Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Degradatiekandidaat RKC wint voor tweede keer ooit bij Vitesse

Degradatiekandidaat RKC wint voor tweede keer ooit bij Vitesse

ARNHEM (ANP) - Degradatiekandidaat RKC Waalwijk heeft een knappe overwinning geboekt bij Vitesse. Oud-speler van Vitesse Alexander Büttner maakte in de Gelredome het winnende doelpunt: 1-2. Zo neemt de ploeg van coach Joseph Oosting, die ook jaren in Arnhem werkte als onder meer assistent-trainer, afstand van de degradatiezone. De voorsprong op hekkensluiter PEC Zwolle is 7 punten. RKC won pas één keer eerder een Eredivisiewedstrijd in Arnhem, dat was dertig jaar geleden.

Vitesse speelde donderdag een zware uitwedstrijd in de Conference League bij AS Roma, die door een tegentreffer in blessuretijd in 1-1 eindigde. Dat betekende uitschakeling in het derde Europese toernooi na het met 1-0 verloren thuisduel.

Toch kwamen de Arnhemmers tegen RKC al in de 6e minuut op voorsprong via spits Loïs Openda, die zijn twaalfde competitiedoelpunt maakte van het seizoen maar zijn eerste in ruim twee maanden. De spits scoorde van dichtbij uit een rebound nadat RKC-doelman Etienne Vaessen de bal niet goed had weggewerkt.

Gelijke hoogte

Een van richting veranderd schot van verdediger Melle Meulensteen bracht de bezoekers op gelijke hoogte. Op aangeven van Jens Odgaard zorgde Büttner vlak na rust voor de voorsprong. Uitbundig juichen deed de 33-jarige verdediger door zijn verleden in Arnhem niet.

Vitesse blijft zesde staan, RKC veertiende.

Meer uit Voetbal

Mbappé valt uit bij nationaal elftal Frankrijk met knieblessure

İZMIT (ANP) - Kylian Mbappé is deze interlandperiode niet meer inzetbaar voor het Franse nationale elftal, nadat hij vrijdagavond in de wedstrijd tegen Turkije een knieblessure opliep. Dat heeft de Franse nationale voetbalbond (FFF) bevestigd. De sterspeler maakte in de 54e minuut het enige doelpunt van de avond, maar viel kort daarna geblesseerd uit.

2 uur geleden
Suriname verslaat Honduras bij debuut bondscoach Fraser

TEGUCIGALPA (ANP) - Het Surinaamse voetbalelftal heeft de eerste wedstrijd onder de nieuwe bondscoach Henk Fraser winnend afgesloten. In de Nations League werd de uitwedstrijd tegen Honduras met 3-2 gewonnen.

2 uur geleden
Van Bommel 'bijna 100 procent tevreden' na debuut bij België

N i e u w bericht, meer citaten en programma na 3e alinea

8 uur geleden
Frankrijk verslaat Turkije bij debuut bondscoach Zidane

İZMIT (ANP) - Bondscoach Zinedine Zidane heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Frankrijk gewonnen. De Fransen begonnen de Nations League in het Turkse İzmit met een 1-0-overwinning op Turkije. Aanvoerder Kylian Mbappé zorgde in de tweede helft voor het doelpunt, maar viel kort daarna geblesseerd uit.

13 uur geleden
Van Bommel debuteert als bondscoach van België met zege op Italië

ROME (ANP) - Mark van Bommel (49) heeft bij zijn debuut als bondscoach van het nationale voetbalelftal van België gewonnen van Italië in de Nations League. In het Stadio Olimpico in Rome waren de Belgen met 2-0 te sterk. Oud-Ajacied Mika Godts maakte de openingstreffer en scoorde zo voor het eerst in het shirt van België.

13 uur geleden
Ajax noteerde afgelopen seizoen 2 miljoen euro winst

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het afgelopen seizoen (2025/2026) een nettowinst van 2 miljoen euro geboekt. De netto-omzet steeg met 10,2 miljoen euro naar 188,3 miljoen euro. Dat blijkt uit de jaarcijfers die de Amsterdamse voetbalclub vrijdag in een persbericht presenteerde.

17 uur geleden
Poolse scheidsrechter Marciniak fluit uitduel Oranje in Servië

NYON (ANP) - De Poolse scheidsrechter Szymon Marciniak heeft de leiding over de tweede wedstrijd in de Nations League van het Nederlands elftal tegen Servië. Het duel staat zondag om 18.00 uur in Belgrado op het programma.

22 uur geleden