
Definitieve verkiezingsuitslag Waterschap Limburg uitgesteld
ROERMOND (ANP) - Waterschap Limburg publiceert donderdag nog geen definitieve verkiezingsuitslag. Het centraal stembureau van het schap heeft besloten om de vaststelling van de definitieve verkiezingsuitslag te verdagen, de publicatie van de uitslagen is verschoven naar vrijdagmiddag. Dat uitstel heeft alles te maken met de commotie die ontstond nadat mogelijk 30.000 stemmen bij de verkeerde partijen terecht zouden zijn gekomen.
Daardoor ontstond een verschil tussen de voorlopige en de definitieve telling. Onder meer Water Natuurlijk vroeg het stembureau daarom om een hertelling, bleek uit berichtgeving in Limburgse media. Het schap wil nu eerst antwoord geven op meldingen die binnenkwamen na de bekendmaking van de voorlopige verkiezingsuitslag, voordat de definitieve uitslag wordt vastgesteld.
Het waterschap benadrukt dat de op 20 maart gepubliceerde voorlopige uitslag op correcte wijze tot stand is gekomen. "Om een zorgvuldige totstandkoming van het uiteindelijk vast te stellen proces-verbaal te waarborgen, is de zitting van het stembureau verdaagd", aldus het waterschap in een verklaring. "De zitting wordt op vrijdag 24 maart om 15.00 uur hervat, om te komen tot definitieve vaststelling van de uitslag."
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft Lucille Werner aangesteld als projectleider sociale veiligheid, diversiteit en inclusie. De presentatrice en oud-politica gaat daar de plannen voor sociale veiligheid die zijn ontwikkeld na het advies van de commissie-Van Rijn verder uitrollen en implementeren, meldt de omroep dinsdag.
44 minuten geledenLEEUWARDEN/FRANEKER (ANP) - Netbeheerder TenneT gaat dinsdag verder met het stabiliseren van de hoogspanningsmast bij Franeker die door beschadigingen zou kunnen omvallen. Maandag voer een schip met daarop een kraan tegen hoogspanningskabels waarbij ook de mast beschadigd raakte. Het gebied rond de mast blijft voorlopig afgesloten en ook de treinen tussen Leeuwarden en Harlingen rijden niet.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jongeren ervaren geregeld prestatiedruk en dat heeft gevolgen voor hun lichamelijke en geestelijke gezondheid. KidsRights roept op de druk op jonge mensen te verminderen. "Presteren is prima. Maar prestatiedruk mag er niet toe leiden dat jongeren hieronder gebukt gaan en zelfs uitvallen. Dat is wel wat we zien gebeuren, en dat is ernstig", zegt voorzitter Marc Dullaert van KidsRights.
3 uur geledenVEENDAM (ANP) - Een passagier van een luchtballon is maandagavond gewond geraakt bij een harde landing in een weiland in het buitengebied bij Veendam. Het slachtoffer was aanspreekbaar en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerder van de brandweer. Over de precieze toestand van het slachtoffer kon hij geen details geven.
11 uur geledenLEEUWARDEN/FRANEKER (ANP) - De stroomstoring waarmee Leeuwarden en omgeving sinds maandagmiddag kampten, is voorbij. Het is TenneT gelukt om hoogspanningsstation Schenkenschans weer onder spanning te brengen, meldt de netbeheerder. Liander heeft alle klanten inmiddels weer aangesloten.
11 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Minister-president van Curaçao Gilmar 'Pik' Pisas heeft maandag gezegd dat het eiland "neutraal is en blijft" te midden van de toegenomen spanning tussen de Verenigde Staten en buurland Venezuela. Hij deed dat op een persconferentie. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde eerder deze maand aan drie oorlogsschepen naar Venezuela te sturen om drugssmokkel te bestrijden en terrorisme aan te pakken.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het treinverkeer rond Zwolle is langer ontregeld dan verwacht na de diefstal van koper uit de Hanzeboog zondag. Hierdoor kan maar een van de twee sporen van de spoorbrug over de IJssel worden gebruikt en kunnen er geen sprinters rijden. De problemen zouden eerst tot maandagavond duren, maar de herstelwerkzaamheden vinden nu plaats in de nacht van woensdag op donderdag omdat er geen lassers beschikbaar zijn, meldt ProRail. Tot die tijd rijden er geen sprinters tussen Amersfoort en Zwolle en tussen Lelystad en Zwolle.
13 uur geleden