
Degradatie 'vliegrampploeg' Chapecoense
CHAPÉCO (ANP/RTR) - De Braziliaanse voetbalclub Chapecoense, van wie drie jaar geleden vrijwel de voltallige selectie om het leven kwam door een vliegramp, moet dit seizoen sportief leed verwerken. 'Chape' zal na zes jaren in de hoogste profdivisie degraderen. De club won slechts zes wedstrijden in de afgelopen voetbaljaargang en met nog drie wedstrijden te gaan is een aftocht naar de tweede divisie niet meer af te wenden.
De club was drie jaar geleden wereldnieuws toen het vliegtuig met daarin de selectie van Chapecoense neerstortte boven Colombia. Het toestel was op weg naar Medellin voor de finale van de Copa Sudamericana. Slechts drie voetballers overleefden de crash.
Met hulp vanuit de hele wereld werd de selectie opnieuw opgebouwd en Chapecoense slaagde er ondanks de ramp wonderwel in zich te handhaven in de hoogste divisie. De thuisnederlaag tegen Botafogo (0-1) afgelopen woensdag betekende zekere degradatie. "Excuses aan de fans. Zij zijn heel speciaal, moedigen ons altijd aan, ook in zware tijden", zei coach Marquinhos Santos. "We gaan weer opbouwen en komen sterker terug, dat beloof ik."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona en Internazionale hebben van hun eerste duel uit de halve finales van de Champions League een spektakelstuk gemaakt. Dat leverde geen winnaar op (3-3) en het vooruitzicht op een spannend vervolg volgende week dinsdag in Milaan.
53 minuten geledenBILBAO (ANP/AFP) - Manchester United-coach Rúben Amorim heeft Amad Diallo en Matthijs de Ligt na blessures weer tot zijn beschikking voor het eerste duel met het Spaanse Athletic in de halve finales van de Europa League. "Nee, niet voor de basis, maar ze kunnen deel uitmaken van de wedstrijdselectie", vertelde de Portugees op een persconferentie in Bilbao.
1 uur geledenJEDDAH (ANP) - De Portugese aanvaller Cristiano Ronaldo is er met het Saudische Al-Nassr niet in geslaagd de finale te bereiken van de Aziatische Champions League Elite. Het Japanse Kawasaki Frontale was in het Saudische Jeddah verrassend met 3-2 te sterk in de halve finale.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong en Denzel Dumfries treffen elkaar woensdagavond in het eerste duel uit de halve finales van de Champions League- tussen FC Barcelona en Internazionale. De basisplaats van De Jong in het elftal van coach Hansi Flick is de laatste tijd vanzelfsprekend. Dumfries keerde zondag in het met 1-0 verloren duel met AS Roma terug na een afwezigheid van anderhalve maand.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht verbreekt dit seizoen het toeschouwersrecord. Dit seizoen kwamen er gemiddeld 21.807 fans per wedstrijd naar Stadion Galgenwaard. Daarmee wordt het vorige record van 20.531 ruimschoots verbroken. Dat meldt de nummer 4 van de Eredivisie op de website.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur mist donderdag aanvoerder Son Heung-min in het eerste duel met het Noorse Bodø/Glimt in de halve finales van de Europa League. De Zuid-Koreaanse aanvaller heeft een voetblessure.
7 uur geledenALMELO (ANP) - Tristan van Gilst maakt komende zomer de overstap van De Graafschap naar Heracles Almelo. De 22-jarige aanvaller komt transfervrij over en tekent een contract tot de zomer van 2028, meldt de Eredivisionist uit Almelo.
7 uur geleden