Degradatie dreigt alsnog voor Toulouse en Amiens
PARIJS (ANP/DPA) - Voor de Franse voetbalclubs Toulouse en Amiens dreigt alsnog degradatie uit de hoogste profdivisie. De Ligue 1 gaat niet akkoord met een competitie die uit 22 ploegen bestaat in plaats van de huidige 20 teams. Komende week volgt een stemming tijdens een vergadering van de Franse profliga (LFP), die de Ligue 1 organiseert.
In de huidige plannen promoveren FC Lorient en RC Lens, de nummer 1 en 2 van Ligue 2, naar het hoogste niveau.
De profcompetities in Frankrijk werden vanwege de coronacrisis stopgezet, net als in Nederland. Paris Saint-Germain werd als kampioen uitgeroepen, hoewel er nog tien speelronden te gaan waren. Onder meer Amiens en Toulouse tekenden beroep aan tegen het besluit van de LFP om het seizoen niet meer uit te spelen, omdat ze als nummers 19 en 20 zouden moeten degraderen.
De hoogste Franse rechter gaf beide clubs deels gelijk en schortte de degradatie op, in afwachting van een definitieve oplossing, die voor 30 juni bekend moet zijn.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
3 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.
21 uur geledenNYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
1 dag geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
1 dag geleden