Degradatiekandidaat Nottingham Forest in beroep tegen straf
NOTTINGHAM (ANP) - Voetbalclub Nottingham Forest is in beroep gegaan tegen de 4 verliespunten die de club vorige week kreeg opgelegd. Dat meldt de club uit de Premier League in een korte verklaring. Forest kreeg de straf voor het overtreden van de regels voor winstgevendheid en duurzaamheid (PSR's).
Clubs uit de Premier League mogen in drie jaar tijd een verlies van maximaal 105 miljoen pond (zo'n 120 miljoen euro) maken, of 35 miljoen pond (zo'n 41 miljoen euro) per seizoen. Omdat Nottingham pas in 2022 promoveerde en het bedrag in de eerste divisie lager ligt, lag de limiet voor die club in de periode van drie jaar tot aan het seizoen 2022/2023 op 61 miljoen pond.
Forest belandde door de straf in de degradatiezone. De nummer 18 van Engeland weet alleen Burnley en Sheffield United onder zich. De onderste drie clubs degraderen in Engeland.
Everton kreeg eerder een soortgelijke straf. De club ging met succes in beroep en zag een straf van 10 verliespunten teruggebracht worden tot 6 verliespunten.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
6 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
7 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardiniƫ en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
11 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
14 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
14 uur geleden