Degradatiekandidaat Nottingham Forest in beroep tegen straf
NOTTINGHAM (ANP) - Voetbalclub Nottingham Forest is in beroep gegaan tegen de 4 verliespunten die de club vorige week kreeg opgelegd. Dat meldt de club uit de Premier League in een korte verklaring. Forest kreeg de straf voor het overtreden van de regels voor winstgevendheid en duurzaamheid (PSR's).
Clubs uit de Premier League mogen in drie jaar tijd een verlies van maximaal 105 miljoen pond (zo'n 120 miljoen euro) maken, of 35 miljoen pond (zo'n 41 miljoen euro) per seizoen. Omdat Nottingham pas in 2022 promoveerde en het bedrag in de eerste divisie lager ligt, lag de limiet voor die club in de periode van drie jaar tot aan het seizoen 2022/2023 op 61 miljoen pond.
Forest belandde door de straf in de degradatiezone. De nummer 18 van Engeland weet alleen Burnley en Sheffield United onder zich. De onderste drie clubs degraderen in Engeland.
Everton kreeg eerder een soortgelijke straf. De club ging met succes in beroep en zag een straf van 10 verliespunten teruggebracht worden tot 6 verliespunten.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
11 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
12 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
15 uur geleden