Degenschermer Tulen pakt goud op Europese Spelen in Krakau
KRAKAU (ANP) - Schermer Tristan Tulen heeft bij de Europese Spelen in het Poolse Krakau de gouden medaille veroverd met de degen. De 31-jarige Brabander versloeg in de Tauron Arena in Krakau in de finale de Portugees Miguel Frazão met 15-10.
Tulen bereikte vorig jaar bij de EK in het Turkse Antalya al de finale. Toen moest hij genoegen nemen met zilver. Hij verloor toen in de finale van meervoudig Europees en wereldkampioen Yannick Borel uit Frankrijk.
Tulen won vijf partijen in de poule. Daarna versloeg hij Linus Islas Flygare uit Zweden, Sten Priinits uit Estland, David Nagy uit Hongarije en de Zwitser Alexis Bayard. Hiermee bereikte hij de halve finales en was hij zeker van een medaille. In de halve finale won Tulen met 15-12 van de Spanjaard Manuel Bargues.
De finale tegen Frazão liep lang gelijk op, maar in het laatste deel nam Tulen afstand van de Portugees. "Ik ben superblij natuurlijk", reageerde hij. "Het was een pittige dag met vanaf het begin spannende wedstrijden. Eenmaal in de finale wilde ik die ontzettend graag winnen. Tot halverwege de wedstrijd was het spannend, maar ik wist: als ik twee punten los kom dan komt het goed. Dat gebeurde en toen rolde ik mijn tegenstander op."
Meer uit Sport
DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.
4 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."
7 uur geledenDOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.
9 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.
14 uur geleden