Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Degradatiekandidaat RKC wint voor tweede keer ooit bij Vitesse

Degradatiekandidaat RKC wint voor tweede keer ooit bij Vitesse

ARNHEM (ANP) - Degradatiekandidaat RKC Waalwijk heeft een knappe overwinning geboekt bij Vitesse. Oud-speler van Vitesse Alexander Büttner maakte in de Gelredome het winnende doelpunt: 1-2. Zo neemt de ploeg van coach Joseph Oosting, die ook jaren in Arnhem werkte als onder meer assistent-trainer, afstand van de degradatiezone. De voorsprong op hekkensluiter PEC Zwolle is 7 punten. RKC won pas één keer eerder een Eredivisiewedstrijd in Arnhem, dat was dertig jaar geleden.

Vitesse speelde donderdag een zware uitwedstrijd in de Conference League bij AS Roma, die door een tegentreffer in blessuretijd in 1-1 eindigde. Dat betekende uitschakeling in het derde Europese toernooi na het met 1-0 verloren thuisduel.

Toch kwamen de Arnhemmers tegen RKC al in de 6e minuut op voorsprong via spits Loïs Openda, die zijn twaalfde competitiedoelpunt maakte van het seizoen maar zijn eerste in ruim twee maanden. De spits scoorde van dichtbij uit een rebound nadat RKC-doelman Etienne Vaessen de bal niet goed had weggewerkt.

Gelijke hoogte

Een van richting veranderd schot van verdediger Melle Meulensteen bracht de bezoekers op gelijke hoogte. Op aangeven van Jens Odgaard zorgde Büttner vlak na rust voor de voorsprong. Uitbundig juichen deed de 33-jarige verdediger door zijn verleden in Arnhem niet.

Vitesse blijft zesde staan, RKC veertiende.

Meer uit Voetbal

Aanvaller Malen helpt AS Roma met twee doelpunten aan zege

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.

2 uur geleden
Drie verdachten aangehouden voor geweld na FC Utrecht-Feyenoord

UTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.

7 uur geleden
Real Madrid blijft in spoor van Barcelona met zege bij Valencia

VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.

1 dag geleden
Juventus redt in blessuretijd punt in thuisduel met Lazio

TURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.

1 dag geleden
PSG veel te sterk voor Marseille van De Lange en Timber: 5-0

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.

1 dag geleden
Koploper Internazionale boekt ruime zege bij Sassuolo

REGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.

1 dag geleden
Manchester City wint bij Liverpool na hectische slotfase

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.

1 dag geleden