Degenschermer Verwijlen strandt op Spelen in achtste finales
TOKIO (ANP) - Degenschermer Bas Verwijlen is er bij de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales te halen. De 37-jarige Brabander verloor in de achtste finales met 15-11 van de Fransman Romain Cannone. Verwijlen was het toernooi eerder op de dag begonnen met winst op de Zuid-Koreaan Youngjun Kweon (15-10).
Verwijlen startte slecht tegen Cannone, die in de eerste periode een voorsprong nam van 8-3. Verwijlen richtte zich daarna op en bracht de spanning in de tweede periode terug door de achterstand te verkleinen tot twee punten (11-9). De nummer 7 van de wereld moest de zege toch aan Cannone laten. Verwijlen reageerde na afloop teleurgesteld en ging nog even met de wedstrijdleiding in discussie. Uiteindelijk feliciteerde hij Cannone toch maar. "Ik had het idee dat ik hem raakte, maar mijn lampje ging niet af", legde Verwijlen na afloop uit aan de NOS. "Normaal mag je dan je degen aanbieden en moet de scheidsrechter controleren of die het doet. Als er dan scheidsrechters zijn die zichzelf boven de regels plaatsen is dat jammer."
Het was de vierde keer dat Verwijlen aan de Olympische Spelen meedeed. In 2008 wist de degenschermer in Peking de kwartfinales te bereiken. In Londen (2012) was de achtste finales, net als nu, het eindstation. Vijf jaar geleden verloor Verwijlen in Rio de Janeiro al in de eerste ronde.
"Dit is verschrikkelijk balen. Ik heb een moeilijke weg gehad, hiernaartoe", vervolgde Verwijlen tegen de NOS. "Het was echt de vraag of ik kon meedoen, ik zat op dezelfde vlucht en in dezelfde bus als de vier sporters die positief hebben getest. Ik ben ook in nauw contact geweest met een van hen, taekwandoka Reshmie Oogink. Ik heb drie dagen in onzekerheid gezeten, de kans dat ik positief was was zeker aanwezig. Wij zijn op hele gekke tijden gaan ontbijten, lunchen en avondeten. Ik wilde zoveel mogelijk mensen vermijden. Ik heb wel eens leukere Spelen meegemaakt. Je wilt het beste uit jezelf halen en dat is niet gelukt. Daar baal ik gruwelijk van, ik heb er zo hard voor gewerkt en zo veel voor opzij gezet en opgeofferd. Het duurt wel een paar dagen om hier overheen te komen."
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen (28) heeft bij de eerste vrije training in Madrid de vijfde tijd (1.34,703) neergezet. De viervoudig wereldkampioen reed in zijn Red Bull voor het eerst op het stratencircuit met 22 bochten in de Spaanse hoofdstad.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Een crash van de Thaise coureur Tasanapol Inthraphuvasak tijdens de eerste vrije training van de Formule 2 in Madrid op vrijdag heeft de discussie gevoed of het nieuwe circuit in Madrid niet te gevaarlijk is. De wagen raakte in bocht 19 de vangrail en vatte vlam. De coureur kon op tijd de auto verlaten.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Beachvolleyballer Stefan Boermans vormt voortaan weer een team met Yorick de Groot. Dat meldt de Nederlandse volleybalbond Nevobo.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka (28) voelde zich voor het bereiken van de finale van de US Open naar eigen zeggen wanhopig. De Belarussische gaat in New York op voor de vierde finale op rij, nadat ze in de nacht van donderdag op vrijdag in de halve finale afrekende met de Amerikaanse Jessica Pegula.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Elena Rybakina staat zaterdag in de finale van de US Open. De tennisster uit Kazachstan versloeg in de halve finale de Amerikaanse Coco Gauff in drie sets: 3-6 6-4 6-4.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de US Open. De 28-jarige tennisster uit Belarus versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula in de halve finale van het grandslamtoernooi in New York in twee sets: 7-5 6-2. Sabalenka is de nummer 1 van de wereld en de titelverdedigster. Ze kan zondag voor de derde achtereenvolgende keer de US Open winnen.
13 uur geledenMONTRÉAL (ANP) - Demi Vollering is de kopvrouw van de Nederlandse selectie voor de WK wielrennen, die van 20 tot en met 27 september plaatsvinden in het Canadese Montréal. Dat heeft de KNWU donderdag bekendgemaakt. De winnares van de Tour de France heeft een lange erelijst, maar wereldkampioen werd ze nog nooit.
1 dag geleden