Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Degradant Schalke verrast subtopper Eintracht Frankfurt

Degradant Schalke verrast subtopper Eintracht Frankfurt

FREIBURG (ANP) - In de strijd om de vierde plaats in de Bundesliga, ook nog goed voor een ticket voor de Champions League, heeft Eintracht Frankfurt kostbare punten laten liggen. De nummer 5 ging bij degradant Schalke 04 pijnlijk onderuit: 4-3.

Voor de thuisclub opende Klaas-Jan Huntelaar de score, nadat hij eerst een strafschop had gemist. Uit de rebound kwam hij alsnog tot scoren. Huntelaar verzorgde bij de gelijkmaker van ploeggenoot Blendi Idrizi de assist (2-2). De Nederlandse spits ging in de 54e minuut naar de kant.

Voor Schalke, dat pas de derde competitiezege behaalde, kwamen ook Florian Flick en Matthew Hoppe tot scoren. André Silva (twee) en Evan N'Dicka troffen doel namens Frankfurt.

Veertigste treffer

De Poolse spits Robert Lewandowski van Bayern München maakte in de uitwedstrijd tegen SC Freiburg (2-2) zijn veertigste treffer van het seizoen in de Bundesliga. Daarmee heeft hij het aloude record van de legendarische Gerd Müller nu geëvenaard. 'Der Bomber' eindigde in het seizoen 1971-1972, ook namens Bayern München, op 40 treffers.

Lewandowski benutte in de 26e minuut een strafschop. Daarmee bracht hij de landskampioen op voorsprong (0-1). Daarna viel hij stil, mede door toedoen van Freiburg-doelman Mark Flekken. De wereldvoetballer van 2020 krijgt volgende week zaterdag in de afsluitende competitiewedstrijd, thuis tegen FC Augsburg, nog een kans om het record alleen op zijn naam te zetten. Zijn ploeggenoten vormden voor de Poolse topschutter in Freiburg al wel een erehaag.

Veilig

In de onderste regionen verzekerde FC Augsburg zich tegen concurrent Werder Bremen van behoud (2-0). Voor de ploeg van aanvoerder Jeffrey Gouweleeuw kwamen Rani Khedira en Daniel Caligiuri tot scoren. Ook Hertha BSC is nu veilig dankzij een doelpuntloze remise tegen FC Köln (0-0). Bij de club uit Berlijn was Javairô Dilrosun basisspeler, fungeerde Deyovaisio Zeefuik als invaller en bleef Daishawn Redan op de bank.

Voor de tweede degradatieplek komen nu nog FC Köln (30 punten), Werder Bremen (31) en Arminia Bielefeld (32) in aanmerking. De nummer 16 moet in een play-off degradatie zien te voorkomen.

Meer uit Voetbal

Japans international Minamino scheurt kruisband, WK onzeker

MONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.

41 minuten geleden
Slory verlengt bij Feyenoord en maakt seizoen af bij Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.

2 uur geleden
Fortuna Sittard breekt met onwillige hoofdsponsor

SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beëindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.

4 uur geleden
Rode kaart voor NEC'er Ouaissa geseponeerd

NIJMEGEN (ANP) - De rode kaart die NEC-aanvaller Sami Ouaissa afgelopen zaterdag kreeg in de thuiswedstrijd tegen Ajax (2-2) heeft geen gevolgen gekregen. Scheidsrechter Allard Lindhout bestrafte een overtreding in de 59e minuut op Davy Klaassen met rood. De KNVB heeft de kaart geseponeerd.

4 uur geleden
Nederlands elftal sluit jaar af op plek 7 van FIFA-ranking

ZURICH (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal sluit het kalenderjaar, net als vorig jaar, af als zevende op de FIFA-ranglijst. Europees kampioen Spanje blijft lijstaanvoerder. Wereldkampioen Argentinië en Frankrijk maken de top-3 compleet. De gehele top-10 is onveranderd gebleven ten opzichte van vorige maand.

5 uur geleden
Liverpool vreest voor beenbreuk bij miljoenenaankoop Isak

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool vreest dat Alexander Isak in de gewonnen uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur (1-2) afgelopen zaterdag een beenbreuk heeft opgelopen. Dat melden The Athletic en Sky Sports. De Engelse club is nog in afwachting van de resultaten van een scan.

6 uur geleden
Van de Sanden van het Mexicaanse Toluca transfervrij naar PSV

EINDHOVEN (ANP) - Shanice van de Sanden (33) gaat bij PSV voetballen. De aanvalster komt transfervrij over van het Mexicaanse Toluca en tekent een contract tot medio 2027. Van de Sanden sluit tijdens de voorbereiding op de tweede helft van het seizoen aan bij het elftal van Roeland ten Berge.

8 uur geleden