot prijst fitheid en toewijding Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft aanvoerder Virgil van Dijk geprezen voor zijn fitheid en zijn toewijding. "Hij is van levensbelang", zei de coach bij de persconferentie voor het duel in de FA Cup met Brighton & Hove Albion van zaterdag. De 34-jarige Oranje-international heeft dit seizoen de meeste minuten gespeeld in de selectie van de nummer 6 van de Premier League.

10 uur geleden