Degenschermer Tulen pakt goud op Europese Spelen in Krakau
KRAKAU (ANP) - Schermer Tristan Tulen heeft bij de Europese Spelen in het Poolse Krakau de gouden medaille veroverd met de degen. De 31-jarige Brabander versloeg in de Tauron Arena in Krakau in de finale de Portugees Miguel Frazão met 15-10.
Tulen bereikte vorig jaar bij de EK in het Turkse Antalya al de finale. Toen moest hij genoegen nemen met zilver. Hij verloor toen in de finale van meervoudig Europees en wereldkampioen Yannick Borel uit Frankrijk.
Tulen won vijf partijen in de poule. Daarna versloeg hij Linus Islas Flygare uit Zweden, Sten Priinits uit Estland, David Nagy uit Hongarije en de Zwitser Alexis Bayard. Hiermee bereikte hij de halve finales en was hij zeker van een medaille. In de halve finale won Tulen met 15-12 van de Spanjaard Manuel Bargues.
De finale tegen Frazão liep lang gelijk op, maar in het laatste deel nam Tulen afstand van de Portugees. "Ik ben superblij natuurlijk", reageerde hij. "Het was een pittige dag met vanaf het begin spannende wedstrijden. Eenmaal in de finale wilde ik die ontzettend graag winnen. Tot halverwege de wedstrijd was het spannend, maar ik wist: als ik twee punten los kom dan komt het goed. Dat gebeurde en toen rolde ik mijn tegenstander op."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
14 minuten geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
2 uur geledenDUBAI (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de UAE Tour gewonnen. In een vlakke rit van 145 kilometer rond Dubai was de renster van SD Worx-Protime wederom de sterkste in de massasprint.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - Lindsey Vonn heeft haar eerste afdaling sinds haar kruisbandblessure succesvol afgerond. De 41-jarige Amerikaanse voltooide de training op de olympische afdaling in Cortina d'Ampezzo in een tijd van 1,40.33. Daarmee staat ze voorlopig tiende nadat 23 van de 47 deelnemers aan de beurt zijn geweest.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting is klaar om haar beste race ooit te rijden maandag op de 1000 meter in het Milano Speed Skating Stadium. De meervoudig olympisch kampioene shorttrack staat voor haar olympisch debuut op de langebaan. "Wat het dan waard is, gaan we zien", keek de 28-jarige schaatsster vooruit.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard zal later deze maand niet van start gaan in de UAE Tour. "Een recente val gevolgd door ziekte heeft een streep gezet door zijn geplande deelname", schrijft zijn ploeg Visma-Lease a Bike op sociale media.
4 uur geleden