
Degradant Schalke verrast subtopper Eintracht Frankfurt
FREIBURG (ANP) - In de strijd om de vierde plaats in de Bundesliga, ook nog goed voor een ticket voor de Champions League, heeft Eintracht Frankfurt kostbare punten laten liggen. De nummer 5 ging bij degradant Schalke 04 pijnlijk onderuit: 4-3.
Voor de thuisclub opende Klaas-Jan Huntelaar de score, nadat hij eerst een strafschop had gemist. Uit de rebound kwam hij alsnog tot scoren. Huntelaar verzorgde bij de gelijkmaker van ploeggenoot Blendi Idrizi de assist (2-2). De Nederlandse spits ging in de 54e minuut naar de kant.
Voor Schalke, dat pas de derde competitiezege behaalde, kwamen ook Florian Flick en Matthew Hoppe tot scoren. André Silva (twee) en Evan N'Dicka troffen doel namens Frankfurt.
Veertigste treffer
De Poolse spits Robert Lewandowski van Bayern München maakte in de uitwedstrijd tegen SC Freiburg (2-2) zijn veertigste treffer van het seizoen in de Bundesliga. Daarmee heeft hij het aloude record van de legendarische Gerd Müller nu geëvenaard. 'Der Bomber' eindigde in het seizoen 1971-1972, ook namens Bayern München, op 40 treffers.
Lewandowski benutte in de 26e minuut een strafschop. Daarmee bracht hij de landskampioen op voorsprong (0-1). Daarna viel hij stil, mede door toedoen van Freiburg-doelman Mark Flekken. De wereldvoetballer van 2020 krijgt volgende week zaterdag in de afsluitende competitiewedstrijd, thuis tegen FC Augsburg, nog een kans om het record alleen op zijn naam te zetten. Zijn ploeggenoten vormden voor de Poolse topschutter in Freiburg al wel een erehaag.
Veilig
In de onderste regionen verzekerde FC Augsburg zich tegen concurrent Werder Bremen van behoud (2-0). Voor de ploeg van aanvoerder Jeffrey Gouweleeuw kwamen Rani Khedira en Daniel Caligiuri tot scoren. Ook Hertha BSC is nu veilig dankzij een doelpuntloze remise tegen FC Köln (0-0). Bij de club uit Berlijn was Javairô Dilrosun basisspeler, fungeerde Deyovaisio Zeefuik als invaller en bleef Daishawn Redan op de bank.
Voor de tweede degradatieplek komen nu nog FC Köln (30 punten), Werder Bremen (31) en Arminia Bielefeld (32) in aanmerking. De nummer 16 moet in een play-off degradatie zien te voorkomen.
Meer uit Voetbal
GENÈVE (ANP) - Zwitserland is op het Europees kampioenschap voetbal ternauwernood aan uitschakeling ontsnapt. Het gastland speelde in de laatste groepswedstrijd gelijk tegen Finland (1-1) en eindigde daardoor op de tweede plaats in poule A, achter Noorwegen.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat naar alle waarschijnlijkheid in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de proflicentie in te trekken. Dat meldt de Arnhemse eerstedivisieclub op zijn website.
18 uur geledenZEIST (ANP) - De onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB heeft besloten de licentie van betaaldvoetbalorganisatie Vitesse per 11 juli in te trekken. De club uit Arnhem heeft structureel en over een langere periode het licentiesysteem omzeild en ondermijnd en blijft dat volgens de licentiecommissie nog steeds doen. Vitesse kan in beroep tegen het besluit.
18 uur geledenTHUN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zondag waarschijnlijk een ruime zege nodig op Frankrijk voor een plek in de kwartfinales van het EK, maar de laatste overwinning op de Fransen dateert van tien jaar geleden. Drie jaar geleden waren 'Les Bleues', na verlenging, al verantwoordelijk voor de uitschakeling van titelhouder Oranje in de kwartfinales van het EK in Engeland.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Christian Rasmussen verlaat Ajax voor Fortuna Düsseldorf. De 22-jarige Deense aanvaller slaagde er de afgelopen seizoenen niet in een basisplaats te bemachtigen bij de club uit Amsterdam.
19 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat blijft voorlopig bondscoach van Curaçao. De 77-jarige Nederlander heeft zijn deze maand aflopende contract verlengd tot het einde van dit jaar. Dat meldt de voetbalbond van Curaçao.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga wil dat Ajax aanvallender speelt dan het afgelopen seizoen. "Marcel en ik staan voor voetbal dat goed bij Ajax past", doelde hij tijdens een persconferentie op zijn assistent Keizer. "We willen vermakelijk voetbal spelen. Daar mogen jullie mij op afrekenen."
20 uur geleden