Degradant Schalke verrast subtopper Eintracht Frankfurt
FREIBURG (ANP) - In de strijd om de vierde plaats in de Bundesliga, ook nog goed voor een ticket voor de Champions League, heeft Eintracht Frankfurt kostbare punten laten liggen. De nummer 5 ging bij degradant Schalke 04 pijnlijk onderuit: 4-3.
Voor de thuisclub opende Klaas-Jan Huntelaar de score, nadat hij eerst een strafschop had gemist. Uit de rebound kwam hij alsnog tot scoren. Huntelaar verzorgde bij de gelijkmaker van ploeggenoot Blendi Idrizi de assist (2-2). De Nederlandse spits ging in de 54e minuut naar de kant.
Voor Schalke, dat pas de derde competitiezege behaalde, kwamen ook Florian Flick en Matthew Hoppe tot scoren. André Silva (twee) en Evan N'Dicka troffen doel namens Frankfurt.
Veertigste treffer
De Poolse spits Robert Lewandowski van Bayern München maakte in de uitwedstrijd tegen SC Freiburg (2-2) zijn veertigste treffer van het seizoen in de Bundesliga. Daarmee heeft hij het aloude record van de legendarische Gerd Müller nu geëvenaard. 'Der Bomber' eindigde in het seizoen 1971-1972, ook namens Bayern München, op 40 treffers.
Lewandowski benutte in de 26e minuut een strafschop. Daarmee bracht hij de landskampioen op voorsprong (0-1). Daarna viel hij stil, mede door toedoen van Freiburg-doelman Mark Flekken. De wereldvoetballer van 2020 krijgt volgende week zaterdag in de afsluitende competitiewedstrijd, thuis tegen FC Augsburg, nog een kans om het record alleen op zijn naam te zetten. Zijn ploeggenoten vormden voor de Poolse topschutter in Freiburg al wel een erehaag.
Veilig
In de onderste regionen verzekerde FC Augsburg zich tegen concurrent Werder Bremen van behoud (2-0). Voor de ploeg van aanvoerder Jeffrey Gouweleeuw kwamen Rani Khedira en Daniel Caligiuri tot scoren. Ook Hertha BSC is nu veilig dankzij een doelpuntloze remise tegen FC Köln (0-0). Bij de club uit Berlijn was Javairô Dilrosun basisspeler, fungeerde Deyovaisio Zeefuik als invaller en bleef Daishawn Redan op de bank.
Voor de tweede degradatieplek komen nu nog FC Köln (30 punten), Werder Bremen (31) en Arminia Bielefeld (32) in aanmerking. De nummer 16 moet in een play-off degradatie zien te voorkomen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.
1 uur geledenSITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
8 uur geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.
9 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.
13 uur geleden