Degradant Schalke verrast subtopper Eintracht Frankfurt
FREIBURG (ANP) - In de strijd om de vierde plaats in de Bundesliga, ook nog goed voor een ticket voor de Champions League, heeft Eintracht Frankfurt kostbare punten laten liggen. De nummer 5 ging bij degradant Schalke 04 pijnlijk onderuit: 4-3.
Voor de thuisclub opende Klaas-Jan Huntelaar de score, nadat hij eerst een strafschop had gemist. Uit de rebound kwam hij alsnog tot scoren. Huntelaar verzorgde bij de gelijkmaker van ploeggenoot Blendi Idrizi de assist (2-2). De Nederlandse spits ging in de 54e minuut naar de kant.
Voor Schalke, dat pas de derde competitiezege behaalde, kwamen ook Florian Flick en Matthew Hoppe tot scoren. André Silva (twee) en Evan N'Dicka troffen doel namens Frankfurt.
Veertigste treffer
De Poolse spits Robert Lewandowski van Bayern München maakte in de uitwedstrijd tegen SC Freiburg (2-2) zijn veertigste treffer van het seizoen in de Bundesliga. Daarmee heeft hij het aloude record van de legendarische Gerd Müller nu geëvenaard. 'Der Bomber' eindigde in het seizoen 1971-1972, ook namens Bayern München, op 40 treffers.
Lewandowski benutte in de 26e minuut een strafschop. Daarmee bracht hij de landskampioen op voorsprong (0-1). Daarna viel hij stil, mede door toedoen van Freiburg-doelman Mark Flekken. De wereldvoetballer van 2020 krijgt volgende week zaterdag in de afsluitende competitiewedstrijd, thuis tegen FC Augsburg, nog een kans om het record alleen op zijn naam te zetten. Zijn ploeggenoten vormden voor de Poolse topschutter in Freiburg al wel een erehaag.
Veilig
In de onderste regionen verzekerde FC Augsburg zich tegen concurrent Werder Bremen van behoud (2-0). Voor de ploeg van aanvoerder Jeffrey Gouweleeuw kwamen Rani Khedira en Daniel Caligiuri tot scoren. Ook Hertha BSC is nu veilig dankzij een doelpuntloze remise tegen FC Köln (0-0). Bij de club uit Berlijn was Javairô Dilrosun basisspeler, fungeerde Deyovaisio Zeefuik als invaller en bleef Daishawn Redan op de bank.
Voor de tweede degradatieplek komen nu nog FC Köln (30 punten), Werder Bremen (31) en Arminia Bielefeld (32) in aanmerking. De nummer 16 moet in een play-off degradatie zien te voorkomen.
Meer uit Voetbal
RIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
10 uur geledenWELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
11 uur geledenCINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.
11 uur geleden