Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Degenschermer Tulen pakt goud op Europese Spelen in Krakau

Degenschermer Tulen pakt goud op Europese Spelen in Krakau

KRAKAU (ANP) - Schermer Tristan Tulen heeft bij de Europese Spelen in het Poolse Krakau de gouden medaille veroverd met de degen. De 31-jarige Brabander versloeg in de Tauron Arena in Krakau in de finale de Portugees Miguel Frazão met 15-10.

Tulen bereikte vorig jaar bij de EK in het Turkse Antalya al de finale. Toen moest hij genoegen nemen met zilver. Hij verloor toen in de finale van meervoudig Europees en wereldkampioen Yannick Borel uit Frankrijk.

Tulen won vijf partijen in de poule. Daarna versloeg hij Linus Islas Flygare uit Zweden, Sten Priinits uit Estland, David Nagy uit Hongarije en de Zwitser Alexis Bayard. Hiermee bereikte hij de halve finales en was hij zeker van een medaille. In de halve finale won Tulen met 15-12 van de Spanjaard Manuel Bargues.

De finale tegen Frazão liep lang gelijk op, maar in het laatste deel nam Tulen afstand van de Portugees. "Ik ben superblij natuurlijk", reageerde hij. "Het was een pittige dag met vanaf het begin spannende wedstrijden. Eenmaal in de finale wilde ik die ontzettend graag winnen. Tot halverwege de wedstrijd was het spannend, maar ik wist: als ik twee punten los kom dan komt het goed. Dat gebeurde en toen rolde ik mijn tegenstander op."

Meer uit Sport

Shorttracker Knegt krijgt bij emotioneel afscheid gouden speld

TILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.

9 uur geleden
Nederlands podium bij 500 meter vrouwen op EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.

10 uur geleden
Van 't Wout verzekert zich bij EK ook van goud op 1000 meter

TILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.

11 uur geleden
Shorttrackster Fontana wint op EK 1500 meter, zilver voor Deltrap

TILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoë Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.

12 uur geleden
Venus Williams (45) als oudste deelnemer snel klaar in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.

13 uur geleden
Nederlandse shorttrackers pakken op EK goud op gemengde aflossing

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.

13 uur geleden
Alcaraz zonder setverlies naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich zondag zonder grote problemen geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De nummer 1 van de wereldranglijst was in Melbourne in drie sets (6-3 7-6 (2) 6-2) te sterk voor de Australiër Adam Walton (26). Alcaraz speelt tegen de Duitser Yannick Hanfmann om een plek in de derde ronde.

14 uur geleden