Degradatiekandidaat PEC Zwolle mist spits Darfalou tegen Utrecht
ZWOLLE (ANP) - Degradatiekandidaat PEC Zwolle moet zonder spits Oussama Darfalou proberen te winnen van FC Utrecht. PEC kan een overwinning goed gebruiken, want de ploeg van trainer Dick Schreuder staat met nog drie wedstrijden te gaan op evenveel punten als hekkensluiter Sparta Rotterdam, dat een minder doelsaldo heeft.
De gehuurde Darfalou speelde sinds zijn komst van Vitesse afgelopen winter elf wedstrijden voor PEC, waarin hij twee keer scoorde. Ook aanvaller Max de Waal ontbreekt zaterdag in Zwolle tegen de nummer 7 van de Eredivisie. De Waal was deze week ziek, zei Schreuder in zijn voorbeschouwing.
"Daarnaast missen we de vier lang geblesseerden Dean Huiberts, Sam Kersten, Samir Lagsir en Mustafa Saymak. De rest van de groep is fit, gretig en er helemaal klaar voor", aldus Schreuder. "Deze groep hoef ik niet extra te motiveren, dat zit intrinsiek goed. Het is een fijne selectie om mee te werken. Voor deze week hebben we al die maanden geknokt en alles gedaan. Nu het zo dichtbij is, willen we het ook verzilveren."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Fernando Diniz is de nieuwe trainer van Corinthians. De oud-bondscoach van de Braziliaanse voetballers ondertekent een contract tot het einde van het jaar, meldt de club van Oranje-international Memphis Depay.
2 uur geledenNAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
14 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
15 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
15 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
16 uur geleden