Degradant Schalke verrast subtopper Eintracht Frankfurt
FREIBURG (ANP) - In de strijd om de vierde plaats in de Bundesliga, ook nog goed voor een ticket voor de Champions League, heeft Eintracht Frankfurt kostbare punten laten liggen. De nummer 5 ging bij degradant Schalke 04 pijnlijk onderuit: 4-3.
Voor de thuisclub opende Klaas-Jan Huntelaar de score, nadat hij eerst een strafschop had gemist. Uit de rebound kwam hij alsnog tot scoren. Huntelaar verzorgde bij de gelijkmaker van ploeggenoot Blendi Idrizi de assist (2-2). De Nederlandse spits ging in de 54e minuut naar de kant.
Voor Schalke, dat pas de derde competitiezege behaalde, kwamen ook Florian Flick en Matthew Hoppe tot scoren. André Silva (twee) en Evan N'Dicka troffen doel namens Frankfurt.
Veertigste treffer
De Poolse spits Robert Lewandowski van Bayern München maakte in de uitwedstrijd tegen SC Freiburg (2-2) zijn veertigste treffer van het seizoen in de Bundesliga. Daarmee heeft hij het aloude record van de legendarische Gerd Müller nu geëvenaard. 'Der Bomber' eindigde in het seizoen 1971-1972, ook namens Bayern München, op 40 treffers.
Lewandowski benutte in de 26e minuut een strafschop. Daarmee bracht hij de landskampioen op voorsprong (0-1). Daarna viel hij stil, mede door toedoen van Freiburg-doelman Mark Flekken. De wereldvoetballer van 2020 krijgt volgende week zaterdag in de afsluitende competitiewedstrijd, thuis tegen FC Augsburg, nog een kans om het record alleen op zijn naam te zetten. Zijn ploeggenoten vormden voor de Poolse topschutter in Freiburg al wel een erehaag.
Veilig
In de onderste regionen verzekerde FC Augsburg zich tegen concurrent Werder Bremen van behoud (2-0). Voor de ploeg van aanvoerder Jeffrey Gouweleeuw kwamen Rani Khedira en Daniel Caligiuri tot scoren. Ook Hertha BSC is nu veilig dankzij een doelpuntloze remise tegen FC Köln (0-0). Bij de club uit Berlijn was Javairô Dilrosun basisspeler, fungeerde Deyovaisio Zeefuik als invaller en bleef Daishawn Redan op de bank.
Voor de tweede degradatieplek komen nu nog FC Köln (30 punten), Werder Bremen (31) en Arminia Bielefeld (32) in aanmerking. De nummer 16 moet in een play-off degradatie zien te voorkomen.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
21 minuten geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
4 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
6 uur geleden