Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Degradatiekandidaat RKC wint voor tweede keer ooit bij Vitesse

Degradatiekandidaat RKC wint voor tweede keer ooit bij Vitesse

ARNHEM (ANP) - Degradatiekandidaat RKC Waalwijk heeft een knappe overwinning geboekt bij Vitesse. Oud-speler van Vitesse Alexander Büttner maakte in de Gelredome het winnende doelpunt: 1-2. Zo neemt de ploeg van coach Joseph Oosting, die ook jaren in Arnhem werkte als onder meer assistent-trainer, afstand van de degradatiezone. De voorsprong op hekkensluiter PEC Zwolle is 7 punten. RKC won pas één keer eerder een Eredivisiewedstrijd in Arnhem, dat was dertig jaar geleden.

Vitesse speelde donderdag een zware uitwedstrijd in de Conference League bij AS Roma, die door een tegentreffer in blessuretijd in 1-1 eindigde. Dat betekende uitschakeling in het derde Europese toernooi na het met 1-0 verloren thuisduel.

Toch kwamen de Arnhemmers tegen RKC al in de 6e minuut op voorsprong via spits Loïs Openda, die zijn twaalfde competitiedoelpunt maakte van het seizoen maar zijn eerste in ruim twee maanden. De spits scoorde van dichtbij uit een rebound nadat RKC-doelman Etienne Vaessen de bal niet goed had weggewerkt.

Gelijke hoogte

Een van richting veranderd schot van verdediger Melle Meulensteen bracht de bezoekers op gelijke hoogte. Op aangeven van Jens Odgaard zorgde Büttner vlak na rust voor de voorsprong. Uitbundig juichen deed de 33-jarige verdediger door zijn verleden in Arnhem niet.

Vitesse blijft zesde staan, RKC veertiende.

Meer uit Voetbal

FIFA-voorzitter Infantino: Iran doet zeker mee aan WK voetbal

WASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.

1 uur geleden
Bayern München schakelt Real Madrid uit in spectaculair duel

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).

5 uur geleden
Arsenal bereikt opnieuw halve finale Champions League

LONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.

5 uur geleden
Braziliaanse media: fout Corinthians vertraagt herstel Depay

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.

8 uur geleden
FC Barcelona dient na uitschakeling weer klacht in om arbitrage

BARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.

8 uur geleden
AZ-trainer Echteld spaart tegen Sjachtar spelers voor bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.

9 uur geleden
Trainer Kuijt verlengt contract bij FC Dordrecht tot medio 2028

DORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.

11 uur geleden