Degradatie dreigt alsnog voor Toulouse en Amiens
PARIJS (ANP/DPA) - Voor de Franse voetbalclubs Toulouse en Amiens dreigt alsnog degradatie uit de hoogste profdivisie. De Ligue 1 gaat niet akkoord met een competitie die uit 22 ploegen bestaat in plaats van de huidige 20 teams. Komende week volgt een stemming tijdens een vergadering van de Franse profliga (LFP), die de Ligue 1 organiseert.
In de huidige plannen promoveren FC Lorient en RC Lens, de nummer 1 en 2 van Ligue 2, naar het hoogste niveau.
De profcompetities in Frankrijk werden vanwege de coronacrisis stopgezet, net als in Nederland. Paris Saint-Germain werd als kampioen uitgeroepen, hoewel er nog tien speelronden te gaan waren. Onder meer Amiens en Toulouse tekenden beroep aan tegen het besluit van de LFP om het seizoen niet meer uit te spelen, omdat ze als nummers 19 en 20 zouden moeten degraderen.
De hoogste Franse rechter gaf beide clubs deels gelijk en schortte de degradatie op, in afwachting van een definitieve oplossing, die voor 30 juni bekend moet zijn.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
12 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
14 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
15 uur geleden