Degradatiekandidaat PEC Zwolle mist spits Darfalou tegen Utrecht
ZWOLLE (ANP) - Degradatiekandidaat PEC Zwolle moet zonder spits Oussama Darfalou proberen te winnen van FC Utrecht. PEC kan een overwinning goed gebruiken, want de ploeg van trainer Dick Schreuder staat met nog drie wedstrijden te gaan op evenveel punten als hekkensluiter Sparta Rotterdam, dat een minder doelsaldo heeft.
De gehuurde Darfalou speelde sinds zijn komst van Vitesse afgelopen winter elf wedstrijden voor PEC, waarin hij twee keer scoorde. Ook aanvaller Max de Waal ontbreekt zaterdag in Zwolle tegen de nummer 7 van de Eredivisie. De Waal was deze week ziek, zei Schreuder in zijn voorbeschouwing.
"Daarnaast missen we de vier lang geblesseerden Dean Huiberts, Sam Kersten, Samir Lagsir en Mustafa Saymak. De rest van de groep is fit, gretig en er helemaal klaar voor", aldus Schreuder. "Deze groep hoef ik niet extra te motiveren, dat zit intrinsiek goed. Het is een fijne selectie om mee te werken. Voor deze week hebben we al die maanden geknokt en alles gedaan. Nu het zo dichtbij is, willen we het ook verzilveren."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
5 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
21 uur geleden